چگونه محدودیت سرعت اینترنت در ویندوز ۱۰ را از بین ببریم؟

|
۰ دیدگاه

اگر دوست دارید با غیر فعال کردن یکی از قابلیت های سیستم عامل ویندوز، سرعت اینترنت خود را افزایش دهید، این آموزش را دنبال کنید.

کلیک – اخیرا مایکروسافت قابلیت جدیدی را در سیستم عامل خود به کار برده است که باعث بهبود عملکرد برنامه هایی که از طریق شبکه، داده TCP ارسال می کنند، می شود. این قابلیت برای اولین بار در ویندوز ویستا عرضه شد و از آن زمان تاکنون در نسخه های مختلف ویندوز وجود داشته و اکنون به ویندوز ۱۰ رسیده است. برای بعضی از کاربران این قابلیت باعث بهینه سازی شبکه و اینترنت می شود، ولی این قابلیت برای همه سودمند نیست و بعضی دیگر از کاربران غیر فعال کردن آن را ترجیح می دهند که در نهایت باعث افزایش سرعت اتصال اینترنت می شود.

نام این قابلیت Window Auto-Tuning است. به صورت پیش فرض این قابلیت در حالت normal (معمولی) تنظیم شده است که به معنی فعال بودن آن است. برای غیر فعال کردن این ویژگی باید از خط فرمان (Command Prompt) استفاده کنید. افراد خبره کامپیوتر روشی را برای غیر فعال کردن این قابلیت یافته و آن را با دیگران به اشتراک گذاشته اند. ما نیز در ادامه روش انجام این کار را به شما آموزش می دهیم.

منو استارت را باز کنید و عبارت cmd.exe را تایپ نمایید. با گرفتن کلید های Shift و Ctrl از روی صفحه کلید به صورت همزمان گزینه به نمایش در آمده را باز کنید.

پیغام به نمایش در آمده را تایید نمایید.

در خط فرمان عبارت netsh interface tcp show global را وارد کرده و کلید اینتر را بفشارید.

با انجام این کار گزینه های پیکربندی تنظیم شده فعلی به نمایش در می آید. اگر گزینه Receive Window Auto-Tuning Level در حالت normal تنظیم شده است، با وارد کردن عبارت زیر در خط فرمان آن را غیر فعال کنید:

    netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

پیغامی تاییدی با کلمه OK به نمایش در می آید. اکنون تنظیمات جدید اعمال شده است. حال سرعت اینترنت خود را امتحان کنید و ببینید آیا سرعت آن  افزایش پیدا کرده است یا خیر.

اگر این ترفند برای شما نتیجه بخش بود، ما را در بخش نظرات از آن آگاه کنید.

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.