چرا باید ویژگی شارژ سریع را در گوشی های سامسونگ غیرفعال کنیم؟

|
۶ دیدگاه

هر کسی دوست دارد از فناوری شارژ سریع استفاده کند، درست است؟ به همین دلیل است که این فناوری مورد استقبال همه واقع شده است. زیرا با استفاده از این فناوری می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

کلیک – تقریبا تمام شرکت‌های تولید کننده تراشه در حال حاضر از این فناوری در محصولات خود استفاده می‌کنند؛ اما هنوز هم ممکن است در برخی از موارد استفاده از فناوری شارژ سریع بهترین راه‌ حل نباشد.

خوشبختانه سامسونگ به این موضوع پی برده است که این فناوری باید در برخی از مواقع غیر فعال شود. در گوشی‌های سامسونگ که از اندروید Marshmallow 6.0 استفاده می‌کنند، مانند گلکسی اس ۷، اس ۷ اج، اس ۶ اج پلاس، اس ۶ و گلکسی نوت ۵، روشی برای غیر فعال کردن این فناوری وجود دارد.

قبل از اطلاع از نحوه غیر فعال کردن شارژ سریع، ابتدا باید دلیل این کار را بدانید. شاید این سوال برای شما هم مطرح شود که چرا باید حالت شارژ سریع را غیر فعال کنیم؟ چندین دلیل برای انجام این کار وجود دارد؛ اما مهم‌ترین دلیل تولید گرما و یا اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، گرمای بیش از حد است. فناوری شارژ سریع در مدت زمان کمی گوشی را شارژ می‌کند و این خود باعث ایجاد گرمای بسیار زیادی می‌شود. ممکن است زمانی که گوشی شما در کنار یک کولر در حال شارژ است، مشکل خاصی به وجود نیاید. اما ممکن است زمانی که گوشی شما در مکانی گرم در حال شارژ باشد، با مشکلی جدی مواجه شود.

با این وجود در پدهای شارژر گوشی‌های گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، فن‌هایی تعبیه شده است که می‌تواند گرمای گوشی در حال شارژ را کاهش دهد. ممکن است صدای فن برای برخی از افراد آزار دهنده باشد و به همین دلیل حالت شارژ سریع گوشی‌های خود را غیر فعال می‌کنند.

حالا شما دلیل لزوم غیر فعال کردن این حالت در برخی از موارد را می‌دانید. اگر می‌خواهید از نحوه غیر فعال کردن این حالت مطلع شوبد، با ما همراه باشید. انجام این کار بسیار ساده است و شما می‌توانید تنها با انتخاب چند گزینه، این کار را انجام دهید. در این مطلب نحوه غیر فعال کردن این حالت بر روی گوشی گلکسی اس ۷ توضیح داده شده است.

ابتدا باید وارد بخش تنظیمات گوشی شوید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160714-094931.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic

پس از ورود به بخش تنظیمات گزینه Battery را انتخاب کنید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160714-094945.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic

پس از ورود به این بخش به پایین صفحه بروید. در این قسمت بسته مدل به گوشی شما باید یکی از دو گزینه “Fast cable charging” یا “Fast wireless charging” یا هر دو گزینه وجود داشته باشد. در این قسمت می‌توانید هر حالت را فعال یا غیر فعال کنید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160714-094952.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic

جدا بودن این دو گزینه در گوشی سامسونگ خوب است و شما می‌توانید یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید. کاربر می‌تواند در هنگام شارژ با استفاده از کابل، حالت شارژ سریع را فعال کند و در هنگام شارژ بی سیم گوشی، آن را غیر فعال کند و یا عکس این کار را انجام دهد. شما می‌توانید که هر حالتی را که با آن راحت هستید، انتخاب کنید.

 

17 پسندیده شده
احمدرضا فرهبد
از این نویسنده

۶ دیدگاه

توسط: Anonymous

چ مسخره 😐

توسط: البا

چرا کابل فاست شارژینگه من غیر فعال شده?چیکار کنم?

توسط: اسماعیل

سلام
با وجود این که گوشی samsung a5 2016 با اندروید شش از فست شارژ پشتیبانی میکنه چرا پس ای قابلیت منوی تنظیمات گوشی نیست ؟

توسط: اسماعیل

سلام
با وجود این که گوشی samsung a5 2016 با اندروید شش از فست شارژ پشتیبانی میکنه چرا پس این قابلیت منوی تنظیمات گوشی نیست ؟

توسط: فرهاد مرادپور

سلام گوشی من اس ۷هست قبلا قابلیت شارژسریع در تنطیمات باتری وجود داشت ولی وقتی اندرویید ان را بت ۷ارتقا دادم از این قابلیت خبری نیست ایا میشه این بخشو برگردوند؟ لطفا پاسخ را ایمیل کنید مچکرم

    توسط: داریوش دلیر

    وقتی وارد تنظیمات باتری شدی گوشه سمت راست بالا رو سه تا نقطه بزن advance setting رو بزن

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.