برنامه های بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای برای حضور در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ آلمان

|
۰ دیدگاه

نمایشگاه گیمزکام شش سال است که در شهر کلن آلمان برگزار می ‌شود و سال گذشته ۳۴۵ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. از نظر وسعت و تعداد بازدیدکنندگان، گیمزکام مهم‌ ترین نمایشگاه صنعت بازی‌ های رایانه ‌ای در دنیا است و نمایشگاه امسال از تاریخ ۲۷ تا ۳۱ مرداد برگزار می ‌شود.

به گزارش کلیک، بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای امسال حضور قدرتمندی در بزرگ‌ ترین و جدی ‌ترین نمایشگاه بازی‌ های رایانه ‌ای یعنی گیمزکام ۲۰۱۶ خواهد داشت و پاویون ایران در گیمزکام میزبان فعالان صنعت بازی ‌سازی کشورمان خواهد بود.

بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای نیز اعلام کرده است برنامه ‌های متنوعی را برای گیمزکام امسال در نظر گرفته است و به نوعی می ‌توان گفت بخش ‌های مختلف صنعت را تفکیک کرده است. بنیاد ملی امسال تنها در نقش سیاست‌ گذار و از نگاه کلان با موسسات مرتبط، آکادمی ‌ها و بنیادهای مشابه در کشورهایی همچون اسپانیا، کره، ترکیه و بریتانیا مذاکره خواهد کرد.

در این نمایشگاه مجموعه «دایرک» به عنوان تنها مجموعه پژوهشی و آماری صنعت بازی در کشور، به ارایه آمار و ارقام دقیقی از صنعت بازی خواهد پرداخت و دید و نگاه سرمایه‌ گذاران خارجی را نسبت به بازار ایران باز خواهد کرد.

برای این منظور کتابی با عنوان Essential Facts & Key Players درباره صنعت بازی ایران تهیه شده است که تمام توضیحات مورد نیاز فعالان بین ‌المللی از جمله آمار و ارقام و همچنین برترین شرکت‌ های فعال در حوزه ‌های مختلف را ارایه می‌ کند. این کتاب در ۲۰۷ صفحه و تماما به زبان انگلیسی تهیه و چاپ شده است.

شرکت فن‌ افزار در نقش ناشر در این نمایشگاه حضور دارد و با ارایه بازی‌ های ایرانی به ناشران خارجی، تلاش خواهد کرد تا بازی ‌های ایرانی را بیش از پیش جهانی کند. همچنین بازی ‌های برتر رویداد بازی‌ سازی Level Up نیز که چند روز پیش مشخص شدند نیز توسط فن‌ افزار در گیمزکام به نمایش گذاشته می ‌شود.

شرکت آنو به عنوان یکی از شرکت‌ های بزرگ بازی ‌سازی کشور که در بخش هنری (Art) توانایی ‌های بسیاری دارد، در نمایشگاه حضور دارد تا توانمندی ‌های ایران را در حوزه هنر دیجیتال به نمایش بگذارد. هدف این شرکت عقد قرارداد برای پروژه ‌های برون ‌سپاری در حوزه هنر دیجیتال است.

بخش دیگری از غرفه ایران به جلسات اختصاص داده شده است که تمام ایرانیانی که به صورت مستقل در نمایشگاه حضور دارند می ‌توانند از این فضا جهت برگزاری جلسات خود استفاده کنند.

بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای در این نمایشگاه برنامه های مهمی دارد که یکی از آن ها، معرفی رویداد Tehran Game Convention (TGC) در گیمزکام است که قرار است نخستین رویداد بین ‌المللی تجاری صنعت بازی در کشورمان باشد و حضور شرکت ‌های بین ‌المللی و تاثیرگذار در این رویداد اهمیت ویژه‌ ای دارد.

رویداد TGC به مدت دو روز در تاریخ ۹ و ۱۰ اردیبهشت ۹۶ در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد و هدف اصلی آن اتصال بازی ‌سازان ایران به فعالان بین‌ المللی این حوزه است.

از نکات بسیار مهمی که در رابطه با این رویداد وجود دارد، تفاهم‌ نامه‌ای است که با مجموعه گیم‌ کانکشن (Game Connection) در نمایشگاه گیمزکام به امضا خواهد رسید و در واقع TGC به عنوان فصلی از رویدادهای گیم‌ کانکشن برگزار می ‌شود.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.