شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

|
۰ دیدگاه
شبکه ملی اطلاعات

همان طور که در روز گذشته نیز اعلام شده بود فاز نخست شبکه ملی اطلاعات صبح امروز رونمایی شد.

به گزارش کلیک، مراسم رونمایی و افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات صبح امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در ابتدای این مراسم نصرالله جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات، ضمن گرامیداشت هفته دولت و مقام شهیدان رجایی و باهنر گزارشی از فعالیت‌های وزارت ارتباطات و شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه این وزارت‌خانه برای راه‌اندازی پروژه شبکه ملی اطلاعات ارائه و اظهار کرد: مجموعه مراحل طی شده در شروع برنامه شبکه ملی در قانون پنجم توسعه تعریف شد و اواخر سال ۱۳۹۲ مصوبه به طور موجز مورد تصویب قرار گرفت تا یک شبکه توانمند، کوشا، امن با قابلیت تغییر در سراسر کشور داشته باشیم.

جهانگرد ادامه داد: برنامه تدوین شده در اواخر سال ۱۳۹۴ به سمع و نظر نخبگان رسید و از آن زمان تاکنون یک ستاد هفتگی کار مربوط به اجرای این شبکه را دنبال می‌کند.

یکی از اهداف راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات این است که کاربران ایرانی در سطح کشور بتوانند هر زمانی و هر مکانی و با هر نیازی به این شبکه دسترسی و از ظرفیت‌های آن برای انجام خواست ارتباطی خود استفاده کنند.

2 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.