نحوه انجام بازی جنجالی پوکمون گو در ایران

بعد از مدتی تأخیر، سر انجام بازی پوکمون گو مدتی است که در اختیار مردم قرار گرفته است. این بازی واقعیت افزوده چند هفته پیش رونمایی شد و طی این مدت به شکلی باورنکردنی در سراسر دنیا پخش شد و باعث شد تا مردم در خیابان‌ها به دنبال پوکمون ها بگردند تا آن‌ها را بگیرند.

کلیک – هرچند هنوز کسانی هستند که نمی‌دانند چطور باید با آن بازی کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، پس مقاله زیر را دنبال کنید.

نحوه شروع بازی

از اول شروع کنیم، شما به یک نرم افزار پوکمون گو (Pkemon Go) نیاز دارید که برای اندروید و iOS در ایالات متحده، استرالیا و نیوزلند قابل دسترسی است. اگر شما در این نواحی زندگی نمی‌کنید، نگران نباشید چون شرکت نینانتیک (Ninantic) سازنده این بازی در حال گسترش دادن دسترسی آن به سایر کشورهاست.

به محض آن که وارد بازی شدید، یک معرفی کوتاه از سوی پروفسور ویلو (Professor Willow) رؤیا پرداز دریافت می‌کنید. پروفسور ویلو بازی را معرفی کرده و شما را به مرحله انتخاب پوکمون اولیه‌تان راهنمایی و همراهی می‌کند. این پوکمون آغازی می‌تواند یک چارماندر، اسکوئیرتل و یا بالباسور باشد که با تمامی قوانین پوکمون آشنا است.

پس از این مراحل، بازی شما را تقریبا تنها می‌گذارد به جز یک قسمت کوچک به عنوان راهنما که بیشتر آیکون‌های روی نقشه اصلی را توضیح می‌دهد. اما سه قسمت اصلی بازی پوکمون گو عبارت هستند از : گرفتن پوکمون، سر زدن به ایستگاه‌های پوکمون و رقابت‌های باشگاهی.

گرفتن پوکمون:

گرفتن پوکمون‌ها تقریباً مشابه همان چیزی است که انتظارش را دارید. فقط کافی است تا به سادگی در اطراف قدم بزنید در حالی که نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراهتان روشن و باز است. به محض آن که یک پوکمون در نزدیکی پیدا شود، این نرم افزار به شما اطلاع می‌دهد. وقتی موقعیت پوکمون بر روی نقشه بازی به نمایش در آمد، بر روی موقعیت آن ضربه بزنید تا به رابط گرفتن پوکمون متصل شوید. رنگ حلقه‌ای که اطراف پوکمون را در بر گرفته است، شما راهنمایی می‌کند که گرفتن پوکمون چقدر آسان یا سخت است. رنگ سبز نشان دهنده این است که گرفتن این پوکمون بسیار راحت است. رنگ زرد شانس متوسط شما را نشان می‌دهد و اگر این حلقه قرمز رنگ باشد، یعنی گرفتن این پوکمون کار سختی است.

پوکمون ها در سطوح قدرت جنگی (CP=Combat Power) متفاوتی پیدا می‌شوند که کم و بیش مشخص می‌کنند که پوکمون مورد نظر تا چه اندازه قدرتمند است. برای بالا بردن CP پوکمون به دو منبع نیاز دارید: منبع اول، “غبار ستاره‌ای” (stardust) که یک آیتم عمومی است و با گرفتن  هر یک پوکمون بیشتر می‌توانید آن را به دست آورید. دومی “آب‌نبات ویژه پوکمون” است که از این راه به دست می‌آید که یک نسخه از پوکمونی که می‌خواهید سطحش را بالا ببرید، گرفته باشید. برای مثال، برای بالا بردن CP یک زوبات، به غبار ستاره‌ای و آب‌نبات زوبات نیاز دارید. به روش مشابه، برای باز کردن پوکمون مورد نظرتان، باید آب‌نبات‌های بیشتری را از آن نوع پوکمون استفاده کنید. با این کار CP آن پوکمون را به مقدار زیادی افزایش خواهید داد. هرچه سطح شخصیت مورد استفاده شما بالاتر برود، شما با پوکمون هایی با قدرت‌های بالاتر روبرو می‌شوید و از طرفی ،قادر خواهید بود که سطح CP پوکمون خود را بالاتر ببرید.

هر چه در منطقه‌ای جلوتر بروید و حرکت کنید ،ممکن است تعداد پوکمون هایی که پیدا می‌کنید، بیشتر یا کمتر شود. پوکمون های متنوعی در مکان‌های مختلف پیدا می‌شوند. بنابراین در حالی که برای مثال یک منطقه پر از زوبات ها شده است، اگر به منطقه‌ای دیگر بروید، ممکن است که تعداد این زوبات ها در آن جا کم شود و یا نوع پوکمون های آن منطقه فرق داشته باشند.

ایستگاه‌های پوکمون چه چیزهایی هستند؟

ایستگاه‌های پوکمون در واقع نشانه‌های موقعیتی بسیار مهم هستند که بر روی نقشه به شکلی واضح نشانه گذاری شده‌اند که اغلب به صورت موقعیت‌های محلی هستند. بازدید از ایستگاه‌های پوکمون، ابتدایی‌ترین راه گرفتن پوکمون ها محسوب می‌شود. وقتی به اندازه کافی به ایستگاه‌های پوکمون نزدیک شدید تا بتوانید آن را فعال کنید، آیکون نقشه به شکل یک نماد توپ پوکمونی در حال چرخش در خواهد آمد. اگر بر روی این توپ پوکمونی در حال چرخش ضربه بزنید، می‌توانید آیتم‌هایی را مانند توپ‌های پوکمون، شربت، جان تازه و یا تخم مرغ پیدا کنید. این تخم مرغ ها ممکن است با راه رفتن شما به جوجه تبدیل شوند و از تخم بیرون بیایند.

همچنین می‌توانید قسمت کشیدن نقشه فریب و گول زدن پوکمون ها را در موقعیت ایستگاه پوکمون نیز فعال کنید. این گزینه به صورت یک حجم عظیمی از قلب بر روی نقشه مشخص است که نشان می‌دهد که احتمال ظاهر شدن یک پوکمون در آن منطقه خیلی زیاد است. با این وجود بعضی از آیتم‌ها فقط با پرداختن سکه‌های پوکمون قابل خریداری هستند. این سکه‌های پوکمون را می‌توانید با انجام مبارزات باشگاهی و یا خریدهای داخل نرم افزاری (in-app purchases) به دست آورید.

compressed-tn6e

چگونه شخصیت بازی پوکمون خودتان را ارتقا دهید؟

شما از طریق هر حرکت و فعالیتی که در بازی انجام می‌دهید، مانند گرفتن پوکمون، انجام مبارزه در باشگاه، بازدید به ایستگاه پوکمون، تجربه شخصیت بازی‌تان را افزایش بدهید که منجر به بالا رفتن سطح پوکمون تان می‌شود. به علاوه، وقتی به مرحله ۵ برسید، این اجازه و فرصت به شما داده می‌شود تا از بین سه انجمن موجود که از طریق رنگ‌هایشان از هم قابل تشخیص شده‌اند، یکی را انتخاب کنید:رنگ قرمز مربوط به تیم شجاعت است. رنگ زرد تیم هوش را شامل می‌شود و آبی رنک تیم اسرار است. همچنین در این مرحله شانسش مبارزه با سایر کارآموزان در باشگاه را به دست می‌آورید.

باشگاه‌ها دقیقا چه هستند؟

انجام مبارزات در باشگاه‌ها، XP پوکمون آن را نیز بالا می‌برد. باشگاه‌ها موقعیت‌های درون بازی هستند که عموماً با مناطق واقعی در دنیای بیرون در ارتباط هستند. مانند بناهای “فواره پارک برایانات” یا “میدان تایمز” یعنی دقیقه همان ‌جایی که می‌توانید با سایر کارآموزها مبارزه کنید.

اگر یک  باشگاه توسط انجمن شما گرفته شده باشد، شما قادر خواهید بود که یک پوکمون را انتخاب کرده و با آن علیه سایر اعضای انجمنتان، مبارزه کردن را تمرین کنید و آموزش دهید. با این کار تعداد نقاط نفوذی مرتبط با باشگاه را افزایش می‌دهید. هرچه میزان این نقاط نفوذی بیشتر باشد، تعداد پوکمون های بیشتری ممکن است در آن باشگاه قرار بگیرند و ظاهر شوند. نتیجه نهایی این اتفاق این است که میزان جوایز غبار ستاره‌ای و سکه‌های پوکمونی که هر روز می توانید به چنگ /آورید افزایش پیدا می‌کند.

اگر یک فضای باز در باشگاه وجود دارد، می‌توانید یکی از پوکمون هایتان را بدهید تا این فضای باز را ببندید و سنگر را حفظ کنید. باشگاه‌ها توسط یکی از دو انجمن نگهداری و بر پا نگه داشته می شوند. با این حال، باید برای به دست آوردن آن‌ها مبارزه کرد. اگر شما و اعضای هم‌گروهی‌تان با پوکمون قرار گرفته در آن جا مبارزه کنید و او را شکست دهید، موفق خواهید شد که نقاط نفوذی باشگاه را کاهش دادهِ و به مرور زمان آن را به یک سطح خنثی برسانید. در این زمان انجمن شما می‌تواند ادعا کند و شکایت کند و یک پوکمون می‌تواند آنجا رها شود تا با اعضای مبارز جدید مبارزه کند. همچنین جنگیدن در باشگاه‌ها، به تجربه پوکمون شما اضافه کرده و CP و HP آن را افزایش می‌دهد.

چطور مبارزه کنید؟

مبارزه در پوکمون گو، تا حدی مشابه ساده  شده نسخه کلاسیک بازی   “Game Boy” است. پوکمون یک به یک مبارزه می‌کند و می‌تواند یکی از دو حمله موجود را مورد استفاده قرار دهد: یا بر روی پوکمون دشمن ضربه بزند (tap)، تا یک حمله با آسیب رسانی کم و سبک را وارد کرده باشد، و یا بر روی آن ضربه زده و انگشتش را روی آن نگه دارد (tap-and-holding)، تا با پر شدن نوار مخصوص، یک حمله ویژه را رها سازی کند.

به علاوه، می توانید حرکت دادن پوکمونتان به چپ و راست از ضربات و حمله های پوکمون دشمن جای خالی بدهید. مبارزه‌ها تا جایی که یکی از پوکمون ها غش کند ادامه پیدا می‌کنند. و البته که قوانین استاندارد نوع آسیب رسانی پوکمون ها هم در این زمینه مؤثر هستند: به عنوان مثال، پوکمون آب بر پوکمون آتش برتری دارد. پوکمون آتش بر روی پوکمون علف مؤثرتر است و … . پوکمون ها می‌توانند شفا داده شوند و یا احیا شوند. برای این کار کافی است تا از شربت‌ها (potion) و احیاکننده‌ها (revive) استفاده کنید.  این آیتم‌ها را می‌توانید با بازدید از ایستگاه‌های پوکمون به دست بیاورید.

آیتم‌های متنوع بازی کدام ها هستند و چگونه می‌توان آن‌ها را به دست آورد؟

 • توپ پوکمونی یا پوک بال، توپ برگ و توپ اولترا: توپ‌های پوکمونی برای گرفتن پوکمون ها از ابزار حیاتی هستند. توپ‌های بزرگ در مرحله ۱۲ آزاد می شوند و برای گرفتن پوکمون ها ابزار بهتری هستند. با این حال، توپ‌های اولترا (یا فرا توپ‌ها)، که در مرحله ۲۰ در دسترس شما قرار خواهند گرفت، برای پوکمون هایی با سطوح بالاتر حتی بیشتر از توپ های بزرگ کارآمد هستند. تمام این توپ‌ها در ایستگاه‌های پوکمونی قابل دسترسی خواهند بود، اما فقط زمانی که به مرحله مورد نظر ارتقا سطح پیدا کرده باشید.  البته توپ‌های پوکمونی عادی را می‌توانید با خرج کردن سکه‌های پوکمونی معمول از فروشگاه بازی خریداری کنید.
 • شربت/ سوپر شربت/ و شربت هایپر : شربت‌ها در طول مبارزه، توانایی شفا یافتن و درمان شدن را به پوکمون شما  می‌دهند و احتمالاً می‌توانید ترتیب اثرگذاری آن ها را خودتان حدس بزنید : سوپر شربت از شربت قوی تر است و هایپر شربت از هر دوی آن ها قدرت درمانی بیشتری دارد.
 • احیاکننده‌ها: پوکمونی را که طی مبارزه غش کرده است، دوباره احیا می‌کنند.
 • تخم مرغ خوش شانسی: این آیتم می‌تواند تجربه‌ای را که کسب کرده‌اید، دو برابر کند. توجه کنید که تأثیر آن فقط تا نیم ساعت پس از استفاده تأثیر گذار است و بعد از نیم ساعت، تجربه شما به صورت عادی محاسبه شده و افزایش می یابد. این آیتم را نیز می توانید در ایستگاه‌های پوکمونی پیدا کنید و یا این که با خرج کردن سکه‌های پوکمونی تان از فروشگاه خریداری کنید.
 • تمشک‌ها (razz berries): یک آیتم با مرحله بالا که اولین بار در مرحله  ۸ آزاد می‌شود. این تمشک‌ها می‌توانند بر روی پوکمونی که سطحش از شما بالاتر است، مورد استفاده قرار گیرند. با این کار از فرار کردن آن ا جلوگیری می‌کنید. وقتی به مرحله‌ای رسیدید که بتوانید آن‌ها را آزاد کنید، می‌توانید در ایستگاه‌های پوکمونی پیدایشان کنید.
 • دستگاه جوجه کشی: همان طور که از نامشان پیداست، دستگاه های جوجه کشی برای این به کار می‌روند که جوجه را از تخم در آورید. پوکمون هایی که با این روش می‌سازید می‌توانند از انواع مختلفی باشند. شما فقط یک دستگاه جوجه کشی رایگان دریافت می‌کنید که البته تعداد استفاده از آن بی نهایت و نا محدود است. هرچند که تعداد سه دستگاه جوجه کشی را هم می‌توانید در ایستگاه های پوکمونی پیدا کنید یا با دادن سکه‌های پوکمونی در فروشگاه خریداری کنید. تخم مرغ ها پس از این که در دستگاه جوجه کشی قرار گرفتند، بعد از این که تعداد قدم های مشخص شده‌ای را طی کردید از تخم درمی‌آیند. این مدت زمان قدم زدن بستگی به نوع خاص تخم مرغ دارد (که بین دو تا پنج کیلومتر متفاوت است).
 • نقشه فریب (Lure Module) : یک آیتم بازمان موقت که می‌توانید آن را بر روی ایستگاه پوکمونی استفاده کنید. با این کار شانس خود را برای رویارویی با پوکمون های وحشی در آن ایستگاه، برای خودتان و تمام افرادی که نزدیک آن ایستگاه هستند افزایش می دهید. این آیتم نیز می تواند هم در ایستگاه‌های پوکمونی جلوی چشمتان سبز شود و هم از طریق فروشگاه خریداری شود.
 • تهییج (incense): یک آیتم با مدت زمان موقت که احتمال رمزگذاری شدن پوکمون ها یوحشی را برای کاربری که از این آیتم استفاده کرده است، افزایش می‌دهد. تأثیر این آیتم تنها تا نیم ساعت بعد از استفاده از آن قابل استفاده است. این آیتم را نیز می‌توانید از ایستگاه‌های پوکمونی یا در فروشگاه پیدا کنید.

راه و چاه ها:

 • یک باتری اکسترنال بخرید! بازی پوکمون گو می‌تواند به راحتی باتری گوشی همرهتان را خالی کند چرا که نیاز دارید تا همیشه و به طور مداوم این نرم افزار را در حالت اجرا نگه دارید.
 • هیچ مرکز پوکمونی در بازی پوکمون گو وجود ندارد. بنابر این تنها راه درمان کردن پوکمونی که آسیب دیده و یا غش کرده است ،استفاده از شربت و یا احیا کننده است.
 • منتظر بمانید تا پوکمون بیرون بیاید تا زمانی که به مرحله ۱۰ برسید. میزان افزایش  CP که از تکامل پوکمون تان دریافت می کنید، بستگی مستقیم دارد با سطح شخصیت بازی تان. هرچه سطح این شخصیت بالاتر برود، CP شما نیز افزایش می‌یابد.
 • اگر بخواهید می‌توانید برای آن که تخم مرغ های پوکمونتان زودتر بشکنند و پوکمون را آزاد کنند، از دوچرخه استفاده کنید که این نکته یکی از قسمت‌های جالب و با مزه این بازی است.
 • وقتی پوکمون را بیرون می‌کشید، مطمئن شوید که آب رسانی به آن را به درستی انجام می‌دهید.
 • فراموش نکنید که رابط میانجی واقعیت افزوده را خاموش کنید. خیلی جالب است که پوکمون را بتوانید به طور واقعی در دنیای واقعی ببینی. با این حال دوربین تان در این حالت باتری بیشتری مصرف می‌کند و حرکت مداوم نیز باعث می‌شود که گرفتن پوکمون سخت‌تر شود.
 • باهوش باشید و  اطمینان حاصل کنید که همیشه از محیط و آدم‌های اطرافتان کاملاً آگاهی داشته باشید.
 • بازی پوکمون گو در بستر داده‌های نقشه گوگل طراحی شده است. پس حتماً سعی کنید که این نقشه‌ها را مستقیماً از گوگل دانلود کنید. این کار کمک می‌کند تا مصرف باتری و داده شما کاهش یابد.

حال به نحوه این بازی در ایران می پردازیم :

در اولین حرکت، باید IP خود را با استفاده از هر ابزاری که خودتان دوست دارید، به یکی از کشورهای ایالات متحده یا استرالیا تغییر دهید. حالا باید بازی را از فروشگاه گوگل‌پلی دانلود کنید.

پس از دانلود بازی، بازی باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر قبلا کنسول نینتندو داشته و پوکمون بازی می‌کرده‌اید، با همان اطلاعات Pokémon Club در بازی وارد شوید، اگر نه، می‌توانید از حساب کاربری گوگل خود استفاده کنید.

اگر پس از وارد کردن اطلاعات‌تان، با خطای “سرورهای‌مان مشکل دارند؛ خواهشا بعدا برگردید” مواجه شدید، مشکل از اینترنت شما نیست و به شلوغی سرورهای بازی باز می‌گردد. با این حال، اگر روی صفحه‌ی لودینگ بازی به مشکل اتصال برخورد کردید، نگاهی به وضعیت ایتنرنت‌تان بیندازید. در نظر داشته باشید که در حال حاضر و حداقل تا زمانی که بازی در آسیا و اروپا هم عرضه شود، باید IP خودتان را به هنگام بازی کردن هم عوض کنید.

پس از اینکه بازی را شروع کردید، اگر می‌خواهید به عنوان اولین پوکمون خود، «پیکاچو» را بگیرید، سری به مطلب کامل ما درباره‌ی Pokémon GO بزنید. در مطلب‌مان تمام و کمال از مکانیک‌های بازی و قابلیت‌های مختلف آن صحبت کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم آن را کاملا بخوانید.

بد نیست چند موضوع را هم در نظر داشته باشید. بهتر است که بازی را خارج از خانه آغاز کنید؛ چون پس از پیدا کردن اولین پوکمون، مطمئنا دل‌تان می‌خواهد به بازی کردن ادامه دهید و برای بازی کردن، باید راه بروید. بازی در اولین اجرای‌اش، از شما اجازه‌های مختلفی می‌خواهد. این اجازه‌ها، شامل دوربین، حافظه و مکان می‌شوند؛ با همه‌ی آن‌ها موافقت کنید.

به غیر از فروشگاه گوگل‌پلی، امکان دانلود فایل APK بازی هم وجود دارد. با این حال اگر فایل APK را دانلود کردید، مطمئن شوید که بازی فقط از شما چهار اجازه را درخواست کند؛ چون محبوبیت بالای بازی کاری کرده است تا فایل‌های APK هک شده‌ی زیادی در اینترنت پیدا شوند.۱۴ دیدگاه

azin

ممنون که بازى یاد دادین

مهسا

بازی اعتیاد آوری وباعث بروز آلزایمردر افراد میشه.

  مهدی

  گفته شما در مورد آلزایمر اصلا صحت نداره. شما تحت تاثیر تبلیغات مخالفان داخلی این بازی قرار گرفتید. کلا هر گیمی که باعث تحرک و تفکر (مثلا برنامه ریزی در همین بازی) باشه، هم باعث ارتقا سلامت جسم و عملکرد مغز میشه و هم باعث شادی و نشاط فرد میشه.
  در هر صورت اگر مخالف این بازی هستید، میتونید ازش دوری کنید!

   مسعود

   یه کمی منطقی باش دوست عزیز
   بازی کردن من و شما چه خطری برای “مخالفان داخلی” میتونه داشته باشه؟!
   این که دیگه سیاسی نیست. ضررهای جبران ناپذیر جسمی و روحی اثبات شده داره

مهسا

بازی اعتیاد آوری وباعث بروز آلزایمردر افراد میشه ولی برای معلولین ایجاد انگیزه برای راه رفتن میکنه.

محمد.

چه ربطی با الزلیمر داره اخه،جمع کنین این چرت و پرتارو
از نظر من بازی هیج مشکلی نداره،اعتیاد اور هست ولی جنبه میخواد که خودتو کنترول کنی
یکی از ویژگی هاش که خیلی مناسبه راه رفتنه که خیلی هم عالیه
هم ورزش هم سرگرمی هم نشاط
خیلی قشنگ….

نیما صادقی

بنده خدا آلزایمر چیه؟ اینو از کجا در آوردی؟اره بازیه اعتیاد اوریه ولی اعتیادش خیلی خوبه..چون مجبورت میکنه از خونه نشینی دور بشی..
چند تا خوبی داره یکی اینکه مجبورت میکنه که پیاده روی کنی..دوم اینکه چون پوکمون ها جاهای خاصی مثل مکانهای تفریحی ,پارک ها, ورزشگاها,رودخونه ها, مذهبی ,تاریخی ,هستش خیلی جالبه که تورو میکشونه به سمت این مکانها جاهایی که شاید ماهی یه بار هم ادم مسیرش نخوره..پس هم تفریحه هم ورزشه..چون حتما باید پیاده بری تا بتونی بین راه پوکمون بگیری ..
اگه میخوایین بگید بازی جاسوسیه ؟باید بگم دوستان عزیز وقتی امریکا و اروپا و کشورهای پیشرفته ماهواره های جاسوسی دارن که فرق خودکار و مداد رو روی زمین تشخیص میدن وقتی ماهواره های سه بعدی وجود داره که میتونه از زاویه صورت شخصی رو از هوا ببینن وقتی خودشون این مکانها رو قبلا شناسایی کردن و پوکمون هارو قبلا قرار دادن دیگه چه جاسوسیه؟ اخه خودتون یکم فکر کنید وقتی تو بازی تمام نقاط مشخص شده چطور میتونه جاسوسی باشه.. اگه صحبت جاسوسی باشه پس اصلا نباید از جی پس اس استفاده کنیم.. یه سر به گوگل ارت بزنید که ۱۰ سال پیش کل دنیارو عکس برداری هوایی کردن و میتونی سقف خونه خودت رو ببینی.. بابا کوتاه بیایین..الان اونا چیزهایی دارن که صدای تورو توی خونت میشنون از طریق سیستم های شنود ماهواره ای به این سوسول بازیا احتیاج ندارن که ..به نظر من بهترین بازی که تا حالا اومده خودم به شخصه تو یه هفته اخیر بالای ۳۰ کیلومتر پیاده روی کردم واقعا چیزی باعث نشده بود من اینقدر پیاده روی کنم و خوشحالم و ممنونم از این ایده زیبا و جالب..درضمن وقتی به پوک استاپ میرسی یه چیز تاریخی شهرتو که معروفه بهت نشون میده یعنی بازی به فرهنگ ها احترام گذاشته ..بدرود

علی

افرین به مهسا و مسعود حرف هاشون درسته راستی شمایی که دارید دم از مفید بودن بازی میزنید اگه راس میگی برو توی ایستگاه مترو اگه راس میگی برو وسط بزرگ راه البته ممکنه بری ولی اون قدر هواست پرته که له میشی درضمن رسانه های داخلی بدی مارو نمیخوان در ضمن اگه محل های نظامی و هسته ای مارو شناسایی کرده بودن تا الان هزار تا موشک روش ریخته بودن.پس چرا امریکا میگه ما باید از مراکز هسته ای بازدید کنیم .درضمن اگه تو یه نظامی باشی و به خاطر این بازی به مناطقی بری که دارای اشعه است ممکنه سرطان بگیری و یک نخاله از مملکت حذف شه که البته بد نیست .

Saghar

Salam top ham tamom shode hala chi kar konam chetori be bazi edame bedam

مهسا باغبان اورندی

با سلام و ممنون بابت زحمتی که کشیدین. ولی متاسفانه چالش های امنیتی این بازی در نظر گرفته نشده است.
باید توجه داشت که بازی در مرحله اول نصب، از کاربر اجازه دسترسی و خواندن مخاطبین، جستجوی اکانت ها در گوشی و فعال سازی دوربین بدون تأیید را از کاربر دریافت می کند. همچنین نرم افزار اجازه دستیابی به اکانت گوگل، خواندن ایمیل ها، ارسال ایمیل از سوی کاربر و جستجو در میان عکس ها و Google Drive Documents  را هم در دستور کار خود داده است.
با توجه به صحبت های حامیان شرکت سازنده بازی پوکمون گو، هدف اصلی از این بازی، تبدیل کردن افراد به جاسوسان داوطلب می باشد تا اطلاعات مفیدی از اماکن و مناطق حساس هر کشوری به آنها ارسال شود.
امیدوارم در کشورمون بازی هایی جذاب تهیه بشه تا با حمایت کاربران ایرانی بتونه به بلوغ لازم برسه و در این عرصه ، میدان رو به بازیگران خارجی ندیم. با تشکر

  محمودی

  سلام. لطفا همین الان گوشی اندروید یا اپل خودتونو آتش بزنید. چون تقریبا تمام اپلیکیشن هایی که نصب میکنید به تمام امکانات گوشیتون دسترسی داره. البته اینکارو در صورتی انجام بدید که شخص مهمی باشید. در غیر این صورت اگه مثل من یک انسان معمولی هستید از بازی پوکمون گو نهایت لذت را ببرید. در ضمن دکتر به پدر پیر من که کمی هم فراموشی داره پیشنهاد کرده با گوشیش بازی کنه تا مغزش تحریک بشه و فعالتر عمل کنه. ممنون.

   مهسا باغبان اورندی

   سلام دوست عزیز آقا/خانم محمودی
   نیازی به آتش زدن تلفن همراه نیست. نرم افزارهایی هستند که دسترسی به مدیا، لیست کانتکت، دوربین و … تلفن همراهتان را محدود می کنند.
   اگر شما هم مثل بنده در زمینه امنیت فضای مجازی فعالیت داشتید و از مخاطرات جدی آن مطلع میشدید، مطمئنا همچنین نظری اعلام می کردین.
   بنده با افراد سالخورده و یا سن خاصی که به عنوان مثال پدرتونو مطرح کردین (ان شاءالله سلامت باشن)، کاری ندارم، ولی کلا باید مدنظر قرار دهیم که اطلاعات و داده ها ارزشمندترین دارایی های یک سیستم و یک کشور محسوب می شوند و باید بطور صحیح رفتار شود.
   هر تکنولوژی (اعم از سخت و نرم افزار) می بایستی قبل از ورود، فرهنگ سازی مربوطه انجام گیرد.
   امیدوارم به جایگاهی برسیم که هم از نظر امنیت تامین باشیم و هم به جمع کشورهای حرفه ای صادر کننده نرم افزار و سخت افزار بپیوندیم و درآمد حوزه ICT از درآمد نفت و … بسیار بالاتر باشد.
   با احترام

پريسا

سلام،بچه ها من یه پوکومون شکار کردم یهو از داخل پوکبال فرار کرد
کسی میدونه چرا؟

تور سرعین

متشکرم از سایت خوبی که دارین ممنون

دیدگاه ها:

 1. azin گفت:

  ممنون که بازى یاد دادین

 2. مهسا گفت:

  بازی اعتیاد آوری وباعث بروز آلزایمردر افراد میشه.

  1. مهدی گفت:

   گفته شما در مورد آلزایمر اصلا صحت نداره. شما تحت تاثیر تبلیغات مخالفان داخلی این بازی قرار گرفتید. کلا هر گیمی که باعث تحرک و تفکر (مثلا برنامه ریزی در همین بازی) باشه، هم باعث ارتقا سلامت جسم و عملکرد مغز میشه و هم باعث شادی و نشاط فرد میشه.
   در هر صورت اگر مخالف این بازی هستید، میتونید ازش دوری کنید!

   1. مسعود گفت:

    یه کمی منطقی باش دوست عزیز
    بازی کردن من و شما چه خطری برای “مخالفان داخلی” میتونه داشته باشه؟!
    این که دیگه سیاسی نیست. ضررهای جبران ناپذیر جسمی و روحی اثبات شده داره

 3. مهسا گفت:

  بازی اعتیاد آوری وباعث بروز آلزایمردر افراد میشه ولی برای معلولین ایجاد انگیزه برای راه رفتن میکنه.

 4. محمد. گفت:

  چه ربطی با الزلیمر داره اخه،جمع کنین این چرت و پرتارو
  از نظر من بازی هیج مشکلی نداره،اعتیاد اور هست ولی جنبه میخواد که خودتو کنترول کنی
  یکی از ویژگی هاش که خیلی مناسبه راه رفتنه که خیلی هم عالیه
  هم ورزش هم سرگرمی هم نشاط
  خیلی قشنگ….

 5. نیما صادقی گفت:

  بنده خدا آلزایمر چیه؟ اینو از کجا در آوردی؟اره بازیه اعتیاد اوریه ولی اعتیادش خیلی خوبه..چون مجبورت میکنه از خونه نشینی دور بشی..
  چند تا خوبی داره یکی اینکه مجبورت میکنه که پیاده روی کنی..دوم اینکه چون پوکمون ها جاهای خاصی مثل مکانهای تفریحی ,پارک ها, ورزشگاها,رودخونه ها, مذهبی ,تاریخی ,هستش خیلی جالبه که تورو میکشونه به سمت این مکانها جاهایی که شاید ماهی یه بار هم ادم مسیرش نخوره..پس هم تفریحه هم ورزشه..چون حتما باید پیاده بری تا بتونی بین راه پوکمون بگیری ..
  اگه میخوایین بگید بازی جاسوسیه ؟باید بگم دوستان عزیز وقتی امریکا و اروپا و کشورهای پیشرفته ماهواره های جاسوسی دارن که فرق خودکار و مداد رو روی زمین تشخیص میدن وقتی ماهواره های سه بعدی وجود داره که میتونه از زاویه صورت شخصی رو از هوا ببینن وقتی خودشون این مکانها رو قبلا شناسایی کردن و پوکمون هارو قبلا قرار دادن دیگه چه جاسوسیه؟ اخه خودتون یکم فکر کنید وقتی تو بازی تمام نقاط مشخص شده چطور میتونه جاسوسی باشه.. اگه صحبت جاسوسی باشه پس اصلا نباید از جی پس اس استفاده کنیم.. یه سر به گوگل ارت بزنید که ۱۰ سال پیش کل دنیارو عکس برداری هوایی کردن و میتونی سقف خونه خودت رو ببینی.. بابا کوتاه بیایین..الان اونا چیزهایی دارن که صدای تورو توی خونت میشنون از طریق سیستم های شنود ماهواره ای به این سوسول بازیا احتیاج ندارن که ..به نظر من بهترین بازی که تا حالا اومده خودم به شخصه تو یه هفته اخیر بالای ۳۰ کیلومتر پیاده روی کردم واقعا چیزی باعث نشده بود من اینقدر پیاده روی کنم و خوشحالم و ممنونم از این ایده زیبا و جالب..درضمن وقتی به پوک استاپ میرسی یه چیز تاریخی شهرتو که معروفه بهت نشون میده یعنی بازی به فرهنگ ها احترام گذاشته ..بدرود

 6. علی گفت:

  افرین به مهسا و مسعود حرف هاشون درسته راستی شمایی که دارید دم از مفید بودن بازی میزنید اگه راس میگی برو توی ایستگاه مترو اگه راس میگی برو وسط بزرگ راه البته ممکنه بری ولی اون قدر هواست پرته که له میشی درضمن رسانه های داخلی بدی مارو نمیخوان در ضمن اگه محل های نظامی و هسته ای مارو شناسایی کرده بودن تا الان هزار تا موشک روش ریخته بودن.پس چرا امریکا میگه ما باید از مراکز هسته ای بازدید کنیم .درضمن اگه تو یه نظامی باشی و به خاطر این بازی به مناطقی بری که دارای اشعه است ممکنه سرطان بگیری و یک نخاله از مملکت حذف شه که البته بد نیست .

 7. Saghar گفت:

  Salam top ham tamom shode hala chi kar konam chetori be bazi edame bedam

 8. مهسا باغبان اورندی گفت:

  با سلام و ممنون بابت زحمتی که کشیدین. ولی متاسفانه چالش های امنیتی این بازی در نظر گرفته نشده است.
  باید توجه داشت که بازی در مرحله اول نصب، از کاربر اجازه دسترسی و خواندن مخاطبین، جستجوی اکانت ها در گوشی و فعال سازی دوربین بدون تأیید را از کاربر دریافت می کند. همچنین نرم افزار اجازه دستیابی به اکانت گوگل، خواندن ایمیل ها، ارسال ایمیل از سوی کاربر و جستجو در میان عکس ها و Google Drive Documents  را هم در دستور کار خود داده است.
  با توجه به صحبت های حامیان شرکت سازنده بازی پوکمون گو، هدف اصلی از این بازی، تبدیل کردن افراد به جاسوسان داوطلب می باشد تا اطلاعات مفیدی از اماکن و مناطق حساس هر کشوری به آنها ارسال شود.
  امیدوارم در کشورمون بازی هایی جذاب تهیه بشه تا با حمایت کاربران ایرانی بتونه به بلوغ لازم برسه و در این عرصه ، میدان رو به بازیگران خارجی ندیم. با تشکر

  1. محمودی گفت:

   سلام. لطفا همین الان گوشی اندروید یا اپل خودتونو آتش بزنید. چون تقریبا تمام اپلیکیشن هایی که نصب میکنید به تمام امکانات گوشیتون دسترسی داره. البته اینکارو در صورتی انجام بدید که شخص مهمی باشید. در غیر این صورت اگه مثل من یک انسان معمولی هستید از بازی پوکمون گو نهایت لذت را ببرید. در ضمن دکتر به پدر پیر من که کمی هم فراموشی داره پیشنهاد کرده با گوشیش بازی کنه تا مغزش تحریک بشه و فعالتر عمل کنه. ممنون.

   1. مهسا باغبان اورندی گفت:

    سلام دوست عزیز آقا/خانم محمودی
    نیازی به آتش زدن تلفن همراه نیست. نرم افزارهایی هستند که دسترسی به مدیا، لیست کانتکت، دوربین و … تلفن همراهتان را محدود می کنند.
    اگر شما هم مثل بنده در زمینه امنیت فضای مجازی فعالیت داشتید و از مخاطرات جدی آن مطلع میشدید، مطمئنا همچنین نظری اعلام می کردین.
    بنده با افراد سالخورده و یا سن خاصی که به عنوان مثال پدرتونو مطرح کردین (ان شاءالله سلامت باشن)، کاری ندارم، ولی کلا باید مدنظر قرار دهیم که اطلاعات و داده ها ارزشمندترین دارایی های یک سیستم و یک کشور محسوب می شوند و باید بطور صحیح رفتار شود.
    هر تکنولوژی (اعم از سخت و نرم افزار) می بایستی قبل از ورود، فرهنگ سازی مربوطه انجام گیرد.
    امیدوارم به جایگاهی برسیم که هم از نظر امنیت تامین باشیم و هم به جمع کشورهای حرفه ای صادر کننده نرم افزار و سخت افزار بپیوندیم و درآمد حوزه ICT از درآمد نفت و … بسیار بالاتر باشد.
    با احترام

 9. پريسا گفت:

  سلام،بچه ها من یه پوکومون شکار کردم یهو از داخل پوکبال فرار کرد
  کسی میدونه چرا؟

 10. متشکرم از سایت خوبی که دارین ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *