گوشی جدیدی با رم ۸ گیگابایتی در راه است!

به تازگی شایعاتی در فضای مجازی پیچیده است مبنی بر اینکه یکی از گوشی‌سازهای چینی به زودی از یک گوشی هوشمند مجهز به یک رم ۸ گیگابایتی رونمایی خواهد کرد.

عده‌ای ممکن است به دلیل عرضه انحصاری نسخه مجهز به رم ۶ گیگابایتی گلکسی نوت ۷ در چین، از دست سامسونگ، غول الکترونیک کره‌ای سازنده این فبلت پرچم‌دار، کمی دلخور شده باشند. همان‌طور که احتمالا خبرش به گوش شما نیز رسیده است، سامسونگ برای جا نماندن از قافله گوشی‌سازهای چینی، فبلت تازه از راه رسیده خود را در کشور اژدهای سرخ با رم ۶ گیگابایتی روانه ویترین فروشگاه‌ها کرده است. از دست ندادن گوی و میدان در بازی رقابت با برندهای محلی، از جمله دلایل عمده‌ای است که سامسونگ برای این اقدام خود برشمرده است.

اما گویا هنوز جذابیت حضور در میدان رقابت برای عرضه گوشی‌های هوشمند با رم بیشتر، برای گوشی‌سازان وسوسه‌انگیز است. اگر از شنیدن خبر عرضه گلکسی نوت ۷ با رم ۶ گیگابایتی چشم‌هایتان گرد شده است، آماده باشید، چرا که ممکن است با شنیدن خبر دیگری در همین زمینه، دود از سرتان بلند شود. مطابق خبرهایی که از گوشه و کنار فضای مجازی به گوش می‌رسند، LeEco کمپانی نام‌آشنای چینی، ماه آینده از یک گوشی با رم ۸ گیگابایتی رونمایی خواهد کرد. شاید درست همان روزی که اپل در حال برگزاری مراسم رونمایی از پرچم‌دار جدید خود یعنی آیفون ۷ باشد.

مطابق آنچه در سایت گیزچاینا منتشر شده، LeEco برای گوشی جدید خود نام مخوف Le 2s را برگزیده است. این گوشی به پردازنده تازه از تنور درآمده اسنپ‌دراگون ۸۲۱ کوالکام و یک رم ۸ گیگابایتی مجهز خواهد شد. از نظر فضای ذخیره‌سازی نیز، می‌توانید منتظر ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی باشید. این گوشی احتمالا دارای یک نمایشگر ۵٫۵ اینچی با شیشه خمیده ۲٫۵D و با وضوح ۲K خواهد بود.

اما آیا ما واقعا به این میزان رم نیاز داریم و دردی را از ما دوا می‌کند؟ وان‌پلاس، پیش از این با گنجاندن یک رم ۶ گیگابایتی در پرچم‌دار جدیدش، بخت‌ خود را در این زمینه آزموده بود. وان‌پلاس ۳، علیرغم برخورداری از یک رم ۶ گیگابایتی در رقابت با گلکسی نوت ۷ سامسونگ و آیفون ۶s اپل متحمل شکست سختی شد، چرا که این گوشی‌ساز چینی، عملکرد رم را قربانی بهبود عمر باتری کرده بود. هرچند وان‌پلاس در نهایت، این مشکل را برطرف کرد اما مجبور شد که از عمر باتری برای افزایش کارایی رم مایه بگذارد.

از طرف دیگر، اگر کمپانی‌های چینی کماکان بر طبل افزایش مقدار رم گوشی‌های خود بکوبند، این احتمال وجود دارد که سامسونگ نیز برای جا نماندن از قافله، وارد میدان شده و گوشی‌های جدید خود را حداقل در چین با رم ارتقا یافته عرضه کند. هرچند سامسونگ با وجود تلاشی چندین ساله برای ارتقای حافظه رم گوشی‌های خود، نتوانسته است در تست‌های عملکردی، گوشی‌های آیفون را شکست بدهد. به نظر می‌رسد عرضه گلکسی نوت ۷ با رم ۶ گیگابایتی، یک ترفند بازاریابی است که سامسونگ برای از دست ندادن جایگاه خود در بزرگ‌ترین بازار تلفن همراه جهان یعنی چین از آستین خود بیرون آورده است.

در ادامه می‌توانید تصاویر منتسب به گوشی LeEco Le 2s را مشاهده کنید.

۱

۲بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *