آمار عجیب از تمایل مردم به استفاده از ویندوز ۷ به جای ۱۰!

|
۲ دیدگاه

دو سوم از حرفه‌ای‌های  حوزه IT اعلام کرده‌اند که کاربرانشان هنوز استفاده از ویندوز ۷ را به ویندوز ۱۰ ترجیح می‌دهند.

به گزارش کلیک، یک سال از رونمایی ویندوز ۱۰ گذشته است، اما به نظر می‌رسد که تغییر هنوز برای بسیاری از افراد سخت است. تغییر هرگز آسان نبوده است، اما مایکروسافت تمام تلاش خود را می‌کند تا برای هر فردی دلیل و انگیزه‌ای ایجاد کند تا ویندوز خود را ارتقا دهند. برای مثال مایکروسافت قول داده است که در صورتی که ویندوز ۱۰ روی لپ‌تاپ فردی نصب نشد، تحت شرایط و شروط خاصی، یک لپ‌تاپ جدید را به طور رایگان به آن فرد بدهد. همچنین مایکروسافت امنیت ویندوز ۱۰ را به مقدار بسیار زیادی افزایش داده است و مردم را تشویق می‌کند تا بتواند به میزان یک میلیارد نصب را در سه سال اول عرضه برسد.

تا مدتی پیش، برنامه ریزی به این سادگی نبود، و علت آن هم موانعی بود که سر راه دستگاه‌های همراه مایکروسافت وجود داشت. اما توجه به این مورد هم مهم است که فرقی ندارد که ویندوز ۱۰ چه پیشرفت‌ها و بهبودهایی داشته است، چرا که برخی از افراد تحت هر شرایطی نسبت به تغییرات مقاومت نشان می‌دهند. به ویژه وقتی که آن تغییر مربوط به وسیله ای باشد که هر روزه از آن استفاده می کنند.

یک مطالعه جدید توسط SpiceWorks نشان داده است که ۶۹% از دپارتمان‌های IT گزارش کرده‌اند که کاربرانشان هنوز به طرز عجیبی با ویندوز ۷ راحت‌تر هستند تا با ویندوز ۱۰٫ تنها ۱۷% از دپارتمان‌های IT گزارش کرده اند که کاربران آن‌ها با ویندوز ۱۰ بیش‌تر احساس راحتی می‌کرده‌اند.

این موضوع می‌تواند یکی از خطرات سر راه گسترش و توسعه نرم‌افزارها باشد چرا که زمان می‌برد تا راه خود را در زندگی افراد باز کنند. متأسفانه، تنها ویندوز ۷ نیست که هنوز توجه مردم را به خود جلب کرده است. در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد که ویندوز سرور ۲۰۰۳ نیز هنوز جزو نیمه اول ویندوزهای مورد علاقه مردم است، آن هک یک سال بعد از آن که برای همیشه از دور خارج شده است.

ما شمول بسیار زیادی را از ویندوز ۱۰ شاهد بوده‌ایم از جمله چیزی که قرار است در سالگرد ویندوز ۱۰ ارائه شود. این سالگرد در هفته آینده است.

فروزان طاهری
اگر بخوام یه نامه از زندگیم بنویسم، خیلی کوتاهش میشه پر ماجرا و عالی و به سرعت رو به بالا، اونقدر که یه وقتا ترس برم میداره! شانس اینو داشتم که از دانشگاه تهران مهندسیم رو بگیرم ولی اگه شما این شانس رو نداشتین بهتون میگم چیز چندانی رو از دست ندادین! می نویسم، تدریس می کنم، برای چندتا وبسایت داخلی و بین المللی تولید محتوا می کنم، ترجمه می کنم و یادم می مونه لبخند بزنم!
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: رضا

چه وضع ترجمه است؟!

    توسط: محمدرضا مرتضایی

    ترجمه هیچ مشکلی نداشت اتفاقا

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.