سامسونگ و بلک بری تبلت ضد جاسوس می سازند

شرکت های سامسونگ و بلک بری برای ساخت ایمن ترین تبلت جهان دست به دست یکدیگر داده اند.

به گزارش کلیک، در واقع هدف این دو شرکت آن است که تبلتی تولید کنند که به اندازه کافی برای استفاده توسط مقامات دولتی کشور آلمان امنیت داشته باشد.

نتیجه همکاری سامسونگ و بلک بری منجر به تولد پروژه SecuTablet شده است. اداره فدرال امنیت اطلاعات آلمان تولید این تبلت را تایید کرده و سطح امنیتی آن را برای استفاده توسط مقامات رسمی و دولتی طبقه بندی نموده است.

این تبلت برای انتقال امن پیام ها از نرم افزار BlackBerry Hub و همچنین یک کارت رمزنگاری تولید شده توسط شرکت زیر مجموعه بلک بری، یعنی SecuSmart استفاده می کند. کارت SecuSmart تمامی اطلاعات و داده های ذخیره شده روی تبلت SecuTablet را رمز گذاری کرده و آن ها را ارسال یا دریافت می کند.

علاوه بر این، بلک بری و SecuSmart یک سیستم مدیریت گواهینامه و یک VPN توسعه داده اند که جزییات آن هنوز مشخص نیست. بلک بری قصد دارد فناوری secure voice (صدای امن) SecuSmart را نیز تا قبل از پایان سال میلادی جاری به این تبلت اضافه کند.

در بخش سخت افزاری، سامسونگ این تبلت را به پلتفرم امنیتی Knox مجهز می کند. به گفته “ساشا لکیس” مسئول بخش آی تی و ارتباطات سیار شرکت سامسونگ، پلتفرم Knox یک لایه امنیتی جانبی به سیستم عامل اندروید گوشی های سامسونگ و دیگر تجهیزات مربوط به امنیت موبایل اضافه می کند. او می گوید: تبلت SecuTablet یک نمونه بارز از این قابلیت است.

اگرچه بلک بری با رونمایی بی سر و صدا از گوشی Priv تمام تلاش خود را برای بقا در دنیای گوشی های اندرویدی انجام داده است، ولی مزیت و نقطه قوت این شرکت هنوز سر جای خود ثابت است: حفظ حریم خصوصی.

تبلت SecuTablet قیمتی در حدود ۲۴۰۰ دلار خواهد داشت و مشخصات سخت افزای آن نیز تقریبا با Galaxy Tab S2 سامسونگ که فقط ۴۰۰ دلار قیمت دارد، یکسان است. نظر شما چیست؟ آیا برای امنیت بیشتر پرداخت ۲۰۰۰ دلار اضافه تر عاقلانه است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *