واگذاری امور اجرایی به شرکت زیرساخت

مسئولیت طراحی شبکه ملی اطلاعات برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار گرفته بود و اجرای این پروژه با شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها است و هماهنگی از سوی سازمان فناوری اطلاعات اعمال می شود.

به گزارش کلیک، نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: طراحی شبکه ملی اطلاعات به عنوان وظیفه سازمان فناوری اطلاعات ایران کامل شده است.
جهانگرد افزود: پیاده سازی بخش اعظمی از این طرح ملی، محقق شده است. براین اساس موضوع اجرای این شبکه به شرکت ارتباطات زیرساخت سپرده شده است که گزارش این شرکت نیز نشان می دهد که پیکربندی این شبکه، آماده شده و با همکاری اپراتورهای ارتباطی از جمله اپراتورهای ثابت (FCP ) و اپراتورهای موبایل امیدواریم در هفته دولت این شبکه راه اندازی رسمی شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: مسئولیت طراحی شبکه ملی اطلاعات برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار گرفته بود و اجرای این پروژه با شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها است و هماهنگی از سوی سازمان فناوری اطلاعات اعمال می شود.
وی عنوان کرد: موفقیت های حاصل از این کار ملی را وزیر ارتباطات در هفته دولت اعلام خواهد کرد. سازمان فناوری اطلاعات در راستای گسترش کیفی و کمی خدمات تولید شده در حوزه محتوا وارد شده است تا پایه گذاری صحیح صنعت فناوری اطلاعات در کشور شکل گیرد.
معاون وزیر ارتباطات به ماموریت های این سازمان در راستای طراحی شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: پرتال دولت الکترونیک برای ارائه سرویس های الکترونیکی دستگاه های دولتی، شکل گرفته است و افق پیش رو نیز مدیریت دولت الکترونیک است که مراکز داده می توانند بازوی اجرایی این طرح باشند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *