برای افزایش فالورهای اینستاگرام از انجام چند کار جداً پرهیز کنید

تعداد فالورهایی که هر کس در اینستاگرام و یا توئیتر دارد، گواهی است بر رقابت افراد برای برتری یافتن نسبت به یکدیگر در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی. این یک نشانه است از محبوبیت و تأثیر گذاری و گاهی برای عده‌ای به صورت یک وسیله برای فخر فروشی در می آید. اما در پروسه افزایش تعداد فالور ها تا آخرین حد ممکن، وسوسه خریدن فالورهای تقلبی بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

به گزارش کلیک ،گفته می‌شود که متقلب‌ها هیچ‌وقت برنده نمی‌شوند. این جمله به نظر می‌رسد که در این مورد کاملاً صحت داشته باشد چراکه آن کسانی که از این خدمات خرید امتیاز و فالور استفاده کرده‌اند، اغلب فریب افراد سودجو را خورده‌اند. هشت نرم افزار تقلبی در این زمینه بر روی Google play Store پیدا شده است  که قول دریافت تعداد بسیار بالایی از فالور را می‌دهد اما در واقع افراد را در یک دوره گردش کلاه‌برداری تجاری گیر می اندازند. از این طریق که اطلاعات شخصی افراد را منتشر کرده و از آن اطلاعات جهت برقراری تماس‌های تجاری راه دور استفاده می‌کنند که ممکن است تا هفته ای ۴ پوند هم برای کاربر هزینه بتراشند.

پژوهشگران امنیتی در ESET بر روی وبلاگ این شرکت توضیح داده اند که چگونه نرم افزارهای تقلبی را کشف کرده اند. تعداد دفعات دانلود ین نرم افزارهای تقلبی به ۱ میلیون دانلود رسیده است.

در حالی که نرم افزارهای اصیلی وجود دارند که به شما پیشنهاداتی در جهت افزایش تعداد فالورهایتان می دهند، هشت نرم افزار خراب کار توسط کاربران ESET شناسایی شده اند که در ابتدا بسیار قانونی و درست به نظر می رسند اما وقتی که کاربران برای بررسی قسمت خرید رفتند، از آن ها خواسته شد تا ترتیب ذکر شده را تایید کند. با این کار آن‌ها را در یک دوره بی پایان از پیشنهادات هدیه، خدمات و کوپن‌های رایگان گیر انداخته‌اند.

هر یک از این نرم افزارهای خرابکار، درخواست‌هایی از جمله درخواست‌های مقابل را خواهند داشت:این که بتوانند به اطلاعات شخصی دسترسی داشته باشند و اطلاعات کاربری را  برای اشتراک گذاری وسیع عمومی باز شده رها کنند. آن دسته از کاربرانی که هنوز هیچ چیز مشکوکی را تشخیص نداده بودند، باز هم مورد درخواست قرار گرفتند. این بار از آن‌ها خواسته شد تا برای یک سرویس تماس از راه دور تجاری و پیامک با نرخ اولیه، مبلغی معادل ۴ پوند در هفته را پرداخت نمایند.

این نرم افزارها اکنون پایین کشیده شده‌اند اما هنوز این احتمال وجود دارد که این نرم افزارهای خرابکار طعمه خود را از طریق نرم افزارهای بی اطلاع پیدا کنند.

اما برای جلوگیری از دریافت فالورهای تقلبی چه کار کنیم؟ بهترین راه ممکن این است که فقط از نرم افزارهای و خدمات شناخته شده و مطرح استفاده کنید. رتبه بندی هر نرم افزار را بررسی کنید و ببینید که مردم درباره آن نرم‌افزار چه نظراتی را نوشته‌اند. اگر یک نرم افزار تعداد خیلی زیادی از نظرات بد را به خود اختصاص داده بود، متوجه می‌شوید که بهتر است از آن استفاده نکنید. هرگز اطلاعات شخصی خود را به طور عمومی به اشتراک نگذارید. هر وقت با هر درخواستی مواجه شدید جانب احتیاط را رعایت کنید. حتی اگر این نرم افزار به شما قول داد تا یک قایق پر سرعت رایگان به شما هدیه دهد تا فقط بتواند به این اطلاعات شخصی دست یابد. در پایان، اگرچه افزایش تعداد فالورهایتان می‌تواند خوب باشد ،اما شاید بهتر است به همان روش خوب، قدیمی و طبیعی بسنده کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *