تماشا کنید؛ بالاترین سرعت اینترنت در ایران به ثبت رسید

ایرانسل LTE-TDD خود را برای مصارف خانگی و تجاری در ایران راه اندازی کرد.این اولین باری است که این تکنولوژی در ایران معرفی می شود.

 

به گزارش کلیک، در چند روز گذشته ایرانسل یک کنفرانس مطبوعاتی برای معرفی سرویس جدید خود که برای اولین بار در کشور رونمایی می شد، برگزار کرد. این اپراتور و ارائه دهنده سرویس های اینترنتی، این سرویس جدید را به طور هم زمان در ۲۵ استان دیگر نیز راه اندازی کرد. تمام شهرهای مهم ایران از جمله مشهد، ارومیه،قززوین،قم،زاهدان، کرمان،اراک،اردبیل و بسیاری دیگر در این طرح بزرگ حضور دارند.برخلاف دیگر ارتباطات اینترنتی مثل ADSL،Dialup،WiMax کاربران در این طرح جدید ارتباطات اینترنت پرسرعت تر و بدون محدودیت های ارتباطی مثل مکان، حرکت کردن در حین ارتباط و نیاز به یک خط ارتباطی را تجربه خواهند کرد. با این سرویس جدید، شرکت هایی که در مناطق شلوغ واقع شده اند نیز می توانند از اینترنت پر سرعت استفاده کنند.

بسال گذشته بود که ایرانسل توانست مجوز LTE-TDD را اخذ نماید و یک روز پس از آن، این سرویس را در حالت آزمایشی به حالت اجرا در آورد. لازم به ذکر است که ایرانسل تا قبل از این از طریق وایمکس، اینترنت را به مشترکان خود ارائه می کرد؛ ولی اکنون با اجرایی شدن LTE ، شرکت قصد دارد به استفاده از وایمکس پایان دهد. باندهای مورد استفاده در LTE-TDD با برخی باندهای وایمکس هم پوشانی دارند که ارتقا از وایمکس به LTE-TDD را بسیار آسان می کند. با این رویکرد، پایان دادن به دوران وایمکس ایرانسل منطقی به نظر می رسد.

 

در قسمت زیر می توانید تست باورنکردنی بیشترین سرعت ثبت شده در ایران با استفاده از تکنولوژی بی سیم که در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ در مشهد توسط ایرانسل انجام شده است را مشاهده کنید.
این تست از تجمیع سه باند فرکانسی (career aggregation) و بر بستر اینترنت نسل ۴ ثابت ایرانسل یا همان TDLTE انجام شده است. البته ایرانسل برای پرهیز از هرگونه شائبه، تست سرعت را با استفاده از سرعتسنج اوکلا و از سرورهای اپراتور دیگری انجام داده است.

 ۲ دیدگاه

سشیسشی

سرعت آپلودش خییییلی پایینه!!!

هادی

سلام. خبر خوبی بود. موفق باشین.

دیدگاه ها:

  1. سشیسشی گفت:

    سرعت آپلودش خییییلی پایینه!!!

  2. هادی گفت:

    سلام. خبر خوبی بود. موفق باشین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *