تماشا کنید؛ تحولی شگرف در دنیای بازی توسط واقعیت افزوده

به تازگی محققان موفق به ایجاد فناوری جدیدی با نام Interactive Dynamic Video شده‌اند که فراتر از واقعیت افزوده است و می‌تواند دنیای بازی را متحول کند و با ایجاد خصوصیات مجازی در دنیای واقعی یک رابطه تعاملی برقرار کند.

به گزارش کلیک، محققان به دنبال فناوری جدیدی هستند که برتر از فناوری واقعیت افزوده باشد.

در حال حاضر در ویدیوهای فناوری واقعیت مجازی، افراد قادر به لمس اشیا نیستند؛ بنابراین محققان به تازگی فناوری جدیدی به نام ویدیوی پویای تعاملی یا Interactive Dynamic Video را ایجاد کرده‌اند. در این فناوری جدید تصاویر و فیلم‌های اشیا با استفاده از یک دوربین معمولی و یک الگوریتم کامپیوتری ثبت می‌شود.

در قدم بعدی دانشمندان با تحلیل حالت‌های مختلف لرزشی اشیا، ویدیوی پویای تعاملی را ایجاد می‌کنند که با استفاده از آن می‌توانند با اشیا تعامل برقرار کنند. محققان در این ویدیو حرکات اشیای موجود در ویدیو را با استفاده از موس کنترل می‌کنند و به این صورت انواع مختلفی از حرکات و فرکانس‌های حرکات، تعیین می‌شود و در نتیجه حرکت بعدی جسم نیز پیش‌بینی می‌شود.

مزایای این فناوری

طبق گفته اعضای تیم  تحقیقاتی هنوز عملکرد این فناوری در سطح عالی نیست و شبیه‌سازی در سطح بالایی قرار ندارد؛ اما در آینده می‌تواند کاربردهای زیادی در هنر و علوم مهندسی داشته باشد؛ برای مثال دانشمندان امیدوارند این فناوری بتواند برای بررسی شرایط اسکلت ساختمان‌ها به مهندسان عمران کمک کند. حتی ممکن است فیلم سازان نیز در آینده برای بصری سازی حملات هیولاهای وحشتناک به شهر، دیگر مجبور به استفاده از گرافیک‌های پیچیده کامپیوتری نباشند.

استفاده از واقعیت مجازی در بازی Pockemon Go

هیجان زیاد حاکم در این بازی، به دلیل استفاده از فناوری واقعیت افزوده در آن است. استفاده از فناوری Interactive Dynamic Video نیز می‌تواند لذت این بازی را دو چندان کند. سرپرست تیم تحقیقاتی می‌گوید: “تصور کنید Pikachu (یکی از موجودات بامزه بازی) که ناگهان از میان بوته‌ها ظاهر می‌شود، بتواند در محیط واقعی ظاهر شود و با آن تعامل برقرار کند”.

تصور کنید خصوصیات مجازی این بازی، در دنیای واقعی هم دیده شود و با محیط واقعی تعامل برقرار کند. با استفاده از این فناوری می‌توان این بازی را به گونه‌ای طراحی کرد که Pikachu در اطراف بوته‌ها، سرسره ها و تاب‌ها جست و خیز کند و تعامل محیط اطراف با این موجود دوست داشتنی نیز کاملا مشاهده شود.

یکی از مزایای بسیار خوب این فناوری این است که اجرای آن هزینه زیادی ندارد و با استفاده از این فناوری می‌توان با هزینه کم فناوری واقعیت مجازی را متحول کرد و آن را به یک فناوری تعاملی تبدیل کرد و بازیکنان نیز با کمک این فناوری می‌توانند لذت بیشتری را در هنگام بازی تجربه کنند و وارد یک رابطه تعاملی دو طرفه شوند.

برای درک بهتر خصوصیات بهتر فناوری Interactive Dynamic Video پیشنهاد می کنیم کلیپ زیر را تماشا کنید.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *