حقایق جالب اینترنت که بیشتر کاربران نمی دانند

در اینترنت چه می‌گذرد؟! در دنیای اینترنت حقایق زیادی وجود دارد که مردم از آن‌ها بی اطلاع هستند! حقایقی بسیار جالب که با اطلاع از آن‌ها شگفت‌زده خواهید شد. 

 

به گزارش کلیک، در ۶ آگوست سال ۱۹۹۱ دانشمند انگلیسی آقای تیم برنرز لی در سازمان تحقیقات هسته‌ای اروپا (CERN) اولین وب‌سایت آنلاین جهان را ایجاد کرد. این وب‌سایت برای معرفی شبکه وب جهانی www به افراد تازه‌کار بر روی اینترنت ایجاد شد. آدرس این وب‌سایت info.cern.ch بود و اولین صفحه این وب‌سایت هنوز فعال است.

BBva0v9

 

انسان فقط ۴۰ درصد از ترافیک اینترنت را می‌سازد و شصت درصد باقی‌مانده توسط ربات‌ها ساخته می‌شود. ربات‌ها برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری هستند که به صورت خودکار کارها را انجام می‌دهند. از جمله ربات‌های خوب می‌توان موتور جستجو و ابزارهای تحلیلی را نام برد و ربات‌های بد مانند ربات‌هایی که هرزنامه یا اسپم را ایجاد می‌کنند.

BBmnYqc

 

نتایج موتور جستجو را فقط آن چیزی است که شما می‌بینید و وب سطحی یا Surface Web نام دارد. میلیون‌ها وب‌سایت مخفی شاخص‌گذاری نشده وجود دارد که برای دسترسی به آن‌ها به مرورگرهای خاصی نیاز است. به این مرورگرها وب عمیق یا Deep Web گویند و حداقل ۵۰۰ برابر عمیق‌تر از وب سطحی است.

BBmo0V6

 

چهار سال است که اینترنت به مرز ۵۰ میلیون کاربر برسد. تلویزیون ۱۳ سال ،رادیو ۳۸ سال و تلفن ۷۵ سال است که به این هدف رسیده‌اند.

BBmoaYA

 

پانزده درصد زوج‌هایی که ازدواج کرده‌اند برای اولین بار همدیگر را در اینترنت ملاقات کرده‌اند!

BBmnYvz

 

اولین بار مفهوم “دوربین وب” در سال ۱۹۹۳ در دانشگاه کمبریج  مورد استفاده قرار گرفت. دوربین وب برای مانیتور کردن احساس پر بودن یا نبودن یک قهوه جوش استفاده شد.

BBmnYvU

 

در حال حاضر تقریبا ۴۰ درصد از کل جمعیت جهان به اینترنت متصل هستند.

BBmo68e

 

در آوریل ۲۰۱۶ فیسبوک به مرز ۱۵۹۰ میلیون کاربر فعال رسید.

BBmob7u

 

چین از نظر تعداد کاربر اینترنت با بیش از ۷۲۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ در صدر قرار گرفته است. ۹۵٫۰۵ درصد از جمعیت نروژ از اینترنت استفاده می‌کنند و از این لحاظ نروژ در صدر قرار دارد.

BBmqcNf

 

با دسترسی ماهواره‌ای نقطه‌ای از جهان وجود ندارد که به اینترنت متصل نباشد، مگر از طریق دولت‌ها مقررات سختگیرانه‌ای برای دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد.

BBmo8J3

 

فقط یک پرس و جو بر روی موتور جستجوی گوگل به صدها یا بیشتر سرور نیاز دارد تا در کمتر از ۰٫۲ ثانیه نتیجه را ارئه دهد.

BBmo8KQ

یک گروه چهارده نفره متعلق به شرکت اینترنتی واگذاری نام‌ها و شماره‌ها (ICANN) چهار دفعه در سال در یک جلسه به نام “مراسم کلید” ملاقات می‌کنند. افراد این گروه از کشورهای مختلف هستند و هر کدام یک کلید دارند که به کنترل هدایت ما به سمت اینترنت می‌پردازند. همان‌گونه که ICANN مسئولیت تعیین آدرس‌های اینترنتی عددی به وب‌سایت‌ها، کامپیوترها و ترجمه آن‌ها به آدرس‌های وب نرمال که مردم آن‌ها را در مرورگر خود تایپ می‌کنند را بر عهده دارد، کار گروه نیز بررسی و تایید هر کدام از آدرس وب‌سایت‌هاست که منحصر به فرد و معتبر باشد تا از آدرس‌دهی‌های جعلی جلوگیری شود.

BBmoblB

 

در ماه مه سال ۲۰۱۶سایت چینی Chinese social networking site Sina Weibo در حدود ۲۶۱ میلیون کاربر فعال داشت.

BBmo3ZM

 

توئیتر ماهانه ۳۱۳ میلیون کاربر دارد و ۵۰۰ میلیون توئیت هر روز تولید می‌کند.

BBmo6z5

شبکه وب جهانی www در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۶ ده هزار روزه شد. می‌توانید آخرین سن اینترنت را در اینجا ببینید.

BBmnZ2x

 

اولین ایمیل در سال ۱۹۷۱ توسط ری تاملینسون ( در تصویر او را مشاهده می‌کنید) ارسال شد. آن رویداد یک تست ارسال پست الکترونیکی بود که از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر ارسال شد. او بعدها گفت که متن ایمیل تست کاملا فراموش شده است. احتمالا متن ایمیل QWERTYIOP یا چیزی شبیه این بوده است.

BBva8AF

 

در یک روز عادی ۱۲ تا ۱۶ درصد از درخواست‌های گوگل هرگز قبلا پرسیده نشده است.

BBmo9dh

 

به طور متوسط مجرمان اینترنتی حدود ۳۰۰۰۰ وب‌سایت را هر روز مورد دست درازی قرار می‌دهند.

BBmo6Od

 

یک موضوع بحث برانگیز وجود دارد که آیا معتادان به اینترنت را در لیست بیماران روانی قرار دهند یا نه!؟ به این اختلال که اختلال استفاده اینترنت می‌گویند این‌گونه شناخته می‌شود که دغدغه فرد که بازی اینترنتی انجام می‌دهد یا به جستجو و استفاده از اینترنت می‌پردازد در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارد!

BBmnUhA

 

بیش از صدهزار دامین دات کام هر روز بر روی اینترنت به ثبت می‌رسد.

BBmo1Oy

 

حدود ۹۰ درصد از تمام ایمیل‌ها در سراسر دنیا ارسال هرزنامه هستند.

BBmnWKR

 

در یک ژوئیه ۲۰۱۰، فنلاند دسترسی به اینترنت را برای شهروندان خود به عنوان یک حق قانونی اعلام کرد و اولین کشوری بود که این کار را انجام داد.

BBmo6X8

 

در سوم آگوست ۲۰۱۶ بیش از ۱٫۰۶ بیلیون وب‌سایت بر روی اینترنت وجود داشت.

BBmo75k

 

کتابدار مستقر در نیویورک، خانم ژان آرمور پولی برای اولین بار عبارت گشت و گذار در اینترنت (Surfing the Internet) را برای عنوان مقاله خود استفاده کرد. این مقاله در بولتن کتابخانه دانشگاه مینه‌سوتا ویلسون در ژوئن ۱۹۹۲ منتشر شد.

AAhNofxیک دیدگاه

امید

در یک ژوئیه ۲۰۱۰، فنلاند دسترسی به اینترنت را برای شهروندان خود به عنوان یک حق قانونی اعلام کرد و اولین کشوری بود که این کار را انجام داد.

اما در ایران
طبق قانون واگذاری اینترنت با سرعت بیش از ۱۲۸ کیلو بایت!!!!!!به خانه ها ممنوع است!!!
اینجا ایران است

دیدگاه ها:

  1. امید گفت:

    در یک ژوئیه ۲۰۱۰، فنلاند دسترسی به اینترنت را برای شهروندان خود به عنوان یک حق قانونی اعلام کرد و اولین کشوری بود که این کار را انجام داد.

    اما در ایران
    طبق قانون واگذاری اینترنت با سرعت بیش از ۱۲۸ کیلو بایت!!!!!!به خانه ها ممنوع است!!!
    اینجا ایران است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *