تبدیل چرنوبیل به بزرگ‌ترین مزرعه انرژی خورشیدی جهان

|
۰ دیدگاه

به گفته Electrek، دولت اوکراین تصمیم دارد تا بزرگ‌ترین مزرعه نیروی خورشیدی جهان را در منطقه ای به مساحت ۱۶۰۰ مایل مربع، تحت عنوان “منطقه انفجاری” که در نواحی ایستگاه تأمین نیروی هسته‌ای قدیمی چرنوبیل واقع است، بنا کنند.

به گزارش کلیک، برنامه‌های بهره برداری از نیروی خورشیدی بسیار هدفمند بوده و به سرعت پیش می روند. بر اساس اظهار نظری از اوستاپ سمراک (Ostap Semerak)، وزیر اقتصاد اوکراین، دولت این کشور در حال حاضر مشغول مکاتبه با چهار شرکت انرژی کانادایی و دو شرکت سرمایه گذاری آمریکایی است.

این دولت به سختی تلاش می کند تا برنامه شش ماهه‌ای را برای ساخت این پروژه پیش ببرد که منجر به تولید یک کارخانه تولید انرژی خورشیدی با قابلیت تولید ۱ گیگا وات ساعت برق خواهد شد. اگر این کارخانه امروز تکمیل شده و آماده بود، بزرگ ترین کارخانه از نوع خود به شمار می‌رفت. هرچند که کارخانه‌های مشابهی با ظرفیت مشابه در حال برنامه ریزی و اقدام جهت تولید در سایر نقاط جهان هستند.

فروزان طاهری
اگر بخوام یه نامه از زندگیم بنویسم، خیلی کوتاهش میشه پر ماجرا و عالی و به سرعت رو به بالا، اونقدر که یه وقتا ترس برم میداره! شانس اینو داشتم که از دانشگاه تهران مهندسیم رو بگیرم ولی اگه شما این شانس رو نداشتین بهتون میگم چیز چندانی رو از دست ندادین! می نویسم، تدریس می کنم، برای چندتا وبسایت داخلی و بین المللی تولید محتوا می کنم، ترجمه می کنم و یادم می مونه لبخند بزنم!
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.