شبکه های اجتماعی خارجی در ایران هرگز فیلتر نمی شوند

|
۱ دیدگاه

چندی پیش مقرر شد تا همه شبکه ‌های پیام ‌رسان برخط فعال در کشور ظرف یک سال آینده ذخیره ‌سازی داده ‌های خود را در داخل کشور انجام دهند. بنابراین شرکت‌ های خارجی پیام‌ رسان فعال در داخل کشور برای ادامه فعالیت خود ملزم شدند تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

به گزارش کلیک، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: شرکت ‌هایی که تمایل دارند سرورشان را به داخل کشور انتقال دهند، قاعدتا باید با بخش خصوصی وارد مذاکره شوند. اما تصمیم کلی بر فعالیت این شرکت هاست و بحث فیلترینگ در دستور کار نیست.

سید ابوالحسن فیروزآبادی درباره صحت اظهارات یک دیتاسنتردار بخش خصوصی که مسئولان اجرایی کشور از هفت شرکت طبق درخواست تلگرام، استعلامی را مبنی بر ظرفیت ‌سنجی جهت انتقال سرورهای این پیام‌ رسان به کشور داشته ‌اند؛ توضیح داد: هنوز صحبتی در این زمینه از سمت ما صورت نگرفته است اما کسی که این حرف را زده باید در ارتباط با نحوه استعلام و مذاکراتی که انجام داده اظهارنظر کند.

وی افزود: بنده پیش از این هم گفته بودم که شرکت‌ های بزرگ فعال در کشور جهت انتقال سرورهایشان به کشور اعلام آمادگی کرده ‌اند. برای انجام این کار قاعدتا باید وارد مذاکره با شرکت‌ های بخش خصوصی جهت استفاده از ظرفیت‌ های آنها شوند.

فیروزآبادی در خصوص این که اگر انتقال سرورهای شرکت‌ های مذکور به کشور صورت نگیرد، احتمال فیلترینگ آنها بعد از زمان یک ساله در نظر گرفته شده وجود دارد، تصریح کرد: تصمیمی در این باره هنوز اتخاذ و زمانی هم به شکل دقیق در نظر گرفته نشده است.

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: afafaf

با سلام و خسته نباشید: خیلی جالب و خواندنی و دیدنی و مورد استفاده قرار گرفت . با تشکر فراوان

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.