ممنوعیت بازی پوکمون‌ گو در ایران سوژه رسانه‌ های غربی شد

|
۴ دیدگاه

رسانه‌ های غربی مدعی شده ‌اند ایران اولین کشوری است که به طور رسمی اجرای بازی پوکمون ‌گو را ممنوع کرده است.

به گزارش کلیک، بازی پوکمون‌ گو در ایران به علت نگرانی ‌های امنیتی ممنوع اعلام شد. بر اساس تصمیم کمیته فیلترینگ این بازی در ایران قابل اجرا نیست. لازم به ذکر است که این بازی به طور رسمی در کشورهایی مانند چین و هند عرضه نشده است.

صدای آمریکا مدعی شده این اتفاق نشان می ‌دهد رژیم ایران در برابر هیولاهای مجازی هم تحمل اندکی دارد! گفتنی است بازی یاد شده هرگز به طور رسمی از سوی شرکت سازنده در ایران عرضه نشده و نصب آن مستلزم استفاده از وی پی.ان بر روی گوشی است.
برخلاف ادعای رسانه های غربی برخی از کشورهای دیگر جهان هم محدودیت ‌ها و ممنوعیت‌ هایی را برای اجرای بازی یاد شده در نظر گرفته ‌اند.

اجرای بازی پوکمون گو در شهر نیویورک برای افراد با سابقه تجاوز جنسی ممنوع است و در اندونزی هم افسران پلیس حق اجرای بازی یاد شده را ندارند.
این در حالی است که بی.بی.سی در خبر خود که بسیاری از سایت‌ های خبری دیگر هم به آن استناد کرده‌ اند گفته است که تعداد دیگری از کشورها هم در مورد بازی یاد شده نگرانی ‌های امنیتی دارند و ایران در این زمینه تنها نیست. بی بی سی هم در خبر خود بحث و اظهار نظر کاربران ایرانی در مورد این بازی در شبکه‌ های اجتماعی و تلاش مقامات کشورمان برای جلب همکاری سازندگان این بازی قبل از تصمیم ‌گیری نهایی در مورد فیلتر شدن آن را نیز در خبر خود عنوان کرده است.

سایت ونچربیت در خبری اعلام کرده است که کاربران بازی پوکمون ‌گو در آمریکا در اوایل ماه جولای شاهد دسترسی این بازی به کل حساب‌ های کاربری جیمیل خود بوده ‌اند. با وجود این خبر شرکت سازنده این بازی، نیانتیک، این اخبار را بی ‌اساس دانست. از سوی دیگر روابط طراحان اصلی این بازی با سازمان جاسوسی سیا باعث ایجاد نگرانی هایی در مورد این بازی است.

گیلمن لویی یکی از اعضای هیات مدیره نیانتیک در محافل امنیت سایبری فردی شناخته شده است. او اولین مدیرعامل شرکت In-Q-Tel بوده که بازوی سرمایه‌گذاری سازمان جاسوسی سیا در شرکت‌ های نخبه فناوری محسوب می ‌شود.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: سارا

بس کنید دیگه الکی به همه چی تهمت نزنید. جاسوسی و همکاری با سیا و …
اصلا همکاری با CIA هم بکنن چی گیرشون میاد غیر از اطلاعات شخصی کاربرا که نه سیاسی هست نه امنیتی. تازه واسه کاربرای ایران و کشورای دیگه هم مهم نیست اطلاعات دست CIA بیفته از اونجا به اینجا چیکار میخوان بکنن.
ممنوعیت تو ایران واسه چیز دیگه ایه که دختر پسرا تو خیابون دنبال هیولا نباشن همین و بس.

    توسط: فاطمه

    ببخشید امنیت یک کشور اصلا اگر هم سیاسی نباشه به خطر می افته ندیدید چه اتفاقاتی افتاده توی کشورهای دیگه یکی مرده یکی پاش قطع شده خوب مسخره نیست همه ی مردم کار و زندگیشون رو ول کنن بیفتن دنبال یه موجود خیالی خیلی هم مردم ما کار می کنن اونم میخوان بازی کنن دیگه همه جا تعطیل میشه

توسط: علی

اینقدر تو ایران حماقت دیدیم که این حرفا پیشش چیزی نیست. برادر من شما نرم افزار ساده ای مثل تست سرعت speedtest.net را اجرا گنی حتی میگه از کدام شرکت سرویس اینترنت گرفتی. خنده داره اگه قرار باشه کسی به اینترنت وصل باشه و شناسایی نشه. در ضمن یه ضرب المثل قدیمی میگه ما را از محاسبه چه باک. بنا براین اونهایی که در ایران ریگی به کفش دارن باید از شناسایی شدن بترسن.نه امثال ما که مردمانیم. نه اختلاص ۳۰۰۰ میلیاردی در کارنامه داریم و نه باتون زدن در سر آدمهای بی گناه.

توسط: محمد جواد

اونوقت ممنوعیت بازی در اسرائیل و بعضی از مناطق امریکا چرا مورد توجه رسانه ها قرار نمی گیره؟

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.