نصب تجهیزات رجیستری روی سه اپراتور همراه

|
۱ دیدگاه

جمع آوری گوشی های همراه در بازار صرفاً مخصوص گوشی های آیفون نبود بلکه شامل هر نوع گوشی می شود که دارای نمایندگی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشورمان نباشد.

به گزارش کلیک، قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این موضوع اعلام کرد: برای اجرای طرح رجیستری تلفن همراه تجهیزات کامل در سه اپراتور همراه کشور نصب شده است. در حال حاضر طرح رجیستری در مراحل آزمایشی است و در آینده ای نزدیک به طور کامل در کشور اجرایی می شود.

وی اظهار داشت: مسئولیت اجرای ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه موسوم به رجیستری به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه قاچاق کالا و ارز گفت: براساس ماده (۴) قانون حمایت از مصرف کنندگان هر نشان تجاری که می خواهد در کشور به فروش برسد باید دارای نمایندگی رسمی ، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش باشد.

او ضمن اشاره به این موضوع که سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان این قانون را از شش ماه پیش ابلاغ کرده است، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از این ابلاغ شروع به ساماندهی نشان های تجاری از جمله گوشی های تلفن همراه در کشور کرده است.

خورشیدی بیان کرد: جمع آوری گوشی های همراه در بازار صرفاً مخصوص گوشی های آیفون نبود بلکه شامل هر نوع گوشی می شود که دارای نمایندگی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشورمان نباشد.

وی اضافه کرد: شبکه اپراتورهای سه گانه کشور فعلاً به هر نوع گوشی خدمات ارائه می دهند که با اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تلفن همراه دیگر امکان سرویس دادن به گوشی هایی که فاقد نمایندگی رسمی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشور هستند، داده نخواهد شد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: علی

اینا همش واسه پوله. دو رنگیت واسه پوله. آخه ما دم خروس را دیده ایم. در کشور ما برای مردم هیچ گام مفیدی برداشته نمیشه. از آلودگی هوا بگیر تا قطع درختان و ساخت ساز های غیر مجاز و ….

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.