آیا اپل علاقه مندان خود را فریب داد؟

هرچه شایعات درباره خودروی اپل (Apple Car) بیش‌تر و بیش‌تر دهان به دهان می‌چرخد، سرنخ‌های بیش‌تری درباره آن چه که پروژه تایتان ممکن است باشد یا نباشد به دست می‌آوریم.

به گزارش کلیک، اخیرا دو قطعه جدید از پازل پروژه مشکوک تیتان کشف شده است: تیم کوک (Tim Cook) چند اظهار نظر عجیب ارائه داد که در مورد یک سرمایه گذاری در بازار چینی خدمات به اشتراک گذاری اتومبیل خبر می‌داد و بر این محور بود که این بازار قرار است تا به نوعی برای تولید خودروی اپل از این شرکت حمایت مالی کند. شایعات بر این اساس است که این خودرو قرار است تا سال ۲۰۲۱ رونمایی شود.

سپس اپل فردی تقریباً بدون تجربه در زمینه خودروسازی را در رأس رسیدگی به این پروژه قرار داد. اگرچه بارها گزارش شده بود که این فرد بسیار به استیو جابز نزدیک بوده است.

با پیشرفت پروژه اسرار آمیز تایتان، ما به جرات اعلام می‌کنیم که اگر فکر می‌کنید که اپل قرار است تا سال ۲۰۲۱ یک خودرو تولید کند، قطعاً نا امید خواهید شد. اما چرا؟

۵ سال تا این تاریخ باقی مانده است. پروژه ای تحت عنوان خودروی اپل حدود دو سال که تحت بررسی است. بنابراین سؤالی که به طور مداوم مطرح می‌شود این است که آیا قرار است ۷ سال طول بکشد تا اپل یک خودرو تولید کرده و آن را به صورت یک محصول قابل ارائه به بازار در آورد؟

این یعنی دو سیکل کامل تولیدی برای یک کار عظیم در زمینه تولید خودرو. طی یک سال و نیم گذشته، فورد با مهندسی، طراحی، تولید و مسابقه با سوپر خودروی جدید خود با نام فورد جی تی (Ford GT)، به درآمدی معادل ۴۰۰۰۰۰ دلار رسیده است. و البته در مسابات ۲۴ ساعته “لو مان” (Le Mans) نیز برنده شد.

اگر قرار باشد که این قدر طول بکشد تا اپل بتواند یک خودرو را به بازار ارائه دهد، تنها دو راه برای نتیجه گیری باقی می‌ماند: اپل در صدد است تا یک خودرو تولید کند تا بتواند از آن برای استفاده از فناوری‌های نسل آینده استفاده کند که هنوز تجربی نشده‌اند. و یا این که اپل در مورد این پروژه کاملاً بی کفایت عمل خواهد کرد.

البته این امکان وجود دارد که این حرکت، فقط نوعی آزمایش جانبی باشد برای این که اپل از گوگل و تسلا عقب نماند که با عقل جور در می آید.

اما واقعیت این است که خودروی اپل قرار نیست که یک خودرو باشد.

بر اساس نظر تیم کوک، به نظر نمی‌رسد که این سرمایه گذاری قرار باشد به آن سمت برود. بیشتر این‌طور به نظر می‌رسد که این برنامه، یک رابط اتوموتیو گسترده باشد از نوعی بازی ماشینی که شما را کاملاً درون فضای بازی و وسیله نقلیه و در ارتباط با تمام دستگاه‌های بیرون از خودرو قرار می‌دهد.

پس به این ترتیب می‌شود نتیجه گرفت که قرار نیست هرگز نمونه ای واقعی از “خودرو”ی اپل تولید شود، نه به شکلی که چهار چرخ  داشته باشد و یک نماد اپل در جلوی آن نصب باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *