شارژ باتری یک گوشی با گوشی دیگر با استفاده از کابل سفارشی OTG

اگر دوست دارید بتوانید با استفاده از یک کابل OTG باتری گوشی خود را توسط یک گوشی دیگر شارژ کنید، با این آموزش همراه شوید.

کلیک – هنگامی که شما در خانه نیستید و باتری یکی از دستگاه های شما تمام می شود، این اتفاق حسابی شما را کلافه می کند. آزار دهنده تر از این قضیه آن است که سایر دستگاه های شما شارژ کافی دارند ولی شما نمی توانید با استفاده از آن ها دستگاه خاموش شده خود را شارژ کنید. برای حل این مشکل، ما با استفاده از یک قطعه فلز و یک کابل میکرو USB وسیله ای ساخته ایم که به شما اجازه می دهد تقریبا تمام دستگاه هایی که دارای درگاه USB است را شارژ نمایید.

اما چگونه انجام این کار ممکن است؟ کابل USB On-The-Go یا همان OTG به یک دستگاه اجازه می دهد در زمانی که میزبان دیگری وجود ندارد، به عنوان میزبان عمل کند. با اتصال پین ۴ و ۵ از یک طرف و متصل کردن آن ها به پین ۵ از طرف دیگر، این کابل انرژی را از دستگاه شارژ شده، به دستگاه بدون شارژ منتقل می کند. سپس کافیست پین ۱ را به پین ۱ متصل کنید تا کابلتان آماده استفاده شود.

قطعه فلزی استفاده شده باعث راحتی در نگه داشتن کابل و جلوگیری از سقوط آن می شود. شما می توانید از قطعات مختلف با جنس های مختلف به جای آن استفاده نمایید.

نکته مهم: اگر شما می خواهید کابلی که با کانکتور لایتنینگ دستگاه های اپل سازگار باشد بسازید و از آن برای آیفون و آیپد استفاده کنید، باید تغییرات دیگری نیز انجام دهید. در حین لحیم کاری می بایست پین ۲ را به پین ۲ و پین ۳ را به پین ۳ متصل کنید. این پین ها اتصالاتی را برای انتقال داده بین دو دستگاه برقرار می کند. سپس یک کابل میکرو USB به آداپتور لایتنینگ اضافه کنید. این کابل علاوه بر دستگاه های اپل در سایر دستگاه های اندرویدی نیز قابل استفاده است. بنابر این اگر فکر می کنید ممکن  است از کابل خود در دستگاه های اپل نیز استفاده کنید، این اتصالات را نیز انجام دهید.

نحوه انجام این کار را می توانید در فیلم مشاهده کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *