تماشا کنید؛ التیام زخم ها از طریق قورت دادن این ربات!

محققان MIT در حال طراحی و ایجاد یک ربات قابل جذب در بدن انسان هستند که انسان می‌تواند آن را ببلعدو این ربات به التیام زخم‌ها و دفع کردن اشیای خارجی از بدن بپردازد.

به گزارش کلیک، ربات موسسه MIT می‌تواند تا شود و پس از آنکه تا شد در یک کپسول منجمد شده قرار داده می‌شود و در نهایت فرد مورد نظر کپسول را می‌بلعد. ربات پس از آنکه تا شد و در کپسول قرار گرفت، دوباره باز می‌شود و زمانی که یخ کپسول آب شد، فعالیت خود را آغاز می‌کند.

۰۱-folded-robot-720x720

یکی از اعضای موسسه MIT که در این پروژه حضور دارد، اذعان کرد که تیم تحقیقاتی موسسه MIT در زمینه فناوری پزشکی در حال ایجاد نوعی فناوری جدیدی است که کمتر به اعضای بدن آسیب می‌رساند و مستقل‌تر عمل می‌کند؛ بنابراین این ربات می‌تواند عملکرد امن و پایداری داشته باشد. وی معتقد است که بزرگ‌ترین چالش تیم تحقیقاتی این است که این ربات توانای پزشکی به گونه‌ای ساخته شود که از نظر بالینی کاملا کارآمد باشد و آسیبی به اعضای بدن نرساند. اعضای تیم تحقیقاتی برای دستیابی به این هدف نیازمند یافتن موادی با سازگاری زیستی هستند. این ربات باید بدون آسیب زدن به اعضای بدن، وارد آن شود و باز شدن مجدد ربات پس از تا شدن و قرار گرفتن آن در کپسول نیز باید به شیوه‌ای درست انجام شود. برای کنترل موقعیت و عملکرد ربات نیز باید چندین حالت مختلف طراحی شود.

origami-robot

اندازه این ربات تنها یک سانتیمتر و وزن آن هم تنها یک سوم گرم خواهد بود؛ اما قادر است دو برابر وزن خود را حمل کند. این ربات به وسیله نیروی آهنربایی کنترل خواهد شد؛ به این صورت که یک اپراتور به وسیله یک اهرم کوچک کنترل از راه دور، میدان مغناطیسی را تغییر می‌دهد و به این ترتیب ربات در بخش‌های مختلف بدن برای رسیدن به مقصد مورد نظر هدایت می‌شود. این ربات از یک قطعه آهنربای نئودیمیم (یک عنصر شیمیایی) تشکیل شده است که در یک قاب با قابلیت تجزیه پذیری زیستی قرار گرفته است. این قاب تجزیه پذیر احتمالا از همان مواد تهیه شده از روده خوک که برای تهیه روکش‌های مورد استفاده برای بسته بندی سوسیس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تهیه می‌شوند و یا از مواد گیاهی برای تهیه آن استفاده می‌شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *