۲۸ پله صعود ایران در نوآوری جهانی

|
۰ دیدگاه

پژوهش Global Innovation Index از ۹ سال پیش، به طور سالانه با همکاری دانشگاه کورنل، مدرسه اقتصادی INSEAD و سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) که یکی از ۱۶ آژانس تخصصی سازمان ملل است، تهیه می‌شود.

به گزارش کلیک، در این پژوهش ۱۲۸ کشور جهان بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی و نتایج نوآوری‌های خود سنجیده می‌شوند.
در تازه ‌ترین رتبه ‌بندی جهانی نوآوری، جمهوری اسلامی ایران با ۲۸ پله صعود از رتبه ۱۰۶ در سال ۲۰۱۵ به رتبه ۷۸ صعود کرد.
رتبه منطقه ای ایران در آسیای شرقی و مرکزی هم که در رتبه بندی ۲۰۱۵، چهارم بود به سوم افزایش یافته است. ایران در بین کشورهای آسیای شرقی و مرکزی پس از هند و قزاقستان با رتبه های جهانی ۶۶ و ۷۵ در جایگاه سوم است. در ارزیابی Global Innovation Index کشورهایی از جمله امارات و عمان در گروه کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا قرار گرفته اند که در ان منطقه پس از رژیم اشغالگر قدس با رتبه جهانی ۲۱، قبرس با رتبه جهانی ۳۱ و امارات متحده با رتبه جهانی ۴۱ حائز رتبه های برتر شده اند.
در این ارزیابی بین‌المللی کشور سوئیس به عنوان نوآورترین کشور جهان شناخته شده و سوئد، بریتانیا، آمریکا، فنلاند، سنگاپور، ایرلند، دانمارک و هلند به ترتیب رده‌های دوم تا نهم را به خود اختصاص داده‌اند.
در رده دهم کشور آلمان قرار دارد که رتبه خود را به نسبت سال گذشته دو پله بهبود داده و برای نخستین بار جزو ده کشور نخست قرار گرفته است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.