دستگیری اعضای باند هک تلگرام در شیراز

|
۰ دیدگاه

یک باند کلاهبرداری اینترنتی در شیراز با هک شبکه اجتماعی تلگرام و اغفال خانم ‌های جوان، از آنان اخاذی می‌ کردند.

به گزارش کلیک و به نقل از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی در شیراز خبر داد که با هک شبکه اجتماعی تلگرام و اغفال خانم ‌های جوان، از آنان اخاذی می‌ کردند.

سرهنگ سید موسی حسینی گفت: یک خانم جوان شیرازی با ارائه مرجوعه‌ ای قضایی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد که اکانت تلگرام وی هک شده و در اختیار شخص دیگری قرار گرفته است و با توجه به دسترسی فردی ناشناس به اطلاعات موجود در اکانت شامل کانتکت‌ ها، تصاویر و پیام ‌ها و… اقدام به اخاذی از وی می ‌کند.

سرهنگ حسینی افزود: در همین راستا طی مدت ۴۸ ساعت ۱۶ فقره پرونده دیگر با موضوع مشابه به این یگان واصل که با توجه به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان فارس ادامه داد: پس از بررسی مشخص شد در تمام پرونده‌ های مفتوحه شخصی با تلفن همراه با شکات که اکثرا خانم هستند تماس گرفته و خود را به ‌عنوان یکی از دوستان آنان معرفی و درخواست کد ارسال شده به گوشی شکات را می ‌کند.

حسینی اضافه کرد: قربانیان نیز بدون احراز هویت اصلی فرد تماس گیرنده کد درخواستی را به فرد تماس گیرنده ارسال می‌ کنند و بلافاصله اکانت تلگرام آنان هک می‌ شود.

وی اظهار داشت: شاکیان گفته ‌اند که با توجه به صدای زنانه، متهم مونث بوده و به تمام مشخصات شناسنامه ‌ای آنها دسترسی داشته است.

سرهنگ حسینی اعلام کرد: با بررسی ‌های فنی و تخصصی افسران این پلیس متهمان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به دادسرای شیراز اعزام شدند. متهمین این ۱۶پرونده، خانم و آقایی بودند که باهم نسبت خواهر و برادری دارند که در خصوص موارد اتهامی به بزه انتصابی خود اعتراف کردند.

حسینی گفت: این دو متهم از تمام کاربران شبکه اجتماعی تلگرام که بصورت غیر مجاز به پروفایل آنها متصل شده‌ اند علاوه بر یک هزار و ۷۰۰ عکسی که از صفحه گوشی (اسکرین شات) گرفته ‌اند، حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ شماره تلفن موجود در تلفن همران شاکیان را استخراج کرده و همین بزه را برای شماره ‌های جدید تکرار کرده ‌اند.

وی عنوان کرد: بیشتر قربانیان زن و از استان ‌های فارس، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، تهران، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بوده ‌اند.

رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران شبکه ‌های اجتماعی به خصوص تلگرام درخواست کرد که به هیچ عنوان در شبکه ‌های مجازی به افرادی که درخواست ارسال کد خاص یا اطلاعات شخصی آنان را دارند، اعتماد نکنند.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.