دوربینی برای محافظت از پوست شما در برابر اشعه‌های UV

هنگامی که از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید، ظاهرا به نظر می‌رسد که تمام نقاط پوست در برابر اشعه UV محافظت شده هستند؛ اما در حقیقت این چنین نیست. به تازگی وسیله‌ای طراحی شده است که پس از مصرف کرم ضد آفتاب می‌تواند مشخص کند چه قسمت‌هایی از پوست واقعاً محافظت شده هستند.

به گزارش کلیک، وسیله قابل حمل جدیدی به نام Sunscreenr به صورتی طراحی شده است که به شما کمک می‌کند بدانید در چه مواقعی باید از کرم ضد آفتاب بیشتری استفاده کنید.

اجازه دهید شما را با نحوه عملکرد این وسیله آشنا کنیم. Sunscreenr اساسا یک دوربین سیاه و سفید است که به فیلتر جذب اشعه UV مجهز است. این دوربین تصویری از بدن شما می‌گیرد و در این تصور نقاطی از بدن که در حال جذب اشعه UV هستند به رنگ سفید نمایش داده می‌شوند و نقاطی از بدن که در حال جذب اشعه UV نیستند، به رنگ سیاه نمایش داده می‌شوند.

وقتی که از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید، ترکیبات موجود در آن اشعه‌های UV را پراکنده و یا آن‌ها را بازتاب می‌کند؛ اما ممکن است کرم ضد آفتاب بر روی تمام نقاط بدن قرار نگیرد و نقاط محافظت نشده بدن اشعه‌های UV را جذب کنند؛ بنابراین این دوربین نقاطی که توسط اشعه‌های UV محافظت شده‌اند را تیره‌تر از حد معمول نشان می‌دهد.

sunscreenr_other_example

همانطور که می‌بینید تصویر به دست آمده سیاه و سفید است. بدون استفاده از این دوربین دقیقا نمی‌توانید بفهمید که کدام قسمت‌ها محافظت شده هستند و کدام قسمت‌ها در معرض خطر اشعه‌های UV قرار دارند؛ زیرا در ظاهر کرم ضد آفتاب تمام نقاط بدن را پوشانده است. افرادی که از پوست تیره‌تری برخوردار هستند، هنگامی که از کرم آفتاب استفاده می‌کنند، تضادی بین نقاطی از بدن که توسط کرم ضد آفتاب پوشانیده شده‌ است و سایر نقاط دیده می‌شود و در افرادی با پوست روشن‌تر، این تضاد در بیشترین سطح مشاهده می‌شود.

همچنین این دوربین می‌تواند مشخص کند که آیا افراد دوباره باید از کرم آفتاب استفاده کنند یا نه؛ زیرا در برخی از مواقع مثلا هنگام شنا کردن، کرم ضد آفتاب از روی بدن پاک می‌شود.

این دوربین هم اکنون با قیمت ۱۱۸ دلار در سایت Indiegogo موجود است. ممکن است کمی قیمت این وسیله بالا باشد و استفاده از آن چندان ضروری به نظر نرسد؛ اما باید بدانید که هزینه درمان بیماری ملانوم (تومور بدخیم سیاه رنگ قشر عمیق پوست)، حتی در مراحل اولیه تشخیص آن، چندین برابر این مبلغ است. پس اگر دائما در معرض تشعشعات نور خورشید قرار دارید، قطعا این وسیله ارزش خرید دارد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *