بهره برداری از شبکه تحویل محتوای شرکت مخابرات

|
۰ دیدگاه

شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN خوانده می‌شود، شبکه ‌ای از سرورهایی است که در نقاط مختلف جغرافیایی توزیع و مستقر شده ‌اند.

به گزارش کلیک، با استفاده از این شبکه کاربران می‌ توانند به فایل ‌ها و محتوای مورد نیاز از جمله کلیپ ‌‌های ویدئویی، بازی، فیلم، انواع فایل ‌های قابل دانلود شدن، Http، VOD، online APP، online Game،  APP Update از طریق نزدیک‌ ترین سرور فیزیکی دسترسی پیدا کنند.

این طرح سبب می شود کاربرانی که از سرویس اینترنتی شرکت مخابرات ایران استفاده می‌ کنند، ‌بتوانند محتوای بارگذاری شده را از داخل شبکه همان استان یا حتی همان مرکز مخابراتی دریافت نمایند. این سرویس می‌ تواند در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت ‌های با ترافیک بالا بسیار تأثیرگذار باشد.

در همین راستا شبکه تحویل محتوای شرکت مخابرات به منظور کاهش بار ترافیک شبکه ملی اطلاعات و بهبود کیفیت تحویل محتوا و خدمت به مشتریان همزمان با هفته دولت مورد بهره ‌برداری قرار می‌گیرد.

پروژه CDN می ‌تواند با ایجاد ارتباطی مطمئن و پایدار برای کاربر نهایی علاوه بر افزایش کیفیت سرویس و خدمات قابل ارائه به مشتری، موجب صرفه ‌جویی چشمگیری در استفاده از منابع ملی با بهینه ‌سازی و مدیریت پیشرفته ترافیک در شبکه انتقال کشور گردد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.