لیست قابل اعتمادترین مدل‌های هارد دیسک جهان منتشر شد

|
۰ دیدگاه

کمپانی Blackblaze ارائه‌دهنده سرویس ذخیره و پشتیبان‌گیری ابری، لیستی از هاردیسک‌ها را ارایه کرده است که می‌توان در میان آن نام قابل اعتمادترین هارد دیسک‌ها را مشاهده نمود. 

به گزارش کلیک، Blackblaze یک ارائه دهنده سرویس ذخیره و پشتیبان‌گیری ابری است که برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ وضعیت هارد دیسک‌های خود را منتشر نمود که خواندن آن خالی از لطف نیست. این شرکت اکنون بیش از ۲۵۰ پتابایت داده ذخیره شده بر روی بیش از ۶۸۰۰۰ هارد دیسک دارد.

نرخ شکست سالانه به این صورت محاسبه می‌شود: (۳۶۵/ تعداد روزهای درایو) / شکست

بالاترین نرخ سالانه شکست مربوط به هارد Seagate ST4000DX000 چهار ترابایتی برابر ۱۹٫۸۱ درصد است. در رتبه بعد هارد دیسک توشیبا مدل MD04ABA500V   پنج ترابایتی است که نرخ شکست ۸٫۹۱ درصدی دارد. می‌توانید در جدول زیر داده‌های مربوط به سایر مدل‌ها را نیز مشاهده بفرمایید.

BLACKBLAZE

همچنین Blackblaze حرکتی به سمت هارد دیسک‌های هشت ترابایتی دارد و الان بیش از ۲۷۰۰ مدل سیگیت را استفاده کرده است. همچنین شرکت برای ذخیره ۶٫۵ پتابایت دیتا، به جای استفاده از هارد دیسک‌های ۲ ترابایت HGST به درایوهای هشت ترابایتی روی آورده است.

داده‌های شرکت Blackblaze در واقع آخرین کلام در این حوزه نیستند، چرا که این شرکت خیلی از هارد دیسک‌های توشیبا و وسترن دیجیتال استفاده نمی‌کند و بیش از نیمی از درایوهای آن سیگیت هستند، تقریبا ۵۰٫۴ درصد از ST4000DM00  چهار ترابایتی استفاده کرده است که تقریبا بیش از ۳۴۰۰۰ واحد می‌شود.

 

0 پسندیده شده
آذر کاظمی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.