مایکروسافت راه نفوذ به گوشی های اندروید را پیدا کرد

|
۲ دیدگاه

مایکروسافت در تلاش است تا راهی به تلفن‌های هوشمند اندروید باز کند. این شرکت یک قرارداد با شرکت لنوو امضا کرده است تا اپلیکیشن‌های آفیس را به همراه اسکایپ و وان درایو از پیش نصب‌شده روی تلفن‌های لنوو داشته باشد.

به گزارش کلیک، جاه‌طلبی‌های مایکروسافت به‌عنوان یک نقش عمده در بازار تلفن هوشمند با شکست مواجه شده است و دستگاه‌های ویندوز فون این شرکت کمتر از یک درصد سهم بازار تلفن هوشمند را در برمی‌گیرد.

اما این شرکت دست از بازار تلفن هوشمند و  میلیون‌ها مشتری بالقوه مایکروسافت برنمی‌دارد. تنها رویه خود را تغییر داده  است. معامله با لنوو، طبق گزارش‌ها شبیه معاملات مایکروسافت با سامسونگ، ال‌جی، دل، ایسوس، شیائومی و سایرین است. اگر مشتریان به سراغ اپلیکیشن‌های مایکروسافت و محصولاتش نروند، پس مایکروسافت به سراغ آنا خواهد رفت.

هنوز مشخص نیست کدام دستگاه لنوو به همراه مایکروسافت آفیس و سایر اپلیکیشن‌های مایکروسافت روانه بازار خواهد شد، هرچند این شرکت گفته است که لنوو “در نظر دارد میلیون‌ها از این دستگاه اندروید محور را در سال‌های آینده به سراسر جهان عرضه کند.”

چنین توافقی می‌تواند به این معنی باشد که مایکروسافت حق امتیاز سنگینی به شرکت‌هایی می‌دهد که می‌خواهند محصولات وی را داشته باشند و در عوض افراد بسیاری به این نرم‌افزارها دسترسی خواهند داشت.

مهرنوش چمنی
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: آموزشگاه زبان

باسلام
ممنون از پست خوبتون.

توسط: زکریا رحمانی

لنوو گوشی محبوب منه اما این کار لنوو کاملا اشتباهه و طرفداراشو کم میکنه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.