جایزه سه میلیون دلاری IBM برای حل بزرگترین معمای جهان

آیا به هوش مصنوعی علاقه دارید؟ آیا بدست آوردن چند میلیون دلار برای شما لذت‌بخش است؟ اگر جواب هر دو سوال مثبت است، احتمالا جزو کسانی هستید که بخواهند در مسابقه IBM Watson AL Xprize شرکت کنند.

به گزارش کلیک، رقابت هوش مصنوعی و محاسبات شناختی، تیم‌های مختلفی را از سراسر دنیا دور هم گرد آورده است تا راهی برای معماهای بزرگ دنیا به کمک انسان و هوش مصنوعی پیدا کنند.

امیر بنی فاطمی که جایزه IBM Watson AI Xprize را از آن خود کرده است به دیحیتال ترندز گفت که اکنون فرصت خوبی در نسل نوظهور هوش مصنوعی است که با استفاده از آن بتوانیم بر بزرگترین چالش‌های بشریت فایق آییم.

ماهیت باز رقابت این امکان را فراهم می‌کند که تیم‌ها چالش‌های خود را تعریف کنند و راه‌حل‌های خود به کمک هوش مصنوعی را تعیین نمایند و روش‌های حل مساله بیشماری ارایه دهند.

سه تیم فاینالیست در نهایت به مرحله TED 2020 می‌روند، برندگان یک جایزه بزرگ سه میلیون دلاری به خانه خواهند برد و مقام دوم یک میلیون دلار و ۵۰۰هزار دلار نیز به مقاوم سوم خواهد رسید.

امیر بنی فاطمی همچنین به دیجیتال ترندز گفت که پروپزال‌های حل مساله بنا بر هدف و روش‌های بکار گرفته شده ارزیابی خواهد شد. داوران پروپزالی را انتخاب می‌کنند که شامل سازگاری و مقیاس‌پذیری هوش مصنوعی باشد و ابزارهایی ارایه دهد که برای کل جامعه مفید باشد و در کل بتواند بی پروا مسایل خاص و چالش‌های بزرگ را حل بنماید.

اگر قصد شرکت در جایزه واتسون را دارید باید از الان خوب و عمیق به معماهای جهان فکر کنید. موفق باشید!۲ دیدگاه

mahdi yousefi

من تونستم ببرم

mahdi yousefi

من برنامه نویس هستم

دیدگاه ها:

  1. mahdi yousefi گفت:

    من تونستم ببرم

  2. mahdi yousefi گفت:

    من برنامه نویس هستم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *