دیگر نگران دکمه Backspace نباشید

|
۱ دیدگاه

گوگل در برنامه‌ریزی خود برای کروم، امکان برگشت به صفحه قبل با زدن دکمه Backspace را برداشته‌ است. بیش‌تر کاربران کروم با این امکان کروم مشکل داشته‌اند و حالا گوگل در صدد است تا در کروم جدید این مشکل را حل کند. قبل از بررسی این نسخه کروم، بخشی از داستان این ماجرا را دوره می کنیم:

به گزارش کلیک،  در آخرین به‌روزرسانی کروم، فشار دادن دکمه Backspace باعث می‌شد تا در مرورگر خود یک صفحه به عقب برگردید. این امکان می‌توانست بنا به نیاز کاربر یک میانبر اعصاب خردکن یا یک میانبر فوق‌العاده دوست داشتنی تلقی شود.

به هرحال، گوگل ترجیح داد تا این ویژگی را از کروم حذف کند و اعلام کرد که: بسیاری از کاربران موقع انجام کارهای خود به صورت آنلاین، اطلاعات خود را به همین دلیل از دست می‌دادند چرا که به طور اتفاقی دکمه backspace را فشار می‌دادند و از صفحه مورد استفاده خود خارج می‌شدند.

انتشار این خبر، تعداد بسیار زیادی از نظرات مثبت کاربران را در پی داشت. با این حال، هنوز کسانی هستند که مانند سابق طرفدار این امکان باشند و از این که این ویژگی حذف شده است اظهار ناراحتی کرده اند.

خوشبختانه، گوگل مانند همیشه قادر است خود را با شرایط تطبیق دهد و اکنون به نوعی مصالحه رسیده و راهی برای حل این مشکل نیز پیدا کرده است. گوگل اعلام کرده است که بدون شک می توانید با فشار دادن دکمه backspace به صفحه قبلی برگردید! فقط کافی است تا این امکان را دوباره به کروم خود اضافه کنید. این راه حل که chrome extension نام دارد، باعث می‌شود که همان‌طور که از نام آن (تمدید) پیدا است، قابلیت برگشت به صفحه قبل تنها با فشار دادن backspace را به مرورگر شما برگرداند. ولی اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران هستید که اطلاعات خود را با فشار دادن اشتباهی این کلید، از دست داده‌اید، می‌توانید به راحتی قید اضافه کردن دوباره این امکان را بزنید!

0 پسندیده شده
فروزان طاهری
اگر بخوام یه نامه از زندگیم بنویسم، خیلی کوتاهش میشه پر ماجرا و عالی و به سرعت رو به بالا، اونقدر که یه وقتا ترس برم میداره! شانس اینو داشتم که از دانشگاه تهران مهندسیم رو بگیرم ولی اگه شما این شانس رو نداشتین بهتون میگم چیز چندانی رو از دست ندادین! می نویسم، تدریس می کنم، برای چندتا وبسایت داخلی و بین المللی تولید محتوا می کنم، ترجمه می کنم و یادم می مونه لبخند بزنم!
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: علیرضا

من هم عادت به حذفش ندارم ولی جایگزینش alt+arrow keys شده، اما سخته و اگه بشه backspace را فعال کرد راحت تره واسه من

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.