رقابت گلکسی S7 اکتیو و موتورولا در تست سقوط

تست سقوط بین موتورولا موتو Z Force و سامسونگ گلکسی S7 Active کمی عجیب به نظر می‌رسد زیرا هر دو مدل در برابر سقوط نوعی محافظ دارند. ببینیم این دو دستگاه چگونه آزمون را از سر می‌گذرانند.

به گزارش کلیک،  موتو Z Force یک صفحه‌نمایش نشکن دارد و سامسونگ گلکسی S7 Active یک گوشی محکم است که تحمل سقوط از ارتفاع ۱٫۵ متری روی یک سطح صاف را دارد.

اولین آزمون سقوط به پشت از ارتفاع یک متری بود. هرچند این آزمون برای گلکسی تنها یک تلنگر تلقی می‌شد، اما این Moto Z Force بود که بین این دو تحمل بیشتری نشان داد. به لطف جای دادن اتصالات در پشت Moto Z Force، آن بخش از تلفن همراه قادر است ضربه را تحمل کند.

در مرحله دوم آزمون، سقوط روی بخش پایینی از ارتفاع یک متری بود. این بار گلکسی S7 Active بود که به لطف پلاستیک بادوام بدنه، تحمل بیشتری نشان داد. بدنه فلزی موتو Z Force دچار آسیب‌های جزیی شد. وقتی صدای سقوط این تلفن‌ها بر روی زمین بتنی می‌شنوید، احتمالا انتظار چیزی بدتر از این را دارید.

آزمون بعدی سقوط روی پهلو بود که یک بار دیگر موتو Z Force کمی بیشتر از گلکسی S7 Active آسیب دید. پس‌ازآن نوبت به ترسناک‌ترین حالت آزمون، یعنی سقوط به روی صفحه‌نمایش بود. در این مرحله موتو Z Force به دلیل صفحه‌نمایش نشکن خود نتیجه بهتری گرفت. گلکسی S7 Active نیز چندان نتیجه بدی نگرفت زیرا صفحه‌نمایش Gorilla Glass 4 را دارد و هر دو دستگاه آزمون سقوط را بدون هیچ آسیبی از سر گذراندند.

ازآنجاکه هیچ‌کدام از تلفن‌ها آسیب جدی ندیدند، پس وارد مرحله ویژه آزمون شدند. این مرحله به این معنی است که آن‌قدر سقوط می‌کنند تا دیگر قادر به کار نباشند. گلکسی S7 Active اوایل امسال در مقابل تست سقوط تا ۵۰ بار بدون آسیبی در صفحه آزمون را پشت سر گذاشت. آیا موتو Z Force نیز قادر است ۵۰ سقوط را تحمل کند؟ نتیجه را در فیلم مشاهده کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *