گوگل کروم دیگر قاتل باتری نیست

همه می‌دانند که مصرف باتری اپلیکیشن گوگل کروم تقریبا بالا است و به همین دلیل کاربران اندروید تمایل زیادی برای استفاده از این مرورگر بر روی دستگاه‌های اندرویدی خود ندارد؛ اما گوگل با ارائه نسخه ۵۲ این مرورگر، این مشکل را تا میزان زیادی برطرف کرده است.

به گزارش کلیک، گوگل به تازگی آپدیت جدیدی برای نسخه اندروید مرورگر گوگل کروم منتشر کرده است که مصرف این اپلیکیشن را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. نسخه ۵۲ گوگل کروم که به تازگی منتشر شده است، از ویژگی‌هایی همچون عملکردی روان، بارگذاری سریع‌تر صفحات وب و مصرف کمتر باتری برخوردار است. طبق گفته‌ گوگل ویدیوها سریعا در این مرورگر پخش می‌شوند و هیچ مکثی در ابتدای پخش آن مشاهده نمی‌شود و مصرف باتری این اپلیکیشن، نیز در این نسخه جدید کاهش پیدا کرده است.

ویدیوها در این نسخه جدید گوگل کروم در حالت Data Saver Mode یا حالت صرفه جویی در مصرف حجم اینترنت پخش می‌شوند (در این حالت اطلاعات قبل از دانلود شدن توسط دستگاه اندرویدی شما، بر روی سرورهای گوگل ذخیره می‌شود و به این صورت دستگاه شما باید اطلاعات کمتری را دانلود کنند؛ زیرا اطلاعات قبلا بر روی سرورهای گوگل فشرده‌سازی شده است). این کار باعث می‌شود مصرف حجم اینترنت در هنگام تماشای آنلاین یک کلیپ معمولی، ۵۰ درصد کاهش پیدا کند. البته گوگل کروم در این حالت ویدیو را با کیفیت نسبتا معمولی پخش می‌کند.

طبق گفته گوگل، کاربران گوگل کروم در هر هفته بیش از یک میلیارد ساعت ویدیوی آنلاین تماشا می‌کنند و بخش زیادی از این ویدیوها توسط نسخه اندروید گوگل کروم پخش و مشاهده می‌شوند. گوگل به منظور کاهش مصرف باتری نسخه اندروید گوگل کروم، نسخه جدیدی از این اپلیکیشن را منتشر کرده است. در صورتی که هنوز نسخه ۵۲ گوگل کروم را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به گوگل پلی استور مراجعه کرده و منویی را که در قسمت بالای سمت چپ صفحه قرار گرفته است، انتخاب کنید و سپس گزینه My apps & games را انتخاب کنید و پس از آن به پایین صفحه بروید و ببینید آیا نسخه به روز رسانی شده این اپلیکیشن در لیست اپلیکیشن‌ها قرار دارد یا نه. اگر این چنین بود، آن را انتخاب کنید تا بر روی دستگاه شما نصب شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *