اینتل وارد عرصه ساخت خودروهای هوشمند می شود

پس از این که شرکت اینتل در عرصه گوشی های هوشمند به توفقی دست نیافت، این بار می خواهد وارد تجارت خودروهای هوشمند شود.

به گزارش کلیک، مدیر عامل شرکت اینتل برایان رازنیک در کنفراس فناوری فورچون اعلام کرد که این غول بزرگ تراشه سازی می خواهد وارد دنیای ساخت ماشین های هوشمند شود. او هم چنین گفت که برای اینتل خیلی دیر شده که بخواهد وارد کسب و کار تلفن های همراه هوشمند شود که از همین حالا هم بالغ شده است.

این سخنرانی تایید کرد که ماشین های به هم متصل شده، که شامل خودروهای بدون راننده هم می شوند و برای هدایت از داده ها استفاده می کنند، نشان دهنده مرز بعدی از کسب و کار در زمینه تلفن همراه می باشند. این اتومبیل ها نیاز به مقدار عظیمی از داده ها به منظور شرکت در اینترنت اشیاء، یا این مفهوم که همه چیز در اطراف ما آنلاین و صحبت کردن به یکدیگر است، دارند. اینتل و دیگر شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی و فناوری مانند گوگل و AT & T، در حال کار بر روی هوشمندتر کردن وسایل نقلیه هستند.

رازنیک  گفت: “این شرکت در حال تغییر تمرکز خود پس از کاهش شدید فروش در بازار PC که کسب و کار اصلی پیشین اینتل بود، می باشد. این شرکت قصد دارد پیگاه داده های رایانه های شخصی را به اینترنت اشیاء متصل کند و از یک استراتژی خاص برای تغذیه و به کار گیری آن استفاده کند.”

در عین حال، اینتل در تلاش است استفاده انرژی در تلفن های هوشمند را کاهش دهد، مانند کاری که در رایانه های شخصی است و امیدوار است اشتباهاتی را که در ساخت تراشه های آن کرده، این بار تکرار نکند.

شرکت های مختلف مدت هاست که به اهمیت خودروهای هوشمند پی برده اند و در تلاش اند با استفاده از تلفن های هوشمند و اینترنت اشیاء به این مهم دست یابند. در حال حاضر AT & T با بیشترین تعداد تولید خودرو، حداکثر تلاش خود را برای یکپارچه سازی اتصال به اتومبیل می کند.

اینتل، به نوبه خود معتقد است که کسی نمی تواند بدون در نظر گرفتن سلایق و علاقه مردم در صنعت خودروسازی تغییری ایجاد کند و برای این کار باید هم چنان از کارشناسان حرفه ای در این زمینه استفاده نمود. با این وجود اینتل باید زمان و هزینه زیادی را صرف توسعه و تکمیل دانش در این زمینه کند تا نه تنها سهم خود را در این عرصه ادا نموده باشد، بلکه از ورود خود به این زمینه ضرر نکرده باشد. ما هم امیدواریم اینتل بتواند به موفقیت هایی که در زمینه کامپیوترهای شخصی رسید، دست یابد و بهترین خدمت را به جامعه بشری کند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *