دیگر نگران خیس‌شدن دستگاه اپل خود نباشید

در ویژگی جدیدی که در نسخه iOS 10 رونمایی شده است، سیستم‌عامل می‌تواند تشخیص دهد که آیا گوشی خیس است یا خیر؟

به گزارش کلیک، شرکت اپل از ویژگی‌ جدیدی در iOS 10 رونمایی کرد. دستگاه‌های اپل از آن نوع دستگاه‌هایی نیست که کسی بخواهد آن را در معرض آب و خیسی قرار دهد. شاید بر روی ساعت‌مچی اپل تا به حال کمی آب پاشیده شده باشد اما هیچ‌کس آی‌فون یا آی‌پاد خود را به حمام نمی‌برد. در هر حال با ورود مایعات به داخل دستگاه های گران قیمت و پرارزش، باعث خرابی مدارها و دیگر بخش‌های دستگاه‌ شما می‌شود.

شرکت اپل ویژگی جدیدی در نسخه جدیدش معرفی کرده است که طبق آن، وقتی شارژر را به دستگاه خود وصل می‌کنید،‌ بررسی می‌کند که آیا شارژر خیس است یا خشک. اگر خیس باشد هشداری به شما مبنی بر خارج‌کردن اتصال شارژر به دستگاه می‌دهد. این ویژگی به نظر در آخرین نسخه iOS 10 (بتا۳) اضافه شده است و گویی فقط با مدل‌های iPhone 6s, 6s Plus و SE کار می‌کند.

هشدار اپل هنگام خیس بودن کانکتور

ماه گذشته USPTO (سازمان ثبت اختراع و علائم تجاری)، مجوزی مبنی بر مقاومت دستگاه‌های صوتی در برابر مایعات را به اپل ارائه کرد و پیشنهاد داد که این شرکت در مسیر مناسبی از این بخش قرار گیرد و بعضی ویژگی‌های منحصر به فرد به دستگاه‌های خود اضافه کنند. این سند حق امتیاز از سوی این سازمان را،‌ فقط شامل دستگاه‌های صوتی و فراگیر داخل خانه نمی‌کند، بلکه شامل دیگر دستگاه‌های اپل نیز می‌شود. از آن‌جایی که هنوز سخت‌‌افزارهای مناسبی برای بیرون‌کشیدن مایعات در دستگاه‌های اپل، وجود ندارد، بیایید امیدوار باشیم که این ویژگی جدید نرم افزاری، اولین قدم در راستای اهداف بلندمدت اپل باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *