رجیستری با اطمینان اجرا خواهد شد

|
۰ دیدگاه
وزیر ارتباطات محمود واعظی

باید مطمئن باشیم که طرح رجیستری مشکلی را برای مردم ایجاد نکند و به محض این که شرایط مهیا شود آن‌ را اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش کلیک، وزیر ارتباطات، محمود واعظی در خصوص موضوع رجیستری گفت: طرح رجیستری دو بار در دولت‌های قبلی مطرح شد و شکست خورد و هم اکنون نیز هیچ کس در دولت و یا بیرون از دولت موافق قاچاق گوشی نیست و دولت عزم خود را جزم کرده‌ است تا این طرح را با رعایت شرایط به سر انجام برساند.
واعظی افزود: موضوعات فنی طرح رجیستری در وزارت صنعت، معدن و تجارت به انجام رسیده‌ است که پایلوت طرح رجیستری دو، سه هفته قبل به ما داده‌ شد که آن را به اپراتورهای تلفن همراه تحویل دادیم و آن ها نیز  کار خود را شروع کردند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: نباید نقصی در طرح نهایی موجود باشد. ما باید طوری طرح رجیستری را پی‌گیری کنیم که افرادی که قبلا گوشی‌های خود را خریداری کرده‌اند متضرر نشوند و یا باید مطمئن شویم که طرح رجیستری ارائه شده به گونه‌ای است که یک وارد کننده با واردات قانونی یک محموله و ثبت آن ها، ۱۰ محموله قاچاق را به نام همان محموله اول وارد سیستم نکند چرا که این قبیل کارها قبلا انجام شده‌ است. باید مطمئن باشیم که این طرح مشکلی را برای مردم ایجاد نکند و به محض این که شرایط مهیا شود آن‌ را اجرایی خواهیم کرد.
وی بیان کرد: شبکه ملی اطلاعات از مهمترین پروژه‌های  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم بوده‌ است. شبکه ملی اطلاعات موضوعی بود که مجلس در برنامه چهارم و پنجم از وزارت خواسته بود و همچنین در حکم اول و دوم تاسیس و ادامه کار شورای عالی فضای مجازی نیز به آن اشاره شده بود.
واعظی با اشاره به این که طرح شبکه ملی اطلاعات یک خواست عمومی است عنوان کرد: بر اساس برنامه دسترسی‌ها را شروع کردیم و یکشنبه فاز اول شبکه ملی افتتاح می‌شود و پیکر فضای شبکه ملی اطلاعات متولد  خواهد شد.
وزیر ارتباطات با اشاره به سهم استفاده مردم از اینترنت داخلی و خارجی در سال‌های اخیر اظهار کرد: ابتدای دولت یازدهم، مردم ما ۱۰ درصد از محتوای داخلی و ۹۰ درصد از محتوای خارجی استفاده می‌کردند و این در حالی است که بر اساس آمار این نسبت به ۴۰ درصد مصرف داخلی و ۶۰ درصد مصرف خارجی رسیده که البته هدف این است که تا پایان برنامه ششم مصرف ۵۰ -۵۰ شود و در تلاش هستیم تا پایان دولت یازدهم این هدف محقق شود.
این عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه افزود: به دلیل رویکرد مثبت دولت است که فعالیت‌های مختلف شروع شده و در حال حاضر پهنای باند کشور ۷ برابر افزایش داشته، شبکه انتقال کشور هر آن چه از قبل تا ابتدای دولت وجود داشت در این ۳ سال ۲٫۹ برابر شد، تعداد مشترکین اینترنت ثابت از ۴ به ۱۱ میلیون نفر رسیده و کاربران اینترنت همراه از ۲۰۰ هزار نفر به ۲۹ میلیون نفر افزایش یافته است.
محمود واعظی به وضعیت امنیت در شبکه ملی اطلاعات و محیط فضای مجازی کشور نیز اشاره کرد و گفت: حفظ اطلاعت مردم، کمتر شدن اختلالات، محدودسازی دسترسی به داخل از خارج و … از جمله مصادیق در زمینه امنیت است که به آن ها توجه می‌شود و گرچه از ابتدا که این شبکه ایجاد شد، ما وارث یک شبکه وصله پینه‌ای بودیم اما امروز آن را باز تعریف و دوباره طراحی کردیم به طوری که در دنیا قابل قبول است و چون در شبکه جدید همه چیز با هم دیده شده، امنیت شبکه نیز بالا رفته است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.