تنظیمات حریم خصوصی در گوشی تنها با یک نرم افزار

به زودی می توانید ده ها تنظیمات حریم های شخصی اندروید را از طریق یک نرم افزار کنترل کنید

به گزارش کلیک،  از زمانی که جاسوسی های سازمان ملی امنیت آمریکا از ارتباطات خصوصی و شخصی شهروندان آشکار شده است، گونه جدیدی از نرم افزار ها تولید شده است که بر روی امنیت و رمز گذاری متمرکز است. و تنها به دلیل ماهیت غیر متمرکز و قابلیت های رمزگذاری  آنها است که مورد استفاده قرار می گیرند. حال آنکه بسیاری از این نرم افزار ها تنها کپی ای از نسخه های رمزگذاری و تکمیل نشده هستند.

در مقابل، اندروید و ios  تنظیمات حریم شخصی ای بنا کرده اند که ممکن است در صورت عدم احتیاج به،  مثلا یک چت رمزگذاری شده،  برای شما کفایت کند. اما تحلیلگران در این رابطه بر این باورند که شما در چنین مواردی،  حداقل به صد مورد تنظیمات حریم شخصی نیازمند خواهید بود. بهتر است که یک نرم افزار داشته و ترجیحات حریم خصوصی خود را از طریق آن بررسی کنید، مجوز های لازم را صادر کنید و تغییرات امنیتی مورد نیاز را اعمال کنید.

محققان دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا یک نرم افزار دستیار حریم شخصی  توسعه داده اند که یادگیری ماشینی داشته و با هوش مصنوعی کار می کند. این نرم افزار با پرسیدن سوالاتی در رابطه با تمایلات و تنظیمات امنیتی افراد، مجوزها و تنظیمات انفرادی دیگر نرم افزار ها را اعمال می کند، سپس بر پایه تمایلات و الگو های عملکردی شما ،راه حل های اختصاصی ارائه می دهد. شما قادر خواهید بود تا تنها با انتخاب چند گزینه، تنظیمات انفرادی همه نرم افزار های خود را از یک محل انجام دهید. ممکن است که همه پیشنهادات ارائه شده از سوی این نرم افزار را بپذیرد و یا تنها بخشی از آن ها را اعمال کنید. هم اکنون این اپلیکیشن در فاز آزمایشی است اما قرار است تا تابستان امسال وارد بازار شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *