۷ روش برای تبدیل دوربین گوشی هوشمند به دوربین عکاسی حرفه‌ای

با پیشرفت تکنولوژی قابلیت‌های تلفن همراه نیز روز به روز افزایش یافته است. این افزایش قابلیت باعث شده است که کاربران در هنگام خرید تلفن همراه به قابلیت‌های زیادی فکر کنند و مدنظر بگیرند. یکی از این قابلیت‌ها کیفیت و کارایی دوربین تلفن همراه است.

کلیک- هرچند امروزه توانایی‌های تلفن‌های هوشمند بسیار زیاد شده است اما هنوز توانایی این گوشی‌ها در ثبت تصاویری باکیفیت بالا و همانند تصاویر دوربین‌های حرفه‌ای پایین است. اما روش‌هایی وجود دارد که کاربران می‌توانند با استفاده از دوربین تلفن همراه و به‌کارگیری این روش‌ها، تصاویری مانند تصاویر دوربین‌های حرفه‌ای ثبت کنند. این روش‌ها می‌توانند شامل استفاده از وسایل جانبی، اپلیکیشن‌ها و ابزارهای دیگر باشد. امروزه بسیاری از عکاسان حرفه‌ای سعی کرده‌اند تا با استفاده از این امکانات به کاربران نشان‌دهنده تا چه اندازه این ابزار و اپلیکیشن‌ها می‌توانند کاربردی باشند، حتی برای عکاسان حرفه‌ای. یکی از مزایای استفاده از این ابزارهای قابل حمل بودن و در دسترس بودن آن‌ها علاوه بر کارایی بالا است.

البته علاقه‌مندان عکاسی با دوربین‌های DLSR هرگز هیچ وسیله و ابزاری را به این دوربین‌ها ترجیح نمی‌دهند و همیشه بر این باورند که عکاسی با این دوربین‌ها دنیای دیگری دارد. اما هرگز نباید از این نکته غافل شد که دوربین تلفن همراه برای  کاربران عادی و کسانی که با دوربین‌های می‌تواند ابزاری برای ثبت تصاویر زیبا و خارق‌العاده باشد.

اما روش‌ها و ابزارهای کاربردی برای تبدیل دوربین تلفن همراه به دوربین حرفه‌ای عبارت‌اند از :

  • اپلیکیشن FiLMiC Pro

اگر دوست ندارید از ابزار و لوازم جانبی برای دوربین تلفن همراه خود استفاده کنید، توصیه ما به شما استفاده از اپلیکیشن FiLMiC Pro را توصیه می‌کنیم. این اپلیکیشن دوربین تلفن همراه را به یک دوربین حرفه‌ای تبدیل می‌کند و در واقع کاری که این اپلیکیشن انجام می‌دهد بسیار ساده است. فهرستی از امکانات جالب توجه برای فیلم‌برداری و عکاسی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. البته عیب بزرگ این اپلیکیشن گران قیمت بودن آن است. اما نکته جالب توجه در‌باره آن این است که هم نسخه اندرویدی و هم نسخه iOS آن موجود است.

b62fdaa0-1e34-0134-931b-0ad17316e277

  • استفاده از لنزهای چندکاره All_in_One

اگر می‌خواهید تصاویری متفاوتی ثبت کنید استفاده از این لنزها را پیشنهاد می‌کنیم. در این لنزها معمولاً  در یک پک با ۴ نوع لنز متفاوت ارائه می‌شود که هرکدام قابلیت به روی دوربین تلفن همراه را دارند و باعث افزایش کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین تلفن همراه می‌شود. از جمله این لنزها می‌توان به لنزهای فیش آی (Fish Eye)، زاویه عریض  (Wide angle)، لنز ماکرو ۱۰X(10X macros) و ۱۵X (15X Macros) اشاره کرد. این لنزها به کاربر اجازه می‌دهند تا تصاویری با زوایای باز و گسترده و یا برعکس تصاویری با زاویه بسته ثبت کند.

۰۶۲۹۸۳c0-1e36-0134-91d5-06caa2286297

  • لنز telephoto

همان‌طور که در بالا اشاره شد لنزهای All_in_One معمولاً مجموعه‌ای از لنزها هستند در یک پک قرار می‌گیرند و با هم به فروش می‌رسند اما لنز telephoto جداگانه فروخته می‌شود. مزیت این لنزها قدرت و کیفیت بالای آن‌ها است. از این مدل لنز می‌توانید برای عکاسی در طبیعت و ثبت مناظر دور استفاده کنید.

b77d9630-1e36-0134-91e2-06caa2286297

  • سه پایه برای تلفن‌های هوشمند

این وسیله برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که می‌خواهند عکس‌های دسته جمعی با دوربین اصلی تلفن همراه ثبت کنند و خودشان در آن عکس حضور داشته باشند و یا افرادی که هنگام عکاسی لرزش دست دارند و برای همین عکس‌هایی که ثبت می‌کنند تار است.

da5c0b90-1e37-0134-91e2-06caa2286297

  • ریموت بلوتوث

این وسیله نیز برای کاربرانی مناسب است که تمایل دارند عکس‌های دسته جمعی با فاصله دور بگیرند. این دسته از کاربران علاوه بر سه پایه نیاز به بلوتوث ریموت هم دارند. این وسیله برای مواقعی که از لنز telephoto  استفاده می‌کند نیز بسیار کاربردی و مناسب است.

۸۲dd6b30-1e38-0134-91e1-06caa2286297

  • دران (Drone)

استفاده از این وسیله در بسیار از مواقع به خصوص عکاسی و فیلم‌برداری کمی بحث برانگیز است. هرچند بسیاری از فیلم‌برداران و عکاسان از این وسیله برای فیلم‌برداری و عکاسی از ارتفاع استفاده می‌کنند. عکاسی و فیلم‌برداری به این سبک به عکاسی و فیلم‌برداری از دید پرنده معروف است. این وسیله ابزار ارزان قیمتی نیست و برای همین ممکن است در دسترس همه نباشد.

۵۴۷a8af0-1e39-0134-654b-060e3e89e053

  • اسکیت Camera Skate Dolly

این وسیله برای مواقعی که کاربر برعکس حالت دید پرنده بخواهد از زاویه نزدیک به زمین تصویربرداری کند. استفاده از این ابزار برای فیلم‌برداری بسیار مفید و کاربردی است. قیمت این وسیله نسبتاً ارزان است و در دسترس بیشتر کاربران است.

c2044aa0-1e3a-0134-654d-060e3e89e053بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *