پایان ماموریت Solar Impulse 2 در ابوظبی

یک هواپیمای خورشیدی بعد از طی بیش از ۲۴ هزار مایل آخرین مرحله از پرواز خود به دور دنیا را تکمیل کرد.

به گزارش کلیک، ۲ Solar Impulse، یک هواپیمای خورشیدی آزمایشی است که اولین تلاش آن برای گردش به دور زمین در سال ۲۰۱۵ آغاز شد؛ به تازگی در ابوظبی فرود آمد، شهری که آخرین مکان و شهر در طرح بزرگ دور دنیای آن بود.
در آخرین مرحله از این سفر، خلبان برتراند پیکارد در ۲۳ جولای از قاهره پرواز کرد و در ساعت ۸:۰۵ بعدالظهر ۲۵ جولای در ابوظبی فرود آمد.

Solar_Impulse_SI2_pilote_Bertrand_Piccard_Payerne_November_2014

پیکارد و همکار خلبان او آندره بورشبرگ این تور دور دنیا را با هدف افزایش آگاهی درباره انرژی خورشیدی و فناوری پاک آغاز کردند که می تواند روزی روش مسافرت های ما را تغییر دهد. هواپیمای۲ Solar Impulse از باتری های انرژی کارآمد و فناوری های دیگر استفاده می کند تا کمک کند که روزی بتوان پروازهایی با سوخت های پاک تر و دوستار محیط زیست انجام داد.

پیکارد از طریق Facebook Live به سایت Mashable می گوید،” فناوری های پاک وجود دارند. چیزی که امروز وجود ندارد گرایش کلی به استفاده از این فناوری ها است، زیرا افراد زیادی وجود دارند که در مقابل تغییر مقاومت نشان می دهند. آنها زندانی طرز فکرها و روش های قدیمی هستند.” پیکارد بعد از این پرواز اعلام کرده که تمایل دارد با دولت همکاری کند تا بتواند به ارتقاء فناوری های سبز و به تبدیل آن به یک واقعیت اقتصادی کمک کند.

۲ Solar Impulse یک هواپیمای آزمایشی تغییر مقیاس یافته بر اساس اولین هواپیمای Solar Impulse است که چندین سال قبل به پرواز درآمد. هر دو هواپیما با این هدف طراحی شدند که کمک کنند تا به طور عملی ثابت شود که این فناوری می تواند منجر به تولید هواپیماهایی شود که صرفاً با انرژی خورشیدی کار می کنند و به هیچ نوع سوخت مکمل نیاز ندارند.

اما اگر سفر آنها فقط به خاطر این دیدگاه نیز بوده باشد واقعاً ارزشمند است. به پرواز درآوردن این هواپیما چندان نیز آسان نبوده است. پیکارد و بوشبرگ به طور نوبتی با آن پرواز کرده اند زیرا این یک هواپیمای تک خلبان است که حتی برای ایستادن مستقیم خلبان ها هم فضای کافی ندارد.
تلاش برای گردش به دور دنیا در ماه مارس ۲۰۱۵ از ابوظبی آغاز شد. این هواپیما بعد از این شهر در ۱۷ مرحله به دور جهان پرواز کرد که در طی آن از روی اقیانوس آتلانتیک و آرام گذر کرده و در چندین کشور فرود آمد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *