جنگل‌های بارانی در هتلی در دوبی به لطف فناوری جدید

به زودی قرار است یک جنگل بارانی مصنوعی ۷۵۰۰۰ متری در یکی از هتل‌های دوبی ایجاد شود که علاوه بر گیاهان و درختان متنوع از امکاناتی همچون ساحل، استخر و مسیرهای پیاده روی نیز برخوردار است.

دوبی جایی است که صبح‌ها می‌توانید از اسکی لذت ببرید، عصرها در بزرگ‌ترین مراکز خرید سرگرم باشید و غروب در جنگل‌های گرمسیری غرق در آرامش شوید.

به گزارش کلیک، به زودی هتلی در دوبی جنگل‌ بارانی اختصاصی خود را ایجاد می‌کند. این پروژه به زودی برای نخستین بار در جهان در دوبی اجرا می‌شود. آب و هوای خشک و سوزان این منطقه باعث نشده است معماری که قرار است این طرح را اجرا کند، ناامید شود. پروژه جنگل بارانی که قرار است در هتلی به نام Rosemont & Residences اجرا شود، تقریبا ۲۳۰۰۰ متر مساحت دارد و علاوه بر برخورداری از درختان و گیاهان مختلف، دربردارنده ساحل، استخر کودکان، رودخانه و مسیرهای پیاده روی برای ماجراجویی نیز خواهد بود.

هنوز معلوم نیست که آیا حیوانات شگفت انگیز و ترسناکی هم برای ترساندن بازدید کنندگان از همه جا بی خبر در این جنگل وجود دارند یا نه.

علاوه بر تمام این موارد قرار است یک هتل کاملا لوکس ۲۵ طبقه‌ای با ۴۴۸ اتاق در کنار این جنگل بارانی احداث شود و استخری در بالای آن ساخته خواهد شد که کف شیشه‌ای آن باعث می‌شود نمایی از تمام طبقات هتل مشاهده کنید.

rosemont-hotel-dubai-640x427-c

rainforest-3-640x427-c

به گفته معمار این پروژه، این جنگل بارانی تجربه‌ای ۳۶۰ درجه را برای بازدید کنندگان ایجاد می‌کند و فرد بازدید کتنده در ابتدای این جنگل در فضایی به نام اتاق باران قرار می‌گیرد و حس می‌کند که واقعا در دل یک جنگل بارانی قرار دارد.

معمار این جنگل بارانی به بیان این مطلب پرداخت که هنگامی که بازدید کننده در این جنگل قدم می‌زند، باران را مشاهده می‌کند، اما قطرات باران روی فرد نمی‌بارد. زیرا حسگرهایی در بالای سر فرد تعبیه شده است که مانع بارش باران تا شعاع دو متری او می‌شود. فناوری جذابی به نظر می‌رسد، اما بهتر است یک چتر نیز همراه خود داشته باشید!

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *