مقایسه جامع میان بهترین دوربین‌های گوشی‌های هوشمند بازار

در بازار داغ حال حاضر گوشی‌های هوشمند، کیفیت دوربین یکی از مهم‌ترین اولولیت‌های خرید کاربران است. در این میان، تعدادی از بهترین گوشی‌های هوشمند را از این لحاظ مقایسه می‌کنیم.

کلیک- تیرماه است. روزها گرم، طولانی، و آفتابی هستند. تعطیلات آخر هفته را به چادر کمپینگ اختصاص می‌دهیم، با اوج گرفتن مسابقات والیبال المپیک ریو، جوگیر می‌شویم و مهارت های والیبال خود را به رخ بکدیگر می‌کشیم! شاید اکثر مردم این گونه تابستان خود را بگذرانند، اما نکته مهم این‌جاست که در سال ۲۰۱۶ به سر می‌بریم و تفریح بدون عکس، مانند زنبور بی عسل است! پس برای گرفتن عکس‌های خاطره انگیز و با کیفیت، یک دوربین با کیفیت و قدرتمند نیاز است؛ البته نه تنها فقط دوربین های عکاسی حرفه‌ای، بلکه می‌توان از گوشی‌های هوشمند این روز‌های بازار که بعضا دست کمی هم از دوربین های حرفه‌ای ندارند، نهایت استفاده را برد.

اما بهترین دوربین گوشی‌های هوشمند از آن کدام برند است؟ این سوال سخت تر از آن است که  به نظر می رسد، اما می‌توانیم حداقل دوربین‌هارا با یکدیگر مقایسه کنیم. می‌خواهیم ۵ گوشی‌هوشمند جذاب و موردعلاقه کاربران را در سال ۲۰۱۶ از نظر کیفیت و توان دوربین مقایسه کنیم، یعنی وان پلاس ۳، سامسونگ گلکسی اس ۷، اچ‌تی‌سی ۱۰، سونی Xperia X Performance و LG G5. همچنین در این مقایسه، آیفون ۶ اس پلاس را نیز شرکت می‌دهیم تا جذابیت آن‌را بیش از پیش کرده باشیم.

در ابتدا، نگاهی می آندازیم بر مشخصات دوربین این ۶ گوشی‌هوشمند.

Capture

بنابراین، همان‌طور که آمار و ارقام نشان می‌دهد، Xperia X Performance صاحب بیشترین مقدار مگاپیکسل است و بنا بر عرف بازار و محبوبیت این معیار، آن‌را در تمام مقایسه ها استفاده می‌کنیم. بله؛ ما به شما عکس‌های ۲۳ مگاپیکسلی از گوشی سونی را نشان می‌دهیم که البته به طور پیش فرض، پرچمدار سونی تنها از ۸ مگاپیکسل برای تصاویر استفاده می‌کند. اما موضوع این است که میران مگاپیکسل تنها معیار سنجش کیفیت و توان یک دوربین نیست! به عنوان مثال، سامسونگ در پرچمدار خود از یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل‌های بزرگ‌تر و دهانه عریض‌تر استفاده کرده است که همین موضوع باعث ورود نور بیشتر به طرف سنسور و ثبت تصاویر با کیفیت می‌شود. این موضوع راجع به HTC نیز صدق می‌کند. البته، با بررسی مشخصات گوشی‌های دیگر مانند وان پلاس ۳، آیفون ۶ اس پلاس و ال‌جی جی۵ به نکته قابل توجه خاصی برنمیخوریم، اما با توجه به سابقه آن‌ها، می‌دانیم که تصاویر فوق‌العاده با کیفیتی ثبت می‌کنند. پس با این تفاسیر، مقایسه سخت و نفس‌گیری را در پیش داریم. در ابتدا، به چند تصویر گرفته شده توسط این گوشی‌ها نگاه می‌کنیم.

صحنه اول: پارک

SCENE2-PREVIEW-1

اگر نخواهیم بگوییم وان‌پلاس ۳ بهترین عملکرد را در این صحنه به نمایش گذاشته است، اما این گوشی با ثبت جزئیات فراوان و بهره‌گیری از میزان مناسب کنتراست، تصویر قابل قبولی را از خود به جای گذاشته است؛ البته، دقت رنگ در تصویر ثبت شده می‌توانست کمی بهتر باشد. قاب تصویر کمی متمایل به سبز است که همین موضوع باعث شده تا گل‌های جعفری بیشتر به رنگ زرد متمایل باشند تا نارنجی.

Sony Xperia X Performance نیز تصویری با ثبت جزئیات بالا ارائه کرده است، اما دقت رنگ این تصویر تعریفی ندارد. درست مانند وان‌پلاس۳، اطراف تصویر به رنگ سبز متمایل است و همین مسئله کافی است تا رنگ آسمان و گل‌ها از واقعیت دور شوند. انتظارها از پرچمدار سونی خیلی بیشتر از این ها بود!

بهترین عملکرد آیفون ۶ اس پلاس در موضوع رنگ تصاویر است. با‌این‌که از ترکیب رنگ‌های گرم در آن استفاده شده، اما گل‌ها رنگ طبیعی خود را حفظ کرده‌اند، و تصویر در کل بسیار خوشایند به نظر می‌رسد. اگرچه، اگر جزئیات تصویر بیشتر بود، آیفون در این قسمت نمره بالاتری دریافت می‌کرد.

بدون شک، عملکرد دوربین ال‌جی جی۵ نظر ما را به شدت به خود جلب کرد. رنگ‌ها خوشایند هستند، جزئیات به وفور یافت می‌شوند. اگر پرچمدار ال‌جی در ثبت رنگ‌ها دقیق‌تر عمل می‌کرد، می‌توانستیم بالاترین نمره را به آن بدهیم.

در مورد اچ‌تی‌سی ۱۰ نیز باید گفت تصویر ثبت شده، دارای جزئیات دقیق و واضح است، اما متاسفانه شفافیت تصویر در گوشه‌ها و لبه‌های قاب با افت قابل توجهی مواجه شده است.

در مقابل، گلکسی اس ۷ نتوانست انتظارت را براورده کند. افراط در میزان وضوح تصاویر، جزئیات بسیاری را از بین برده است و نیز کنتراست اضافی تصاویر نتوانسته کمکی به این موضوع بکند. درکل، می‌توانیم تصویر را قابل قبول بدانیم؛ البته اگر در تصویر زوم نکنید!

امتیاز کلی در این بخش

امتیاز کلی در این بخش

کیفیت تصاویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصاویر در حالت زوم کامل

صحنه دوم: برج ساعت

در این صحنه، می‌خواهیم ترکیب سایه‌ها، هایلایت‌ها و کیفیت و وضوح نمایش عبور نور از میان برگ درختان را بررسی کنیم.

SCENE4-PREVIEW-1

وان‌پلاس ۳ باز هم توانایی تصویربرداری جامد را به رخ می‌کشد. تصویر ثبت شده با دوربین این گوشی علاوه بر زیبایی و جزئیات کافی، با میزان مناسب کنتراست توانسته حس‌و‌حال صحنه را به خوبی برای بیننده حفظ کند. رنگ‌ها هم به خاطر تابش نور خورشید، از تن گرم برخوردار هستند.

اگر بخواهیم عملکرد Xperia X Performance را در این صحنه بررسی کنیم، باید بگوییم که تصویر قابل قبولی از خود به جای گذاشته است. البته، تن گرم رنگ‌ها آن چنان که باید و شاید رعایت نشده است. در حق هایلایت‌ها هم کمی اجحاف شده است!

گلکسی اس ۷ در طرف مقابل، مارا نا امید کرد. سایه‌ها بسیار تیره به‌نظر می‌رسند و جرئیات نیز به خوبی به تصویر کشیده نشده‌اند.

آن‌طور که از تصویر ثبت شده با آیفون ۶ اس پلاس به نظر می‌رسد، باید این گوشی را در این صحنه دارای بهترین عملکرد بدانیم. تصویر گرفته شده با این گوشی در ثبت هایلایت آسمان و جزئیات سایه‌ها عالی عمل کرده‌است. رنگ‌ها نیز بسیار قابل قبول هستند.

ال‌جی جی ۵ و اچ‌تی‌سی ۱۰ هردو در موضوع سایه‌ها به خوبی عمل کرده‌اند، اما هایلایت آسمان اصلا کیفیت مناسبی ندارد. با این وجود، توانستند رضایت مارا در این بخش جلب کنند.

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل


صحنه سوم: گل‌ها

در این صحنه، یک تصویر کلوزآپ توسط این ۶ گوشی گرفته‌شده است. در این بخش، سوژه یک دسته گل زیبا از گل‌های زرد است. مهم‌ترین معیار در تصاویر کلوزآپ، چگونگی به تصویر کشیدن جزئیات است که تمام گوشی‌های هوشمند در این مقایسه، به‌خوبی از پس آن برآمدند. البته، دقت و صحت رنگ‌ها در تعدادی از گوشی‌ها اصلا رضایت بخش نبود.

SCENE3-PREVIEW-1

از نظر صحت و سقم رنگ‌ها، HTC 10 و LG G5 بهترین عکس ها را ثبت کردند. این دو گوشی، رنگ‌ها را به طور طبیعی و بدون ارائه تصویر بیش از حد گرم یا سرد حفظ کرده اند. وان پلاس ۳ با تصویر کمی مایل به سبز، در رده بعدی قرار می‌گیرد. آیفون ۶ اس پلاس نیز تصویری چشم نواز از خود به جای گذاشته است؛ با وجود آن که رنگ‌های تصویر کمی از حد استاندارد گرم‌تر به نظر می‌رسند.

مجددا گلکسی اس ۷ با عملکرد نه‌چندان خوب، تصاویر را سرد تر از آن‌چه هستند، به ما نشان داد، اما در انتخاب بد‌ و بد‌تر، از Xperia X Performance بهتر است! پرچمدار سونی در این صحنه، تصویر را به سردی گرایش داده و گلبرگ‌ها کیفیت چندان‌خوبی ندارند.

Capture

jhug

صحنه چهارم: اداره

بعد از ثبت تصاویری از طبیعت و مکان‌های خارجی، وقت آن رسیده است تا عملکرد گوشی‌های هوشمند مذکور را در یک فضای داخلی مانند یک اداره به چالش دعوت کنیم. در این اداره، نور از طریق پنجره‌های اطراف به داخل وارد می‌شود.

SCENE5-PREVIEW-1

این بار نیز، با توجه به صحنه‌های قبلی، نمی‌توان از موفقیت وان‌پلاس ۳ در گرفتن یک عکس فوق‌العاده با جزئیات بالا و دقت و صحت رنگ عالی تعجب کرد؛ آن‌چنان که می‌توان به راحتی از وضوح اضافه تصویر و نوردهی بیش از حد آن چشم‌پوشی کرد.

بار دیگر، Xperia X Performance نتوانست از پس بالانس رنگ سفید برآید و تصویر ثبت شده، مجددا سردتر(مایل به آبی) از حد معمول است. تنها نکته‌ای که راجع به این گوشی می‌تواند کاربران را کمی راضی نگه دارد، میزان بالای نمایش جزئیات است که البته هنگام زوم، نویز بسیاری در تصویر مشاهده می‌شود.

در نهایت، تصویر به‌دست آمده از HTC10، بالاترین نمره را از ما می‌گیرد. مقدار جزئیات بسیار بالا و وضوح عناصر تصویر مناسب است و نیز رنگ‌ها در واقعیت شبیه به وقتی هستند که با چشم غیرمسلح اقدام به تماشای صحنه کنیم. ال‌جی جی۵ در این مورد یک رده از پرچمدار HTC عقب‌تر است؛ آن‌هم به خاطر میزان نسبتا کم نوردهی.

آیفون ۶ اس پلاس در این مرحله نیز عملکرد قابل قبولی از خود به جای گذاشت، اما انتظار بیشتری از آن می‌رفت. مسئله اصلی راجع به تصاویر گرفته شده با این گوشی، گرایش بیش از حد گرما به رنگ‌ها است. با چشم‌پوشی از این موضوع، باید اعتراف کرد که تصاویر گرفته شده با آیفون ۶ اس پلاس بسیار چشم‌نواز هستند!

خوشبختانه گلکسی اس ۷ در این صحنه تصویر زیبایی را ثبت کرده است. امیدواریم در ادامه صحنه‌ها نیز به همین ترتیب عمل کند تا مجبور نشویم آن‌را بدترین گوشی از لحاظ کیفیت دوربین لقب دهیم!

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

صحنه پنجم: قفسه کتاب

در این صحنه، نکته‌ای تعجب‌برانگیز راجع به وان‌پلاس ۳ نظر ما را به خود جلب کرد. در قسمت‌هایی از تصویر اثری از فوکوس دیده نمی‌شود، اما بقیه قسمت‌ها واضح و قابل قبول هستند. حتی ۶ بار دیگر عمل تصویربرداری را با این گوشی تکرار کردیم که این مسئله در ۳ تصویر مجددا مشاهده شد. کمی عجیب به نظر می‌رسد! البته، احتملا این مسئله به عمق میدان دوربین این گوشی مربوط است، اما در ۵ گوشی دیگر هیچ مشکلی در چگونگی تصویربرداری دیده نمی‌شود!

یک خاصیت منحصر‌به‌فرد راجع به Performance، میدان دید بسیار عریض آن است. وقتی آن‌را با دیگر گوشی‌ها در این مطلب کنار هم قرار می‌دهیم، مشاهده می‌کنیم که از یک فاصله مشخص، قسمت‌های بیشتری از صحنه موردنظر در قاب دوربین قرار می‌گیرد که البته این ویژگی در هنگام تصویربرداری در مکان‌های تنگ بسیار حائز اهمیت است، اما کمی در تصویربرداری کلوزآپ می‌تواند دردسرساز باشد. جدا از این موضوع، تصاویر ثبت شده با اکسپریا واضح و پرجزئیات است، اما دوباره مشکل دقت و صحت رنگ‌ها گریبان گیر آن شده است.

گلکسی اس ۷ نیز نتوانسته عملکرد مناسبی در موضوع دقت رنگ‌ها ارائه دهد. تصویر مایل به رنگ آبی است و به همین خاطر، کابینت زردرنگ سمت چپ، متمایل به سبز نشان می‌دهد.

راجع به آیفون ۶ اس پلاس، HTC10 و ال جی جی ۵ باید اعتراف کنیم که مشکل خاصی از خود نشان ندادند و باید آن‌ها را در این صحنه، پیروز میدان بدانیم!

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

صحنه ششم: مجلات

قبل از این‌که پرچمداران شرکت‌کننده در این مقایسه را در بخش عکاسی با نور کم با یکدیگر مقایسه کنیم، یک بار دیگر آن‌ها را در تصویربرداری داخلی آزمایش می‌کنیم. وان‌پلاس ۳ در کنار ال‌جی جی۵ و HTC10 طبق معمول عملکرد فوق‌العاده‌ای را از خود به نمایش گذاشتند. وقتی که از نزدیک به عکس‌های گرفته شده توسط آن‌ها نگاه می‌کنیم، جزئیات زیادی را با کیفیت بالا مشاهده می‌کنیم. رنگ‌ها نیز به اتفاق قریب به یقین دقت بالایی دارند. گلکسی اس ۷ نیز طبق معمولدر  وضوح تصاویر به صورت افراطی زیاده‌روی کرده است، اما اگر بدون زوم به تصاویر نگاه کنید، این مسئله را احتمالا متوجه نخواهید شد.

آیفون ۶ اس پلاس نیز دوباره گرمای اضافه‌ای را به تصاویر اختصاص داده است که منجر به ثبت یک تصویر متمایل به زرد، اما پر جزئیات شده است. راجع به Xperia X Performance نیز اگر چیزی نگوییم بهتر است؛ جزئیات اصلا قابل قبول نیستند و رنگ‌ها نیز از دقت کافی برخوردار نیستند.

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

صحنه هفتم: کلیسای جامع

این آخرین قسمت مقایسه دوربین پرچمداران با تنها سه صحنه در پیش رو است. البته شایان ذکر است که این سه صحنه، سخت‌ترین بخش مقایسه دوربین‌هاست؛ آز آن رو که همه‌ آن‌ها در فضای  نسبتا تاریک و با نور کم گرفته شده‌اند.

SCENE8-PREVIEW-1 SCENE6-PREVIEW-1

با این حال، حتی اگر این تصویربردای از این صحنه کاری بس دشوار باشد، وان پلاس ۳ ما را نا امید نمی‌کند! بسیاری از جزئیات به حالت مناسب حفظ شده‌اند، از وضوح فوق العاده‌ای برخوردار هستند، و رنگ‌ها عمدتا دقیق اند.

در آن طرف ماجرا، اکسپریا بار دیگر عملکرد ضعیفی را از خود نشان داد و تصاویر گرفته شده بسیار به آبی متمایل شده‌اند.

حالا که صحبت از رنگ‌ها شد، آیفون ۶ اس پلاس در این قسمت با رنگ‌های واقعی، تصاویر طبیعی و خوشایندی را ثبت کرد. البته جزئیات می‌بایست وضوح بیشتری داشته باشند، اما مشکلی با این موضوع نداشتیم.

HTC10 نیز تصاویر را با وضوح بالایی ثبت کرد و از این لحاظ رضایت‌بخش بود؛ اما اگر کمی نور بیشتری را برای تصاویر استفاده می‌کرد، کیفیت آن‌ها از این نیز بیشتر می‌شد.

ال‌جی جی۵ و گلکسی اس ۷ نیز می‌توانستند بهتر از این عمل کنند. در هر دو تصویر، رنگ‌ها تقریبا مرده‌اند که همین باعث شده تصاویر از واقعیت دور شوند.

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

صحنه هشتم: کلیسا

راجع به این صحنه نیز باید وان‌پلاس ۳ را به خاطر وضوح تصاویر و رنگ‌های واقعی و خوشایند تحسین کرد. در مقابل، اکسپریا مجددا ضعف خود را به نمایش گذاشت که این مسئله را می‌توانید با کمی زوم بر روی تصویر متوجه شوید؛ البته شاید این عملکرد ضعیف به خاطر عدم ثبات دست ما و نیز عدم برخورداری گوشی از قابلیت تثبیت کننده تصویر نوری باشد و یا حتی به دلیل ایرادی در پردازش تصویر. به‌هر‌حال، این باعث نمی‌شود عملکرد ضعیف اکسپریا را در تصویربرداری با نور کم نادیده گرفت.

SCENE8-PREVIEW-1

وقتی به هر ۶ تصویر نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که HTC10 بهترین عملکرد را داشته است؛ جزئیات قابل قبول و نور مورد استفاده در تصویربرداری کافی بود. آیفون ۶ اس پلاس نیز به همین ترتیب عمل کرد، با این تفاوت که می‌بایست میزان نور بیشتری را دخالت می‌داد.

گلکسی اس ۷ که شاید عبارت بازنده برای آن مناسب باشد، در تصویرهای ثبت شده، رنگ‌هایی با جهت‌گیری های نامشخص از خود نشان داد که همین باعث غیرطبیعی جلوه دادن آن‌ها شد و حتی کنتراست بسیار بالا نیز چاره ساز نبود.

اگر رنگ‌ها کمی دقیق تر بودند، می‌توانستیم این بار ال‌جی جی ۵ را دارای یکی از بهترین عملکرد ها بدانیم، اما متاسفانه مشاهده می‌کنیم که رنگ‌ها در سرتاسر تصویر متمایل به سبز هستند.

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

صحنه نهم: مجمسه

درآخر، با صحنه جالب یک مجسمه مواجه شدیم که البته چهره این “آقای مجسمه” زیاد به مزاق سیستم شناسایی چهره گوشی‌ها خوش نیامد! به‌هر‌حال، مقایسه را در این صحنه نیز پی می‌گیریم.

SCENE7-PREVIEW-1

اگرچه وان‌پلاس ۳ از ابتدا تاکنون جای حرف خاصی را باقی نگذاشت، اما در این مرحله کمی دور از انتظارات ظاهر شد. تن کلی تصویر سرد و بی جان است و به‌نظر می‌رسد فوکوس به جای چهره مجسمه، بر روی پس‌زمینه انجام شده است.

پرچمدار سونی یعنی Xperia X Performance نیز نتوانست مارا در این مرحله تحت تاثیر قرار دهد تا دیگر مهلتی برای جبران نداشته باشد؛ تصاویر غیرطبیعی و متمایل به سبز هستند. درست مانند وان‌پلاس۳، با وجود این‌که چندین بار برروی چهره مجسمه ضربه زدیم تا فوکوس به درستی تنظیم شود، اما فوکوس به درستی عمل نکرد و تنها مستطیل‌هایی برروی صفحه تکان می‌خوردند!

ال‌جی جی ۵ در این مرحله، تصویر تحسین‌برانگیزی را از خود به جای گذاشت. رنگ‌ها دقیق بودند، فوکوس بر روی چهره تنظیم شد و جزئیات فراوانی به تصویر کشیده شد. علاوه بر این، عمق میدان به طور جذابی چهره مجسمه را به تصویر می‌کشد.

گلکسی اس ۷ نیز بر خلاف عملکرد نه‌چندان قابل قبول در صحنه‌های قبل، در این صحنه مانند پرچمدار ال‌جی عمل کرد که البته باز هم کنتراست تصویر بسیار بالا بود. اما نمی‌خواهیم این فرصت را از گلکسی بگیریم و از این مسئله چشم‌پوشی می‌کنیم!

پرچمدار HTC و نیز آیفون ۶ اس پلاس، اگرچه تصویر با جزئیات بالایی را ثبت کردند، اما رنگ‌ها نسبتا سرد هستند و وضوح تصاویر نیز آن‌چنان بالا نیست.

Capture

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

کیفیت تصویر در حالت زوم کامل

نتیجه‌گیری

یکی از اهداف این مقایسه این بود که متوجه بشویم که آیا وان پلاس ۳ با قسمت ۴۰۰ دلار می‌تواند با رقبای آخرین مدل خود که چند صد دلار گران تر هستند، رقابت کند؟  همانطور که نمره‌ها مشخص هستند، جواب این سوال مثبت است. وان پلاس ۳ عملکرد  عمدتا هماهنگی را  بدون هر گونه نقص جدی در آزمایش ما نشان داد. با توجه به قیمت گوشی، این گوشی هوشمند توانست یک شگفتی ایجاد کند!

در طرف مقابل، پرچندار سونی نتوانست با تصاویر معمولی، چنگی به دل بزند. درست است که ۲۳ مگاپیکسل بر روی کاغذ عدد وسوسه‌انگیزی است، اما این دال بر کیفیت بالای تصاویر نیست و نمی‌تواند عدم دقت کافی رنگ‌ها را بپوشاند. بنابراین، این مسئله نقظه ضعف این گوشی به‌‌شمار می‌آید. براین باوریم که اگر کسی حاضر است این گوشی رابه قیمت خون پدرش تهیه کند، از دوربین آن هم انتظارات زیادی دارد. بااین‌حال، از سونی که خود در تولید دوربین‌های نیمه تخصصی و تخصصی تبهر دارد، انتظار کیفیت بالاتری داشتیم.

پرچمدار HTC نیز همان‌طور که انتظار می‌رفت، عملکرد قابل قبولی داشت. گویا استفاده از فناوری دوربین UltraPixel توانسته این شرکت را در دل هوادران به یک قهرمان تبدیل کند. البته ال‌جی جی ۵ نیز فاصله زیادی با HTC10 ندارد و اگر تنها به‌خاطر دقت پایین بعضی تصاویر نبود، می ‌توانست جایگاه نخست را از آن خود کند. دوربین ۱۶ مگاپیکسلی این دوربین را به شما پیشنهاد می‌کنیم!

البته مقایسه آیفون ۶ اس پلاس با این گوشی‌ها کمی جنجال برانگیز بود؛ از آن‌جا که حدودا یک سال از عرضه آن در بازار می‌گذرد و یک سال در فناوری گوشی‌های هوشمند مانند یک قرن است! با این حال، آن‌قدر کیفیت مناسبی دارد که بتواند با گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۶ رقابت کند.

اظهار نظر راجع به گلکسی اس ۷ کمی دشوار به نظر می‌رسد. تصاویر ثبت شده توسط این پرچمدار به خودی خود قابل قبول و باکیفیت هستند، اما پردازش‌های اضافی که وضوح و کنتراست را بسیار افزایش می‌دهد، یک تیغ دو‌لبه است؛ گاهی تصاویر را به اوج زیبایی می‌رساند و گاهی به اوج بی کیفیتی! البته در این مقایسه، بی‌کیفیتی بیشتر در تصاویر نمایان بود.

Capture

مطمئنا این چنین مقایسه‌ها می‌تواند جنجال برانگیز‌ترین مباحث این‌ روزهای گوشی‌های هوشمند باشد؛ از آن جا که هواداران دو‌آتیشه برخی برندها سعی در دفاع بعضا غیر موجه از گوشی مورد علاقه خود می‌کنند و همین باعث بروز سردرگمی در کاربران و خریداران می‌شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که این اطلاعات تنها توسط آزمایشات تجربی به‌دست آمده و هیچ گونه غرض‌ورزی در‌ آن دخالت داده نشده است تا نتایح کاملا خالص باشند.

اگر دارای یکی از گوشی‌های هوشمند مذکور هستید، می‌توانید نقظه نظرات سازنده خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. مطمئنا، نظرات شما باعث کامل‌تر شدن هرچه بیشتر این گونه مطالب خواهد شد.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *