ایران دیگر با TurkTrust کار نمی کند

|
۰ دیدگاه

در دوران تحریم، کمپانی ترکیه ای «ترک تراست» نسبت به صدور گواهینامه‌ های امنیتی دیجیتال رسمی برای دامنه‌ های ایران (ir.) اقدام می کرد؛ که بسیاری از درگاه ‌های اینترنتی زیرساختی و مهم کشور از این گواهینامه استفاده می ‌کردند.

به گزارش کلیک، مشکل اینجا بود که برخی از گوشی ‌ها و تبلت‌ های قدیمی به دلیل عدم امکان بروز رسانی مرورگرهای آنها، با گواهینامه ‌های صادرشده از این کمپانی سازگار نبودند و به اشتباه خطایی امنیتی نمایش می‌ دادند.

شاپرک با مشاهده این مشکل، پس از بررسی تامین کنندگان مختلف گواهینامه ‌های دیجیتال، توانسته گواهینامه امنیت دیجیتال درگاه‌ های پرداخت اینترنتی کشور را از تامین کننده دیگری دریافت کند که از ابتدای مردادماه سال جاری این گواهینامه‌ ها در اختیار همه شرکت ‌های خدمات پرداخت قرار گرفته است.

گفته شده شاپرک در آینده نیز برای درگاه ‌های پرداخت اینترنتی جدید از این گواهینامه امنیتی استفاده خواهد کرد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.