با وجود طرح مبارزه با کالای قاچاق؛ آیفون همچنان به فروش می رسد!

|
۰ دیدگاه

اپل چند روزی است که سرخط اخبار موبایل ایران را به خود اختصاص داده است. علی رغم اخباری بر به فروش نرسیدن محصولات اپل در کشور به واسطه قاچاق بودن آن ها اما اخبار واصله حکایت از موضوع دیگری دارد.

به گزارش کلیک، پس از جریان تعطیلی چند فروشگاه اپل و توقیف محموله قاچاق، زمزمه هایی درباره اپل و ممنوعیت آن به گوش رسید.
مسئولین امر نیز در سخنانی عنوان کردند که برای نمایندگان رسمی هیچ ممنوعیتی وجود ندارد. اما ظاهرا همان طور که انتظار می رفت این جریانات تاثیر خود را بر بازار موبایل گذاشته است.
گشت و گذار در بازار موبایل حکایت از فروش این برند دارد و به گفته فروشندگان بعد از اعلام اجرای طرح رجیستری از اول مردادماه و شایعه جمع‌آوری گوشی آیفون، عمده فروشان قیمت این کالا را از ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان افزایش دادند و اکنون گران ‌تر از قبل در بازار به فروش می ‌رسد و طبق معمول در این میان تنها مصرف ‌کننده متضرر شده است.
اکثر فروشندگان معتقدند جلوگیری از ورود برند پرطرفداری مثل اپل درست نیست و بهتر است برای عرضه رسمی آن به بازار برنامه ای طراحی شود.
رییس اتحادیه مخابرات ایران در این خصوص گفت: هر شرکتی که از سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌ کنندگان و وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز بگیرد، می‌تواند گوشی آیفون را به کشور وارد کرده و خدمات ارائه دهد.
کریمی تاکید کرد: اتحادیه با مسئولان مربوطه صحبت کرده و هیچ مسئولی مخالف تکنولوژی مخصوصاً آیفون که سیستم پیشرفته و خوبی دارد، نیست. اگر بحث رجیستر نشدن گوشی آیفون از سوی مسئولان اعلام شد، چون شرکت‌ های واردکننده گوشی آیفون مجوز خود را تمدید نکرده بودند بنابراین اعلام شد که واردات گوشی آیفون غیرقانونی است ولی با تمدید مجوز واردات دیگر مشکلی در خرید و فروش گوشی‌ های آیفون در بازار وجود ندارد.
وی درباره اجرای طرح رجیستری و جلوگیری از قاچاق هم توضیح داد: چند ماهی است تعرفه واردات تلفن همراه نیز یک درصد کاهش یافته و از ۶ به ۵درصد تقلیل یافته است و با این تعرفه دیگر واردات قاچاق مقرون به صرفه نیست بنابراین قاطعانه با اجرای رجیستری جلوی قاچاق تلفن همراه گرفته و شدیداً برخورد خواهد شد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.