شبکه مخابراتی کشور دیجیتال می‌شود

|
۰ دیدگاه

تمام فعالیت های مخابرات ایران در سه شاخه شبکه، IT و مارکتینگ متمرکز می شود.

به گزارش کلیک، رسول سرائیان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: به زودی از نقشه راه ۵ ساله مصوب مخابرات رونمایی خواهیم کرد که براساس آن رویکرد تحول شبکه، فناوری اطلاعات و تجاری سازی در دستور کار قرار می گیرد.
سرائیان تاکید کرد: شبکه مخابرات باید به سمت یک شبکه مبتنی بر آی پی (ALL-IP ) حرکت کند، یعنی شبکه ای که ستون فقرات آن مبنی بر زیرساخت اینترنت پروتکل (IP ) باشد.
وی افزود: مطالبه مدیریت شرکت مخابرات ایران از حوزه شبکه، پیاده سازی شبکه ALL-IP است که باید در عرض دوسال اجرایی شود. مفهوم شبکه ALL-IP یعنی اینکه تمام وضعیت شبکه مخابرات در سراسر کشور به صورت لحظه¬ ای و یکپارچه، پایش و رصد شود.
او تصریح کرد: همین امروز هم برای اجرای این پروژه مهم دیر شده است. در شرکت های مهم فناوری دنیا، پایه ریزی شبکه ALL-IP از پنج سال پیش شروع شده و هم اکنون در حال به ثمر رسیدن است. به خاطر این تاخیر زمانی است که در شرکت مخابرات ایران سقف زمانی دوساله را برای رسیدن به این هدف در نظر گرفته ایم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: با اجرای این پروژه، شبکه ثابت مخابرات به یک شبکه در سطح جهانی ارتقا می یابد. اجرای پروژه ALL-IP ، زیرساخت ارائه سرویس های متنوع، رقابت موفق با رقبای جدید بازار ارتباطات، حرکت به سمت FMC و تبدیل شدن به یک شرکت دیجیتال است.
سرائیان عنوان کرد: پس از شبکه IP متمرکز، موضوع FMC ، همگرایی شبکه ثابت و سیار، پیگیری می شود. با فعالیت های صورت گرفته، شبکه مخابرات ایران در وضعیت مناسبی قرار گرفته است. براین اساس تمام بخش های برنامه تحول شرکت مخابرات ایران باید به روز و هماهنگ پیش رود و دانش فنی و نیروی انسانی مخابرات نیز باید ارتقا یابد.
وی اضافه کرد: تمام فعالیت های مخابرات ایران در سه شاخه شبکه، IT و مارکتینگ متمرکز می شود. در این زمینه آماده سازی زیرساخت های توسط شبکه، توانمندسازی در بخش فناوری اطلاعات و تبدیل فعالیت ها به درآمد توسط بخش مارکتینگ و بازاریابی دیده شده است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.