نصب تجهیزات رجیستری روی سه اپراتور همراه

جمع آوری گوشی های همراه در بازار صرفاً مخصوص گوشی های آیفون نبود بلکه شامل هر نوع گوشی می شود که دارای نمایندگی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشورمان نباشد.

به گزارش کلیک، قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این موضوع اعلام کرد: برای اجرای طرح رجیستری تلفن همراه تجهیزات کامل در سه اپراتور همراه کشور نصب شده است. در حال حاضر طرح رجیستری در مراحل آزمایشی است و در آینده ای نزدیک به طور کامل در کشور اجرایی می شود.

وی اظهار داشت: مسئولیت اجرای ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه موسوم به رجیستری به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه قاچاق کالا و ارز گفت: براساس ماده (۴) قانون حمایت از مصرف کنندگان هر نشان تجاری که می خواهد در کشور به فروش برسد باید دارای نمایندگی رسمی ، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش باشد.

او ضمن اشاره به این موضوع که سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان این قانون را از شش ماه پیش ابلاغ کرده است، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از این ابلاغ شروع به ساماندهی نشان های تجاری از جمله گوشی های تلفن همراه در کشور کرده است.

خورشیدی بیان کرد: جمع آوری گوشی های همراه در بازار صرفاً مخصوص گوشی های آیفون نبود بلکه شامل هر نوع گوشی می شود که دارای نمایندگی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشورمان نباشد.

وی اضافه کرد: شبکه اپراتورهای سه گانه کشور فعلاً به هر نوع گوشی خدمات ارائه می دهند که با اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تلفن همراه دیگر امکان سرویس دادن به گوشی هایی که فاقد نمایندگی رسمی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشور هستند، داده نخواهد شد.یک دیدگاه

علی

اینا همش واسه پوله. دو رنگیت واسه پوله. آخه ما دم خروس را دیده ایم. در کشور ما برای مردم هیچ گام مفیدی برداشته نمیشه. از آلودگی هوا بگیر تا قطع درختان و ساخت ساز های غیر مجاز و ….

دیدگاه ها:

  1. علی گفت:

    اینا همش واسه پوله. دو رنگیت واسه پوله. آخه ما دم خروس را دیده ایم. در کشور ما برای مردم هیچ گام مفیدی برداشته نمیشه. از آلودگی هوا بگیر تا قطع درختان و ساخت ساز های غیر مجاز و ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *