پایان خرید و فروش اعضا در کانال های تلگرامی

|
۰ دیدگاه

کانال های تلگرام اکنون به عنوان یکی از پربازدیدترین و کاراترین ابزارهای اطلاع رسانی توسط اغلب نهادهای رسمی و غیررسمی در حال استفاده است.

به گزارش کلیک، در هفته گذشته تلگرام با حذف اکانت های حذف شده (Deleted Account) ها، تحولات گسترده ای را در بین کانال ها ایجاد کرد و جدول برترین کانال های تلگرام را زیر و رو کرد.

داستان از آنجا شروع شد، که پس از داغ شدن رقابت کانال ها در مخاطب گیری، کسب و کار کاذبی راه اندازی شد به نام افزایش ممبر فیک.
در این کسب و کار کاذب، عده ای اقدام به طراحی ربات هایی کرده بودند که توسط آن با استفاده از اپراتورهای مجازی یا سیمکارت های موقت کشورهای خارجی یوزر ساخته و از طریق این ربات ها، به کانالی که هزینه می پرداخت وارد میشدند و اعضای آن کانال را یک شبه افزایش می دادند و بعد از مدتی اکانت حذف میشد اما همچنان جزیی از اعضای کانال محسوب می شد.

تلگرام پس از مدت ها این اقدام که باعث ایجاد دردسر برای ادمین ها شده بود را مورد هدف قرار داد و اقدام به حذف این اکانت ها کرد.
با حذف این اکانت ها، بسیاری از کانال ها که از این طریق رشد کرده بودند، دچار ریزش مخاطب شده و دستشان رو شد.

از سوی دیگر، چند کانال با تبلیغات مستمر، اقدام به رشد کرده و خود را در جدول ۱۰ کانال برتر تلگرام جای دادند که از جمله آن ها میتوان به کانال خبر ویژه و پارسینه اشاره کرد.
پس از تغییر و تحول های هفته گذشته و حذف ممبرهای فیک، جدول برترین کانال های تلگرام به شرح ذیل می باشد:

photo_2016-07-16_14-13-02

ممبرهای فیک، هیچوقت قادر به مشاهده پست های یک کانال نبودند و این موضوع باعث شده بود که بازدید های کانالی که با اعضای فیک رشد کرده بودند افزایشی نداشته باشد و کاملا مشخص باشد که کدام کانال، با اعضای فیک، رشد کرده است.

بعد از حذف ممبرهای فیک تقریبا تغییر چندانی در جدول بازدید کانال ها حاصل نشد.

photo_2016-07-16_14-13-12

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.