افزودن فیلتر نقاشی رنگ روغنی به عکس‌های دیجیتالی

شرکت Adobe قصد دارد با همکاری شرکت NVIDIA عکس‌های را طوری تغییر دهد که همانند یک نقاشی واقعی به نظر برسند.

به گزارش کلیک، در حالی که نرم‌افزارهای فراوانی وجود دارند که می‌توانند به صورت کاملا واقعی و طبیعی آثار قلم‌های نقاشی را بر روی تصویر دو بعدی به وجود بیاورند (حتی در برخی موارد تصاویر سه بعدی)، اما هیچ کدام از آن‌ها قادر نیستند دقیقا مانند یه قلم نقاشی که در فضای واقعی بر روی بوم نقاشی نقش می‌اندازد، این شبیه سازی را انجام دهند. اما اخیرا همکاری بین دو شرکت Adobe و NVIDIA در این زمینه شکل گرفته است. نام این پروژه مشترک Wetbrush است و ادعا می‌کند که قادر است یک عکس دیجیتال را به یک اثر هنری نقاشی تبدیل کند. در حقیقت آن‌ها این کار را از طریق شبیه‌سازی حرکات قلم‌ها و ارتباط بین قلم‌های نقاشی و در نهایت رندر کردن نقاشی مجازی سه بعدی انجام می‌دهند.

Adobe's virtual oil

نقاشی شبیه‌سازی شده در پروژه Wetbrush در حقیقت با کمک ویسکوزیته، ترکیب رنگ‌ها و زمانی که برای خشک شدن یک نقاشی روغنی در دنیای واقعی نیاز است، این همانندسازی را انجام می‌دهد. بنابراین حتی زمانی که از یک برای قلم برای نقاشی کردن بر روی یک صفحه لمسی استفاده می‌کنید، نتیجه نهایی کار شما یک نقاشی مجازی سه بعدی با لایه‌هایی با ضخامت‌های متفاوت، عمق و بافت ویژه‌ای است. از آن جایی که یک نقاشی رنگ روغنی با کیفیت، نیاز به نورپردازی مناسبی دارد تا در نهایت رضایت‌بخش باشد، شرکت NVIDIA از یک پردازشگر قدرتمند اضافی به منظور رندر کردن این نقاشی‌ها کمک گرفته است.

در این رابطه تیم این پروژه می‌گویند که این اول نمونه کار آن‌ها در این زمینه است و تصمیم دارند تا عملکرد کاربرانی را که علاقه دارند به طور دیجیتال نقاشی کنند، تماشا نمایند. هم چنین آن‌ها قصد دارند تا با استفاده از تجربه شرکت NVIDIA حس واقعی بودن نقاشی تولید شده را به وسیله فیلترها و افکت‌ها به عکس‌ها اضافه نمایند. از جمله نرم‌افزارهایی که در این زمینه وجود دارد و در این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، اپلیکیشن Prisma است. تصور کنید از کافه Parisian در یک شب زیبا عکس بگیرید و آن را به چنین نرم‌افزارهایی بسپارید و در نهایت یک نقاشی سه بعدی فوق‌العاده زیبا که قابل چاپ نیز است، دریافت کنید. البته اگر بخواهیم کمی‌ با اغراق صحبت کنیم، می‌توان گفت این نقاشی‌های سه بعدی رنگ روغنی چیزی از آثار نقاش معروف، Van Gogh، کم ندارد !

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *