تزریق سرمایه جانی دوباره به بازی سازان بخشید

|
۰ دیدگاه
بازی های کامپیوتری

طرح صدور مجوز انحصاری بازی در ماه‌ های اخیر اجرایی شد که ماحصل آن تزریق بیش از بیست میلیارد ریال سرمایه به بازی‌ سازان ایرانی است.

به گزارش کلیک، به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای، معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد در این باره گفت: با توجه به مفاد شیوه ‌نامه تدوین شده که پس از تصویب، به موسسات و شرکت‌ ها ابلاغ شد، ناشرین در ازای حمایت و سرمایه‌ گذاری مستقیم در تولید بازی‌ های ایرانی، کوپن و یا بیجک مجازی دریافت و برای اخذ مجوز بازی ‌های خارجی از طریق برگزاری مزایده‌ های ماهانه بازی ‌ها، کوپن‌ های مربوطه را مصرف می‌ نمایند.

جواد امیری افزود: با اجرای این طرح، رقابت میان ناشران برای خرید امتیاز بازی‌ های رایانه ‌ای ایرانی شکل گرفته به نحوی که از ابتدای اجرای طرح بیش از ده عنوان بازی بزرگ که تا پیش از این رغبتی برای خرید آن‌ ها از سوی ناشرین وجود نداشت، به فروش رسیده و به تدریج این بازی‌ ها در بازار توزیع می‌ شوند.

امیری به سیاست ‌های گذشته در حوزه نشر بازی‌ ها اشاره کرد و ادامه داد: تا پیش از این با توجه به سیاست‌ های گذشته و وجود بودجه ‌های دولتی، تولید‌کنندگان بازی انتظار حمایت مستقیم بنیاد از بازی ‌های ساخته شده را داشتند. این امر مشکلات و معضلاتی از جمله توقع حمایت ‌های تولید‌کنندگان از بنیاد بابت بازی ‌های خود با هر کیفیت و قیمت و… را به‌وجود آورده بود که تولیدکنندگان بر اساس نیاز بازار و بازیکنان بازی تولید نکرده و صرفاً بر اساس ذوق و سلیقه و دریافت حمایت به سمت تولید بازی می ‌رفتند.

معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی ‌های رایانه ‌ای اجرای این طرح را پل ارتباطی بین ناشر و تولیدکننده دانست و تاکید کرد: با اجرای این طرح اولاً بازی ‌ها به سمت کیفی شدن پیش رفته و از طرفی بازی‌ ها بر اساس نظر و سلیقه ناشر و نیاز مخاطب ساخته شده و منتشر می‌ شوند.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.