حل مشکل درست کار نکردن GPS در قاره استرالیا

|
۰ دیدگاه
australia-on-map

به گفته کارشناسان از آنجایی که قاره استرالیا هر ساله چند سانتی متر جا به جا می شود، مختصات GPS آن باید به صورت مداوم عوض شود.

به گزارش کلیک، “دن جاکاس” یکی از زمین شناسان استرالیایی می گوید: کشور استرالیا که کل این قاره را در بر می گیرد، هر سال در حدود ۷ سانتی متر به سمت شمال کره زمین حرکت می کند. این امر باعث می شود مختصات محلی این کشور در حدود ۱٫۵ متر تغییر کند.

اکنون مهم ترین مسئله این است که این کشور در حال حاضر دقیقا کجاست و در چه موقعیتی قرار دارد. به گفته جاکاس امروزه دستگاه های بی شمار و فناوری های زیادی وجود دارد که به GPS وابسته اند که از جمله آن ها می توان به بازی پوکمون گو و ماشین های بدون راننده اشاره کرد.

با توجه به کاربرد های جدیدی که در حال ورود به حوزه سیستم حمل و نقل هوشمند است، مانند خودروهای بدون راننده، در صورتی که شما ۱٫۵ متر در مختصات GPS جا به جا باشید، شما در خیابان در مسیر دیگری قرار میگیرید.

سازمان زمین شناسی استرالیا برای حل این مشکل قصد دارد سیستم مختصات این کشور را به روز کرده و مدل جدید مختصاتی این کشور با نام Geocentric Datum Australia 2020  را در سال ۲۰۱۷ به اجرا در بیاورد.

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی هستم دانشجوی رشته زبان انگلیسی چند سالی هست که در زمینه مهارت های مختلف رایانه ای فعالیت دارم، از طراحی و مدیریت سایت گرفته تا طراحی گرافیکی.طراحی کامپیوتری جزو علایقم هست و با نرم افزار های مختلف در این زمینه کار می کنم. فعلا هم مقالات و مطالب انگلیسی رو ترجمه می کنم. امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.