Pokemon Go رکورد دانلود هفتگی جهان را شکست

بازی مهیج Pokemon Go که این روزها بسیاری را به خود مشغول کرده است هر بار با رکوردی تازه به صدر اخبار فناوری و بازی های رایانه ای باز می گردد. این بار خبرها از رکوردشکنی در دانلود این بازی خبر داده اند.

 

به گزارش کلیک، بازی آنلاین Pokemon Go، که در برخی کشورها بر روی سایت های دانلود و فروش قرار گرفته است در هفته اول انتشار رکورد جهانی را شکسته است. این بازی مهیج که در هفته اول در کشورهایی نظیر آمریکا، استرالیا و زلاندنو بر روی سایت های دانلود و اپ استورها قرار گرفت با استقبالی بی نظیر رو به رو شد که در نوع خود رکوردی جهانی محسوب می شود. این شرکت که با انتخاب چند کشور به صورت آزمایشی این بازی را روانه بازار کرده بود، با مواجهه چنین استقبالی خبر از بهره برداری این بازی در کشورهای دیگر داد.

کارشناسان بازی Pokemon Go  را در دسته بندی بازی های ماجراجویانه قرار داده اند. به گفته مدیران طراح شرکت ” Niantic ” این بازی در  واقع یک ماجراجویی در دنیای واقعی به حساب می آید. چرا که شما با قرار دادن خود به عنوان شخصیت جستجوگر مناطق مورد نظر را مورد تفحص قرار می دهید. این بازی موبایلی از قابلیت GPS گوشی و دوربین آن استفاده می‌کند تا مکانی که در آن هستید را تبدیل به یک نقشه‌ی بازی Pokemon کند. مثل بازی‌های Pokemon ، خودتان باید در دنیا، اما این بار دنیای واقعی، بگردید و پوکمون پیدا کنید. همانطور که راه می‌روید، ممکن است یک پوکمون پیدا کنید و امتیاز بیشتری را ذخیره کنید. این بازی که توجه کاربران را از کشوری به کشور دیگر به خود جلب می کند، پس از تاخیر چند هفته ای اکنون به ژاپن رسیده است. این بازی مهیج نه تنها برای کاربران شگفت انگیز بوده است بلکه ارزش سهام شرکت طراح این بازی را چندین برابر افزایش داده است. این بازی که به صورت رایگان در اختیار کاربران گذاشته است، پیش بینی می شود تا سال آینده ۳ بیلیون دلار برای شرکت اپل درآمد زایی داشته باشد.

به گفته کارشناسان از زمان دسترسی کاربران به این بازی مهیج برنامه های دیگری که پیش از این مورد توجه کاربران قرار می گرفته است با روند نزولی کاربری مواجه شده اند. اپلیکیشن هایی نظیر فیس بوک، توئیتر و حتی واتس اپ و تلگرام.

پیش بینی می شود این بازی جهانی تا پایان ماه جاری بیش از نیمی از گوشی های همراه را به خود مشغول سازد.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *