اپل محبوب تر از گوگل شد

 

همه ساله مرکز تحقیقاتی FutureBrand همه پرسی را مبنی بر مشخص کردن محبوب ترین برند تکنولوژی برگزار می کند. طی دو سال گذشته شرکت گوگل در صدر لیست و به عنوان محبوب ترین برند جهان شناخته شده که این خود آثار مثبت بسیاری بر روی پیشرفت این شرکت داشته است. اما در عین ناباوری بسیاری از کاربران،  این شرکت در همه پرسی سال  جاری، جایگاه خود را به شرکت اپل واگذار کرد.

 

به گزارش کلیک، مرکز تحقیقاتی FutureBrand، با بررسی میزان محبوبیت برندهای مطرح در زمینه تکنولوژی لیستی شامل  ۱۰۰ نام از برترین ها را معرفی می کند.  امسال نیز با برگزاری این همه پرسی و در جریان تحقیقات موسسه FutureBrand، شرکت اپل به عنوان محبوبترین برند انتخاب شد وجایگاه نخست را از شرکت گوگل ربود. این تغییرات برای بسیاری شائبه ساز بود چرا که پس از دو سال برتری دلیل از دست دادن این جایگاه از سوی شرکت گوگل چه می تواند باشد. بسیاری از کارشناسان دلیل این امر را عدم واجد شرایط بودن این غول تکنولوژی  در برابر شرکت اپل می دانند. از دیگر دلایلی که محققان برای این امر مطرح کرده اند، دربرگرفتن این شرکت توسط Alphabet بوده است. این شرکت که به اندازه شرکت گوگل در بازارهای بین المللی به عنوان برند شناخته نمی شود، در این همه پرسی در جایگاه بیست و یکم قرار دارد که خود برای ضربه زدن به نام برند گوگل در لیست محبوب ترین ها کافی ست.

سال گذشته شرکت اپل در رتبه دوم این سایت قرار داشت که نسبت به رتبه چهارم در سال ۲۰۱۴  پیشرفت قابل توجهی به حساب می آید. شرکت مایکروسافت نیز پس از تلاش ها بی وقفه بار دیگر رتبه دوم را بدست آورد، این در حالیست که این شرکت سال گذشته را در رتبه سوم لیست محبوب ترین ها گذارانده است . اما جایگاه سوم این لیست نیز قابل توجه است. موفقیت شرکت سامسونگ در دستیابی به جایگاه سوم لیست محبوب ترین برندهای جهان پس از پشت سر گذاشتن دو سال متوالی در رده های پنجم و هفتم، که خود موفقیتی برای این غول تکنولوژی به حساب می آید.

با نگاهی گذرا به نام های مطرح دیگر در این لیست خواهیم پرداخت که جایگاهی  متفاوت از میزان شهرت و معروفیت خود دارند.

شرکت فیس بوک در جایگاه ششم

شرکت آمازون در جایگاه هشتم

شرکت NTT DoCoMo در جایگاه پنجاه و دوم

شرکت China Mobile در جایگاه شصت و یکم

شرکت Qualcomm در جایگاه شصت و پنجم

شرکت Deutsche Telekom در جایگاه هشتادم

شرکت Verizon در جایگاه هشتادو سوم

و شرکت مخابراتی Vodafone رتبه هشتادو هشتم را در لیست محبوب ترین برندها به خود اختصاص داده است.

پیش بینی می شود چنانچه شرکت Alphabet سیر صعودی را در این لیست طی کند می توان به بازگشت مجدد شرکت اپل به اوج محبوبیت و تسخیر جایگاه نخست در این لیست امیدوار بود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *