با پوش‌بالت تمام متن‌های خود را بین دستگاه‌های مختلف کپی کنید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که گاهی متنی را در دستگاه اندرویدی و آی‌او‌اس خود کپی می‌کنید و دوست دارید آن را هم‌زمان در کامپیوتر شخصی خود داشته باشید. راه حل چیست ؟
تیم کلیک شما را با یکی از بهترین نرم‌افزارها در این زمینه آشنا می‌کند.

کلیک – امروزه پیداکردن راه حلی مناسب یرای کپی‌کردن و چسبانیدن (copy و paste) متن‌ها، و به خصوص پیوند دادنشان به سیستم‌عامل‌های اندروید، آی‌او‌اس، ویندوز و تبلت‌ها، کاری بسیار مشکل است. البته اگر بتوان این عملیات کپی‌کردن را هموار کرد، کار بسیار بزرگی انجام داده‌ایم.

راه‌های متعددی برای به اشتراک‌گذاری متن‌های خود در سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارد، اما امروز ما می‌خواهیم به بررسی یکی از ساده‌ترین و مهم‌ترین روش‌ها برای این‌کار بپردازیم که کاملا رایگان نیز است.

کلیپ‌بورد چیست؟

کلیپ بورد (clipboard) یک حافظه موقت است که تصاویر، متن و … در این محیط به طور موقت ذخیره می‌شوند تا بعدا مورد استفاده قرار بگیرد و یا حذف شود.

کلیپ‌بورد گوشی کجاست؟

clipboard بخشی به صورت الحاقی و جانبی می‌باشد و آیکونی برای ورود و دسترسی مستقیم به آن موجود نیست، لذا می‌توانید به قسمت ارسال پیامک گوشی رفته و قسمت تایپ را برای دو ثانیه نگه دارید که این قسمت ظاهر می‌شود و تمام موارد ذخیره‌شده در آن را می‌توانید در جای دیگر ذخیره کنید و یا حذف کنید. البته در بعضی از گوشی‌های اندرویدی در قسمت حافظه داخلی گوشی (sd card)، پوشه‌ای با نام clipboard موجود است که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

برخی از ویژگی‌های نرم‌افزار پوش‌بالت

تمام اطلاعیه‌های گوشی خود را روی کامپیوترتان مشاهده کنید. شما می‌توانید پیام های متنی، تماس‌های تلفنی و بیشتر را ببینید.
آسان‌ترین راه برای دریافت لینک‌ها از کامپیوتر روی گوشی شما.
امکان باز‌شدن یا اشتراک‌گذاشتن از اطلاعیه‌ها وجود دارد.
با یک کلیک فایل ها را از کامپیوتر خود به موبایل خود ارسال کنید.

ویژگی‌های اصلی نرم‌افزار Pushbullet اندروید:
– قابلیت ارسال به سرویس‌های ابری
– ارائه ساده‌ترین روش به اشتراک‌گذاری
– امکان ارسال لینک، تصویر، فایل

جهت رسیدن به اهداف گفته‌شده، ما از نرم‌افزار پوش‌بالت (Pushbullet)، استفاده می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه آن را در دستگاه‌های موبایلی و کامپیوتر شخصی خود به کار گیرید. با این نرم‌افزار می‌توانید هر فایلی و هر متنی را هم‌زمان به دستگاه‌های دیگر خود ارسال کنید. با کلیک همراه باشید.

تنظیم در سیستم‌عامل‌های اندرویدی

دانلود پوش‌بالت برای اندروید

به قسمت گوگل پلی‌استور دستگاه وارد شوید،‌ و در قسمت جستجو عبارت Pushbullet را تایپ کرده و سپس نسخه رسمی آن را دانلود کنید. اگر به هر دلیلی پلی‌استور شما کار نمی‌کند،‌ این نرم‌افزار را می‌توانید با جستجوکردن در موتور گوگل و از سایت‌های رسمی آن را دانلود کنید.

حال نرم‌افزار را اجرا کنید، اولین صفحه‌ای که با آن برخورد می‌کنید،‌ صفحه ورود به حساب شخصی است. شما می‌توانید با حساب کاربری گوگل یا فیسبوک، در نرم‌افزار ورود کنید. به خاطر داشته باشید که برای کارکردن روش ما، باید با هر حساب کاربری که وارد می‌شوید در نسخه PC هم با همان حساب وارد شوید. برای مثال:‌ اگر در گوشی خود با فیسبوک وارد می‌شوید در پی‌سی هم باید با فیسبوک وارد شوید تا نرم‌افزار کار‌امد شود.

لاگ‌این پوش‌بالت

صفحه بعد از ورود که با آن روبرو می‌شوید، اعلان‌ها است. اگر تیک گزینه پوش‌بالت را بزنید، به نرم‌افزار اجازه می‌دهید که از موبایل به پی‌سی، رویدادها را گزارش دهد که البته بسیار مورد خوبی است، اما کاملا اختیاری است. اگر مایل به دریافت گزارش‌ها نیستید این تیک را خالی بگذارید. و اگر هم مایل هستید تیک را بزنید و مجوزهای مورد نیاز نرم‌افزار را تایید کنید.

اعلان پوش‌بالت

در مرحله بعدی شما حتی می‌توانید از طریق پی‌سی یا تبلت، متن بفرستید که این گزینه هم کاملا اختیاری است. وقتی که تمام این عملیات ساده را انجام دادید، گزینه به اشتراک‌گذاری یا share، هنگامی که متنی را می‌خواهید کپی کنید به دستگاه شما اضافه می‌شود، و شما از این پس می‌توانید متن‌های کپی‌شده در حافظه کلیپ‌بورد یا هر متن دیگری را به دستگاه‌های دارای پوش‌بالت ارسال کنید.

اضافه شدن گزینه share

ارسال متن به دیگر دستگاه‌ها

سیستم‌عامل آی‌اوآس (iOS)

نصب پوش‌بالت دقیقا همانند سیستم‌عامل اندروید است، با این تفاوت که در آی‌او‌اس به قسمت اپ‌استور دستگاه می‌روید و آخرین نسخه‌ رسمی نرم‌افزار پوش‌بالت را دانلود می‌کنید. همانند اندروید از طریق گوگل یا فیسبوک می‌توانید وارد برنامه شوید. دقت کنید که برای کارکردن هم‌زمان این نرم‌افزار در دستگاه‌ها،‌ باید حساب‌کاربری مشترک در بین تمام آن‌ها باشد. اگر با حساب کاربری گوگل وارد می‌شوید حتما باید در دیگر دستگاه‌ها نیز با همین حساب وارد شوید. پس از انجام این مراحل ساده، پوش‌بالت به منوی به اشتراک‌گذاری اضافه می‌شود و می‌توانید هر پرونده یا متنی را به دستگاه‌های دیگر منتقل کنید. متاسفانه دوستانی که آی‌او‌اس دارند نمی‌توانند متن‌های ذخیره‌شده خود را به کامپیوتر‌های شخصی نسخه ویندوز، ارسال کنند و تنها می‌توانند با کامپیوتر‌های مکینتاش این همگام‌سازی اطلاعات را انجام دهند.

صفحه ورود پوش بالت
صفحه اعلان نرم‌افزار
اضافه شدن گزینه به اشتراک‌گذاری
گزینه‌های به اشتراک‌گذاری
دستگاه‌ها
اجازه دسترسی به اعلان‌ها

کامپیوترهای شخصی (PC)

دو روش برای نصب پوش‌بالت در ویندوز وجود دارد: ۱- از طریق افزونه مرورگرها ۲- نصب معمولی پوش‌بالت در سیستم

افزونه پوش‌بالت (موجود در مرورگرهای فایرفاکس، اوپرا، کروم)

ما در این آموزش از مرورگر کروم استفاده می‌کنیم ولی تمامی این مراحل با کمی تغییرات ناچیز در مرورگرهای دیگر، مشابه است. به قسمت وب‌استور کروم بروید و افزونه پوش‌بالت را نصب کنید.به سادگی در قسمت جستجو می‌توانید آن را پیدا کنید. وقتی نصب آن تمام شد با همان حساب‌کاربری که در دیگر دستگاه‌ها فعال است وارد این افزونه شوید. بدین ترتیب افزونه پوش‌بالت به منو کلیک‌راست کروم اضافه می‌شود.

نکته: این افزونه فقط در محیط گوگل کروم کار خواهد کرد و کلیک راست در ویندوز کار نخواهد کرد. برای کپی کردن متن‌های مورد نظر ویندوز نسخه ویندوزی آن را باید نصب کنید.

افزونه پوش‌بالت
لیست تمامی دستگاه‌های متصل
اضافه‌شدن پوش‌بالت به منوی کلیک راست مروگر

افزونه پوش‌بالت برای کروم
افزونه پوش‌بالت برای فایرفاکس
افزونه پوش‌بالت برای اوپرا

نسخه پایه پوش‌بالت برای ویندوز

به وب‌سایت pushbullet مراجعه کنید و نسخه کلاینت پوش‌بالت برای ویندوز را دانلود کنید. زمانی که آن را نصب کردید،‌ با حساب کاربری خود وارد شوید. این نسخه گزینه‌‌های متفاوت‌تر و بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد و به کاربر اجازه می‌دهد متن‌ها و فایل‌های خود را خارج از مرورگر هم ارسال کنند.

نسخه کلاینت پوش‌بالت برای ویندوز

کار به اتمام رسید. حال شما نه‌تنها می‌توانید لینک‌ها و متن‌های کپی‌شده در دستگاه‌های مختلف را منتقل کنید، بلکه می‌توانید فایل هم ارسال کنید (با هر نوع فرمتی)، از پی‌سی خود متن ارسال کنید، و خیلی ویژگی‌های کلیدی دیگر در این نرم‌افزار کاربردی به چشم می‌خورد. پوش‌بالت، نسخه PRO هم وجود دارد که پیشنهاد تیم کلیک استفاده از این نسخه است. در این نسخه تمامی ویژگی‌های این نرم‌افزار باز است و می‌توانید از آن بهره ببرید. سرعت در این نسخه بسیار افزایش چشم‌گیری دارد. در پایین آخرین نسخه اندرویدی آن تا به امروز را با لینک دانلود مستقیم قرار داده‌ایم. امیدوارم از این نرم‌افزار کمال استفاده و رضایت کافی رو ببرید. لطفا نظراتتون و هم‌چنین تجربیات استفاده از این نرم‌افزار را با ما در میان بگذارید.

pushbullet pro for android users

منبع: phonearenaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *