اپل را هک کنید و ۲۰۰ هزار دلار جایزه ببرید

اپل قصد دارد طرح امنیتی جدید را برای سیستم های نرم افزاری خود به اجرا در آورد. هر کس موفق شود ایرادات امنیتی محصولات اپل را پیدا کند تا ۲۰۰ هزار دلار جایزه خواهد گرفت.

به گزارش کلیک، در حالت عادی اگر شما موفق شوید شرکتی مثل اپل را هک کنید و پس از آن گرفتار پلیس شوید، طولی نخواهد کشید که خود را پشت میله های زندان می بینید؛ در حالی که مقدار قابل توجهی پول به عنوان جریمه به این شرکت بدهکار هستید. اما امروز اپل طرحی را معرفی کرد که با استفاده از آن قصد دارد آسیب پذیری های موجود در سیستم نرم افزاری خود از جمله iOS را پیدا کند. افرادی که موفق شوند این مشکلات را کشف کنند، می توانند تا مبلغ ۲۰۰ هزار دلار از این غول دنیای فناوری جایزه بگیرند.

ایوان کرستیچ، رییس بخش امنیت اپل، طی یک سخنرانی در کنفرانس امنیت سایبری Black Hat در لاس وگاس از این برنامه تشویقی پرده برداشت. در واقع این هدیه ۲۰۰ هزار دلاری اپل، به رقابت با دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی برخواسته است که حاضرند برای پیدا کردن راه نفوذ به محصولات اپل پول زیادی را به هکر ها پرداخت کنند.

هکر ها برای دریافت این جایزه باید اثبات کنند که مشکل کشف شده توسط آن ها، امکان ورود و دسترسی خود و دیگران به دستگاه هایی مثل آیفون و آیپد اپل را فراهم می کند. البته همه هکر ها نمی توانند در این برنامه که در ماه آینده آغاز می شود، شرکت کنند. تنها آن دسته از پژوهشگران امنیتی می توانند در این برنامه شرکت کنند و دست به هک کردن محصولات اپل بزنند که قبلا با این شرکت همکاری داشته بوده باشند. ولی به گفته اپل در صورتی که فرد دیگری نیز خارج از این دسته بتواند نقص امنیتی بزرگی را پیدا کند، برای وی هدیه ای در نظر خواهد گرفت.

اپل امیدوار است با اجرای این برنامه بتواند مشکلات و آسیب پذیری های موجود در سیستم خود را پیش از آن که توسط افراد دیگر کشف شده و به فروش برسد، یافته و آن ها را از بین ببرد. اما اپل باید بیشتر احتیاط کند، چرا که ممکن است افراد دیگری مبالغ بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار برای دسترسی به این آسیب پذیری ها به هکر ها بپردازند و این شرکت را با مشکل مواجه کنند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *