قطاری فوق سریع که همه را شگفت‌زده کرده است!

سرویس فوق‌ سریع هایپرلوپ از زمان اولین طرح تاکنون پیشرفت زیادی داشته است اما تجهیزات موجود مانند آمتراک تصمیم ندارند به این زودی‌ها تسلیم شوند.

به گزارش کلیک، این شرکت خدمات راه‌آهن بین‌شهری به‌ تازگی برنامه‌هایی را رونمایی کرده است که ۲٫۴۵ میلیارد دلار به صنعت تزریق می‌کند. این برنامه قطارهای با فناوری بالا در کوریدور شمال شرقی(NEC) است.

مورد جدید، جایگزین تجهیزات فعلی آسلا اکسپرس می‌شود که در NEC بین بوستون  و واشنگتن دی.سی حرکت می‌کند و در سال ۲۰۲۱ هم‌زمان با راه‌اندازی اولین هایپرلوپ فعالیت خود را شروع می‌کند.

در حالی‌ که قطارهای جدید قطعا نمی‌توانند با سرعت فوق‌العاده هایپرلوپ رقابت کنند اما سرعت آن‌ها تا ۱۸۶ میلی‌آمپر ارتقا میابد که یک پیشرفت چشمگیر محسوب می‌شود.

آمتراک وعده می‌دهد “تجربه یک سفر راحت‌تر و بهتر” داشته باشند و دسترسی وای فای، پورت USB و پریز برق برای تمام صندلی‌ها و چراغ مطالعه قابل تنظیم برای مسافران درمیان ویژگی‌های ذکر شده است.

همین‌طور  از آن جایی که چهل درصد قطار بیشتر برای ۷۰۸ کیلومتر مسیر برنامه‌ریزی‌شده، باعث می‌شود مسافران گزینه‌های بیشتری در دسترس داشته باشند. در نهایت قطارها طراحی آیرودینامیک تری خواهند داشت که باعث ۲۰ درصد صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

بخشی از این سرمایه‌گذاری ۲٫۴۵ میلیارد دلاری که یک وام از دولت فدرال است، صرف بهبود تجهیزاتی همچون ایستگاه واشنگتن و ایستگاه در حال ساخت نیویورک خواهد شد.

در سال ۲۰۱۵، آمتراک حدود ۱۱٫۷ میلیون مسافر بین بوستون و واشنگتن جابجا کرده که بهترین سال عملکرد این شرکت بوده است. پیشرفت‌های اعلام‌ شده برای خدمات این شرکت چند سال طول خواهد کشید اما آمتراک امیدوار است که آن‌ها را به‌ خوبی به ثمر برساند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *